Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Üdv. Hogyan reagáljak erre?...

Üdv. Hogyan reagáljak erre? Olyan furcsa érzés.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a helyzet, hogy anyám nemrég ment el a kórházba, azzal a címszóval hogy a munkahelye miatt kell mennie, minden évben van ilyen ellenőrzés. Az előbb hívott fel, és mondta hogy úgy néz ki, kistestvérem lesz, ezért ment az orvoshoz. Ez nekem olyan furcsa érzés. Mit kellene erre reagálnom? Őszintén szólva nem örültem a hír hallattára... Ez nagy baj? 13/f
2012. júl. 19. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Természetes, hogy furcsa érzés. Gondolom akkor nem volt szó eddig egy kistestvérről, ha ennyire meglepett. Lehet, hogy csak így alakult. :) Egy ilyen hatalmas hírt az ember nem tud feldolgozni hamar, sok idő kell még, hogy hozzászokj a gondolathoz. Viszont hidd el ez egy csodás dolog. :)
2012. júl. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Andy29 válasza:
85%
Szia! Vélemény szerint anyukádnak nem telefonon kellett volna közölni a hírt veled. Ettől függetlenül szerintem örülj a hírnek, nagyon jó ha van egy testvéred. Nem baj ha első hallásra nem örültél neki, majd idővel figyeld meg, ahogy szüleid is fognak készülődni a kicsi megszületésére te is úgy fogod majd várni. Adj időd magadnak. Köztem és a hugom közt 10 év a különbség, a kapcsolatunk nagyon szoros. Remélem jól kifogtok jönni majd egymással. Minden jót kívánok Neked és családodnak.
2012. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Véleményem szerint sem telefonon kellett volna közölni. Egyelőre próbálom elterelni erről a gondolataimat. De így is elég furcsa érzés..
2012. júl. 19. 10:52
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Lesz elég időd megszokni ne aggódj:)

Persze, hogy furcsa. Gondolj bele, hogy még valószínűleg magának anyukádnak is furcsa. Én örülnék egy kistesónak:) Szóval csak nyugi.

2012. júl. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Amikor mondták, hogy tesóm lesz, és sem akartam. Tudtam, hogy a háttérbe szorulok, és majd minden a kicsiről fog szólni. Sőt, egy nagyon furcsa és rossz érzés volt bennem, mert a nevelőapámtól lett a pici, és valahogy úgy éreztem, hogy akkor majd ők hárman egy család, én meg csak úgy vagyok.

De amikor megszületett nagyon örültem neki. Persze nem tudtam vele mit kezdeni, de jó volt, hogy van valaki, aki igazából mindent fog tudni rólam, és a barátom is lesz. Évekig csatáztunk, mindig veszekedtünk, verekedtünk. Utánzott, hazudott, elvette a cuccaimat, beárult anyának mindenért. Most kezdünk jól kijönni, ő 14 éves, én 20. Én már különélek, és ha baj van, mindig hozzám jön. Én vagyok a támasza, főleg, hogy otthon rosszul alakulnak a dolgok, lehet, hogy válnak. Ma is átjön délután, már várom.


Hidd el, idővel megszereted. És egy testvér tényleg olyan, akire mindig számíthatsz.

2012. júl. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem, hogy ha majd megszületik egészséges lesz, és jól ki fogunk jönni. De kell még idő hogy megbarátkozzak a gondolattal. Talán 9 hónap elég lesz rá..
2012. júl. 19. 11:08
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

majd megbarátkozol a gondolattal. :)

ha kislány lesz, akkor vigyázhatsz rá, megtaníthatod, h ne higgyen el mindent a fiúknak, segíthetsz, ha gondban van a barátjával.


ha kisfiú lesz, akkor taníthatod focizni, bringázni, és arra, h hogyan védje meg magát.


jó dolog egy tesó, majd meglátod :)

2012. júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Miért nem örülsz?
2012. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mert olyan hirtelen közölték velem. És bután hangzik, de félek, velem nem fognak már "úgy" foglalkozni, mint vele.
2012. júl. 19. 14:14
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Semmiképp se gondold azt, hogy téged már nem fognak úgy szeretni. Nyilván a kisbabának több szüksége lesz apára és anyára, mint neked, de ezt te is megérted. Segíts nekik minél többet otthon, és aztán ha a kicsit lerakták aludni, este biztosan lesz idejük rád. És ne feledd, ez a kisgyerek úgy fog rádnézni majd, mint egy félistenre :) A nagy tesóra :)
2012. júl. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!