Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelmes vagyok a barátnőm...

Szerelmes vagyok a barátnőm párjába és megőrülök (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudom, hogy le leszek oltva, de muszáj kiöntem a szivem legalább virtuálsan. 25 éves vagyok, van egy hihetetlenül jó apa párom és egy 8éves és 2éves lányom. 17évesen lettem terhes, a gyk felhasználók többségével ellentétben én bevallom, hogy nem védekeztem. Vállaltuk a felelősséget, én kimaradtam 4-be. Jó tanuló voltam, osztályelső, nagy ambíciókkal. A párom vállalta a felelősséget, összeházasodtunk mikor 18 lettem. Itthon maradtam a nagyobb lánnyal, elköltöztünk önálló életre rendezkedtünk be. Közbe estin le is érettségizem. Már ép elakartam menni dolgozni, amikor meggyőzött vállahuk most a kistesót, hogy késöbb ne kelljen gyedre mennem. Belementem. Igazán jó apa, kb a legjobb a világon. De..és itt kezdődik igazából..8éve vagyok itthon, feladtam az álmaim, ugy érzem sokkal több áldoztot hoztam, mint ő. Gyakorlatilag azt érzem nincs is életem, csak anya és bejárónő vagyok. Egyre feszültebb lettem, első 5év még jól ment, aztán elindultam a lejtőn érzelmileg. Tudat alatt talán őt okolom, annak ellenére, hogy imádom a lányokat. Elhidegültem tőle érzelmileg, belefásultam. Szilveszterkor mondtam, hogy mindenkinek jobb lenne, ha külön kapcsolódnánk ki. A kicsikre a nagyi vigyázott, én elmentem egy szórakozóhelyre, ő meg a munkatársaival. Összefutottam a legjobb barátnőm pasijával ès egész este beszélgettünk. Kiöntöttem neki is a szívem, aztán éjfélkor a felfokozott hangulatba adott egy szájrapuszit. Szégyelltem magam, és gondoltam sose fogunk beszélni róla, de legnagyobb meglepetésemre másnap rámírt facebookon. Akkor kellett volna abbahagyni, de fellelkesített, hogy felnőtt emberrel beszélgethetek, mivel egésznap tökegyedül vagyok. Mindennapossá vált az órákig tartó beszélgetés, aztán megbeszéltük, hogy valahol megiszunk egy kávét. Közbe jártak hozzánk a barátnőmmel és rohadt szemétnek éreztem magam, abnak ellenére, hogy a szájrapuszi óta semmi nem történt. Azóta eltelt egy hosszú idő és ha 1napig nem beszélünk, hiányzik. Tudom, hogy semmi értelme, jövője, de teljesen oda lettem érte, azt érzrm a világon csak ő ért meg. Közben szerelmet vallott 1hete és azt mondta úgy érzi én vgyok a lelki társa. Én viszont azt se tudom csak a magány szülte az érzéseim vagy szeretem. Egyáltalán nem az esetem pl külsőre se. És ott a párom aki nagyon jó ember és társ,de kicsit ugy érzem túl hamar nőttünk fel együtt..de a lányok is imádják, szépen építjük az életünket ès ezt nem cseszném el. Semmi jövőm a másik sráccal,de mégis azt érzem nem bírom ki , hogy ne beszéljünk. Ti mit tennétek? Tudom rohadt szemét vagyok, ezen kívüli válaszok érdekelnek.


