Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez ma már ennyire divat, vagy...

Ez ma már ennyire divat, vagy csak én vagyok túl régimódi?

Figyelt kérdés
Anyósom az a férjem örökségét kiosztva, eszébe ötlött, hogy ugyan egy papír, de jó lenne írni egy szerződést arról, a férjem mennyi összeget kapott, s mennyi megy az új házba. A párom ezt meg teljesen mint egy átlagos beszélgetés során megjegyezte nekem, mintha arról beszélnénk mi lenne holnap az ebéd. Engem teljesen lesújtott. Persze szültem neki 2 kisgyereket, közös a fizetés, a hitelek, a házra is közös lenne a hitel, ő meg hagyná, hogy anyukája ezt megírattassa, ha netán külön megyünk. Hát ezek után, én már most külön mennék. Nem kell erre várni. Szerintem ez nem a jó házasság alapja. De hogy értessem ezt meg vele. Vagy egyáltalán hogy fordult ez meg a fejében. Nekem is lesz örökségem, akkor arról én is csináltassak majd annak idején papírt!
2012. aug. 25. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nincs ezzel baj. Sokszor van később vita / pereskedés stb. az öröklésből.

Olyan ez, mint a végrendelet, jobb felkészülni a legrosszabbra.

2012. aug. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
én nem akadnék fent rajt.amúgy is minden a gyerekeké lesz
2012. aug. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Bár megértem az érzéseidet, de a mai világban nagyon is érthető az anyós lépése is. Nincs miért felháborodni. Ha az anyós úgy gondolja hogy az öröksége csak a fiáé legyen,akkor te is ragaszkodj ahhoz,hogy a te örökséged csakis a tied lesz. Így nincs vita.


A mai világban kész csoda ha egy házaspár együtt öregszenek meg,és sosem válnak el. Így semmi kivetnivaló nincs abban,hogy sokan bebiztosítják magukat.

2012. aug. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Az az o oroksege, o rendelkezik felette, az az o penze, o donti el, hogy neked jut e, mennyi. Teljesen korrekt, hogy annak ellenere, hogy kozos kasszan van a hazaspar/elettarsak, s megis szamon tartjak, ki mennyit ad bele. Nem azert, hogy villogjanak vele, vagy egymas orra ala dorgoljek, hogy" en 5 forinttal tobbet adtam az autoba", meg hasonlok, hanem, hogy ha netalantan megse mukodne a hazassag, akkor szet tudjak osztani a penzt. Ez mind a ket felnek jo.

Mi ugyan nem irunk papirt, de mar beszeltunk hasonlorol, hogy ha kulon mennenk, hogy osztanank a penzt. Azt hiszem vagyunk olyan korrektek egymas fele, hogy el tudjuk igazsagosan osztani a penzt. Nalunk is szoba jott mar, hogy majd irunk papirt. Most nalunk nekem adja ki a reszemet majd apukam az oroksegbol, hogy tudjunk venni hazat. Nekem annyival tobb reszem lesz a hazban, ezt nem en, hanem parom mondja es ragaszkodik hozza, holott en azt mondtam, hogy amit aputol kapok, az 50%-ban az ove is.

2012. aug. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Igaza van, jobb időben elrendezni mindent.
2012. aug. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Az örökség azé, aki kapja. Annak adja, vagy azzal ossza meg, akivel akarja. Ha ő önszántából nem ad belőle, nem lehet kötelezni rá. Az az ő külön vagyona. Mi ebben a furcsa? Nem házasság alatt szereztétek, tehát nem közös. Ugyan ő a házasságotok alatt kapta, mégis az övé! Ha pld. nyer a lottón /hiába az ő szelvénye, esetleg a zsbpénzéből vette/, akkor ez már közös.
2012. aug. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nem értem, hogy miért Te akarod elhagyni a férjed azért, mert anyósod ragaszkodik ahhoz, hogy az öröksége különvagyon legyen. Nem is a férjed ragaszkodik hozzá, hanem az anyósod. Akkor most mi a bajod?
2012. aug. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
a párod édesanyja azt szeretné, ha élete munkájának gyümölcse a fiát illetné meg, aki, ha együtt maradtok veled együtt is elköltheti azt (amúgy is "belemegy a közös házvásárlásba), ellenben ha szétváltok, ki is nyerheti a házasságból. szerintem, mivel a férjed anyukája rendelkezik és nem a férjed osztozkodik minden filléren, tök rendben van. gondolj bele, te sem örülél, ha miután kinyögtétek a most vásárolt házra a hitelt és eltávoztok, az egyik gyereketek (ne adj' Isten) válófélben lévő felesége viszi egy részét, mert a gyereked akkor örökölte, amikor még házasok voltak.
2012. aug. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Felesleges lenne mert az örökség különvagyon úgyse osztoznátok rajta vállásnál.
2012. aug. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

És ezzel mi bajod, elég rosszul áll a helyzet ha te ezért elválnál.

"Nekem is lesz örökségem, akkor arról én is csináltassak majd annak idején papírt!"

Igen

2012. aug. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!