Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért divat mostanában a...

Miért divat mostanában a különcködés a gyerekvállalásban?

Figyelt kérdés
Egyre nagyobb divat például ritka (vagy egyáltalán nem létező), idétlen nevet adni a gyereknek. Most hirtelen mindenki a sosem hallott régi magyar neveket részesíti előnyben (pl Hitvánd meg Hadúr), aztán meg majd csodálkozik az anyuka, hogy a gyerekét miért csúfolják az oviban. Meg ez az otthon szüléses téma. Én abszolút megértem, hogy vki inkább nagy ívben elkerülné a kórházat, de azért otthon, szakképzett segítség nélkül szülni nem csak az anyára, de a babára is veszélyes. Volt is egy cikk egyébként (épp itt láttam GYIK-en), hogy egy talán ausztrál nő nagy támogatója volt az otthon szülésnek, erre belehalt. Ironikus kicsit. Mégis egyre többen választják ezt a módszert, ennél fogva egyre többeknél fordulnak elő veszélyek. Most ez mire jó? Ha van egy biztonságosabb megoldás miért választják inkább a veszélyesebbet? Ez kb olyan, mintha a kocsiban nem kapcsolnám be a biztonsági övet, mert úgy kényelmesebb...
2012. márc. 5. 20:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

Az otthonszülésben egyetértek veled.


De a névválasztás nem olyan nagy bűnt. A gyerekek meg gonoszak, ha nem a neve miatt csúfolnak valakit, akkor azért, mert sovány, kövér, nagy a füle, kicsi a feje, szemüveges, kacsalábú, stb.

2012. márc. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Van benne valami, apám példája is ilyen. Anno mamám is ragaszkodott az otthonszüléshez (gőzöm sincs miért). Születéskor sikeresen el is tört apám karja, a bal keze azóta is el van torzulva és gyakorlatilag használhatatlan.
2012. márc. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ez speciel igaz. De most tegyünk rá egy lapáttal, hogy ha netalántán nem lesz se kövér, se sovány, se szegény, se túl gazdag, akkor legalább a neve miatt csúfolják? Jó mondjuk mi közöm hozzá, de nem is értem, hogy miért jó ebből divatot csinálni. Egy valaki elkezdte a többi meg megy utána.
2012. márc. 5. 21:05
 4/22 anonim ***** válasza:
11%
Te Kérdező, milyen nevet adnál/adtál a gyerekeidnek?
2012. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%

MINDIG voltak furcsa nevű gyerekek. Soha nem volt olyan, hogy mindenkinek egyenneve volt. Csak azok a nevek mára már normálisak, megszokottak.


Az meg a másik, hogy a gyerek is a szülei miatt lesz olyan, aki a másikat a neve miatt csúfolja.

Nálunk volt az osztályban egy Ervin, akkor hallottam először, senki nem nevetett rajta, mikor átmentünk középsuliba, ott röhögtek, hogy ez most fiú vagy lány név.

2012. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Az "átlagos" nevű gyerekeket is kicsúfolják - akár a nevükből adódóan is. Elég találékonyak a gyerekek.


Más: én nem nagyon támogatom az otthonszülést, nem is szimpatikus módszer, de azért azt meg kell jegyezni, hogy a kórházi szülésnek is megvannak a maga veszélyei, csak kicsit más jellegűek.

2012. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Ez most hogy jön ide? Nem fogom leírni, mert vagy az lesz rá a reakció, hogy tömegnév és az sokkal gázabb, vagy az, hogy ez is ritka ergo miért írtam ki a kérdést.
2012. márc. 5. 21:11
 8/22 anonim ***** válasza:
61%

Mert szeretnének kitűnni az ilyen különc nevekkel. Nekem spec már az nem tetszik, hogy minden kislányt Lilinek hívnak, a kisfiúkat meg Dominiknek. Ettől a 2 névtől már csömöröm van.


Az otthonszülésről meg nekem mindig az jut eszembe, hogy nagyanyám is 3 gyereket szült otthon, igaz egy bábával. A dédnagyanyám meg 12 gyereket. Jó persze akkor meg nem volt választási lehetőség, főleg nem vidéken, de van aki nem akar kórházba menni. Van ilyen is. Mint ahogy van olyan is aki nem akarja beadatni a gyereknek az oltásokat, vagy nem ad húst neki stb. Ez mindenkinek a saját dolga. Lehet veszélyeztetik magukat, de ebbe nincs beleszólása senkinek.

2012. márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Persze a kórház sem 6 csillagos szálloda, de azért mégis csak jobb, ha ott van kéznél a szakmai segítség. Jó persze, a döntést mindenki hozza meg maga, csak utólag senki ne csodálkozzon, ha valami komplikáció lép fel és a segítség nem tudott időben megérkezni. Érdemes elgondolkodni, hogy van e értelme kockáztatni a saját és a babám életét, csak egy meghittebb szülés miatt. Egyébként épp tegnap hallottam, hogy vannak ilyen alternatívák is. Nem tudom, hogy itthon lehet e ilyet, de külföldön igen és nem sok pénzért, sőt. Tehát, hogy olyan szülőszobákat csináltak rendes kórházakban, ahol kellemes melegség van, nincsenek ezek az erős neon lámpák, háttérben halk Mozart zene megy stb, ergo a baba eleve egy nyugodtabb környezetbe kerül és nem abba a nagy ricsajos, nagy fényekkel teli hideg helyiségbe.
2012. márc. 5. 21:19
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam ki anno egy kérdést az ausztrál otthonszülést támogató nő haláláról, talán épp arra gondolsz.

Mindkét témában egyetértek. Az otthonszülést evidens, miért találom ostobaságnak, a neves dolog meg megint jogos. Igaz, a gyerekek kreatívak, bármilyen nevet ki tudnak csúfolni, ugyanakkor nem biztos, hogy csúfolni fogják. Nekem pl. volt gimiben egy Erna nevű osztálytársnőm. Az angoltanárnőnk kérdezte meg egyszer tőle, nagyon utálja-e az anyját ezért a névért. :) De ő azt mondta, nem, örül neki, hogy ilyen ritka neve van, szereti. És megmondom őszintén, illik is hozzá.

De a Hadúr meg Napsugár pl. nekem is piszkálja a fülem. Ez utóbbi annyira komolytalan, még egy kislánynak becenévként cuki, de ha ez a lány felnő és valami komoly munkája lesz... Hát érdekes kérdés. :)

2012. márc. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!