Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy nő férjhez megy,...

Ha egy nő férjhez megy, gyereket szül, családja lesz, akkor már beteljesült az élete?

Figyelt kérdés
Tehát csak így teljesedik ki egy nő? Nyilván fontos a munka is, de a magánéletben csak így lehet boldog? Azért kérdezem mert nincs párom. Eddig megvoltam, de mostanában mintha hiányozna valami az életemből, gyerekeket is szeretnék, talán ez is hiányzik már. Ezen múlik a boldogság?
2012. aug. 24. 22:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezen múlik, de közrejátszik. A gyerek értelmet ad a szürke hétköznapoknak, de ahhoz hogy boldog legyél házasságban, először meg kell tanulj egyedül is boldognak lenne, rendben lenni magaddal.
2012. aug. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezekre vágysz, és úgy érzed, ezek hiányoznak az életedből, akkor igen, számodra ettől lenne teljes :)
2012. aug. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Ez mindenkinél más :)

Ezek az ösztönök mindenkiben benne vannak, csak ugye ott a neveltetés, a társadalmi elvárások, az egyéni pszichés állapot stb, stb...

Ez mind rányomja a bélyegét hogy kinek mikor milyen mértékben indulnak be ezek a "muszáj gyereket szülni" érzések.

Én pl. 14 éves koromban azt álmodtam hogy terhes vagyok.

Olyan jó érzés volt, azóta állandóan bennem van hogy gyereket szeretnék.

A párommal lassan esküvő, úgy tűnik lesz ház, és jó állás páromnak...

Reménykedem nagyon, mert már tényleg nagyon-nagyon szeretném azt a babát :) 22/N

2012. aug. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak ezen múlik, de ha az a kapcsolat jól sikerül, akkor valóban fontos. Szerintem ez egyéntől függ, hogy kinek mi a fontos, mik a céljai. Van aki megelégszik a családanya- szereppel, és az egész élete kielégítő számára.

Én is férjhez mentem (2x is...), gyerekeim is vannak, a 2. házasságom már sikerült is, de ettől még törekszem más dolgokra is. Boldogok vagyunk, de sok tervünk van még, nekem magamnak többféle hobbim, tervek tanulásra, vállalkozásra, stb.


Olyannak tűnik ez a kérdés, mintha valaki az elvárásoknak próbálna megfelelni, filmekből vett sztereotípiákkal. Vagy rosszul látom? Akkor bocsánat!


Két olyan nőt is ismerek, akik tudatosan nem vállaltak gyereket, nincs kapcsolatuk sem, és elégedettek az életükkel (40 és 42 évesek).

Viszont van egy rokonom, aki rengeteg áldozatot hozott azért, hogy gyereke lehessen, de kapcsolat nélkül, egyedül. Soha nem érdekelték a férfiak, de a saját gyerekhez görcsösen ragaszkodott. Mióta megszületett a kislánya, úgy érzi, elérte a célját.


Szóval, ez nem egy kötelező dolog, de ha vágysz rá, vállald be, mert egy baba, ő csodálatos, még ha időnként

nehéz is a gyereknevelés.

2012. aug. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
A szeretőt azt kifelejtetted
2012. aug. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyanok, akik úgy érzik, ha az általad felsoroltak kipipálhatók, akkor így érzi beteljesültnek az életét. Ezzel nincs semmi gond, mindenki máshogy látja.


Én nem, nekem fontos a karrierem is.

2012. aug. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Én örülök, hogy vannak, de ez önmagában nekem valahogy még nem kerek, vágyom vissza dolgozni is. Amikor meg még nem voltak, nekem is volt egy kis hiányérzetem, ahogy te is írod. De olyan is van, akinek egyik vagy másik is tökéletesen elég. Neked kell érezni, hogy mire vágysz. A boldogság meg sok máson is múlik, tenni kell érte rengeteget, hogy az ember ne fásuljon bele a hétköznapokba.
2012. aug. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem nem, de ezek is hozzájárulnak, hogy kereknek érezzem az életem. Gyerek nélkül nagyon üres az egész, hiába lazább és kötetlenebb, de akkor is a gyerekek adtak IGAZI értelmet az életnek.

Ugyan férjhez nem megyek, mert kiráz a hideg az esküvőtől, mármint a lagzitól, de 7 éve együtt vagyunk a párommal és van 2 gyerekünk.

Fél éve újra dolgozom és bizony rohadt jó érzés "fontosnak" lenni, hogy kikérik a véleményem, hogy számít a szavam, hogy megköszönik a munkám és hogy olykor elismernek. Ja és mindezek mellé még rendes fizetést és juttatásokat kapok.

Nekem ezek mind kellenek ahhoz, hogy jól érezzem magam és ezt a gyerekneveléssel (és a háztartás vezetésével) itthon töltött évek alatt nem kaptam meg, úgyhogy az önbizalmam szépen megcsappant.

Viszont ha most nem lennének a gyerekeim, akkor valószínűleg hiányozna valami az életemből...

31N

2012. aug. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha ezek voltak élete álmai, és más nem, akkor igen.
2012. aug. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez egy sztereotípia, de nem garantálja azt, hogy ettől mindenki boldog lesz.

Persze én is szeretnék férjet, meg gyereket, de nem hinném, hogy ezzel be is teljesedne az életem. Ez mindenkinél egyéni dolog.

2012. aug. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!