2012. aug. 25. 20:45
1 2
 1/11 eNerdzsy ***** válasza:
100%
Szeretetre és megbecsülésre vágysz, ennyi az egész. Szerencsétlen helyzet, hogy pont ettől a pasitól kapod ezt meg.
2012. aug. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
hát én most nem fogok itt oltogatni, szerintem nem vagy rohadt szemét. nem tehetsz arról, amit érzel. csak hibás vagy abban egy kicsit, hogy ennyire nyitottál az egész dologra, de ezt is meg lehet érteni, hogy túl gyorsan nőttél fel és mennyi dolog szakadt egyből a nyakadra,nyakatokra. de ha tényleg ennyire jó ember a párod és a lányoknak is nagyon jó apjuk, akkor ne hagyd veszni. ez lehet, hogy csak egy kis fellángolás tényleg, amiért mással ennyire jól kijössz és szeret téged, de ne hagyd veszni!!! próbáld meg kicsit távol tartani magadtól, inkább csak a barátnőddel beszélj, vagy csak őt hívd át vagy ha az nem megy csak telefonon vagy nem tudom, de ne legyél egyre és egyre közelebbi kapcsolatban a pasival. szerintem nem érne meg:)...sok szerencsét:)
2012. aug. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Na akkor... Én nem oltalak... De szerintem fognak majd...

Megértem az érzéseidet és úgy hiszem, hogy ilyen helyzetben az ember hamar "beleszeret" abba, aki egy kicsit törődik vele, megérti és a szeretet jeleit mutatja felé. Alaposan át kell gondolnod, hogyan tovább. Először is tisztázd magadban a dolgokat. Majd ülj le a férjeddel és beszélj vele őszintén mi az ami hiányzik neked és , hogy ez mekkora problémát okoz neked. Egy házasságon dolgozni kell mind a két félnek és türelmesnek lenni a másikhoz, mert a változáshoz idő is kell és az meg látszik h ilyekszik-e a másik vagy sem. De ha meg szeretnéd menteni a házasságod szakíts meg minden kapcsoltot a barátnőd párjával. Azt azért hozzá teszem, hogy a jó férj és apa ritka kincs. :) És ha tényleg így van és szeret akkor ő is azon lesz , hogy megoldjátok ezt a problémát. Óriási kísérték most ez a "nagy szerelem", de gondold át azt is , hogy korántsem biztos, hogy akár öt évigis kitart sem az h jó apa jó férj lesz. Az ambícióidat meg visszanyerheted a férjed mellett is ha összeszeded magad. Én például kapásból becsüllek azért, mert őszinte vagy és mert nem dobtál el egy életet, hanem felelősséget vállaltál érte és emellett még le is érettségiztél, tanultál. Amúgy kis hasonlóság van az én életemben is ezzel kapcsolatban tehát tapasztalatból írok :)

2012. aug. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te nem a pasiba vagy szerelmes, hanem abba, amiről úgy érezd, hogy "lemaradtál" a korai családalapítás miatt. Arról, hogy korán nőttetek fel, csak TI tehettek.

Szerintem nem vagy szemét, de amit teszel, az nagyon tisztességtelen a barátnőddel és pároddal szemben is. (Meg hülyíted a másik pasid, de ő meg megérdemli, ő is csal.)

De szerintem ezek nem valós érzések, csak annak a jele, hogy ideje bepótolnod, amiről lemaradtál. Mi akadályoz meg abban, hogy egy 2 éves gyerek mellett főiskolára jelentkezz? Sokan csinálják gyerek és munka mellett. 25 évesen még bőven belefér. És igen, kell külön (egyedül) töltött szabadidő. Ennek szerintem nem a legjobb módja a szilveszter - azt illik az embernek a párjával tölteni, de tessék hetente legalább egyszer a párodra hagyni a gyerekeket, és barátnőzni, edzeni, futni, más hobbi után nézni, vagy amihez kedved van. Vagy tanulj! (Azon őszintén szólva elszörnyedtem, hogy ilyen helyesírással te voltál az osztályelső... milyen lehetett a többieké..., szóval nagyon is van mit pótolni!!)

Ezek nélkül tényleg meg fogsz kattanni.

35N

2012. aug. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Legtöbbször én is úgy érzem, csak kompenzálni akarok.

Utolsó érintőképernyős telóról írtam, én is elszörnyedtem mikor visszaolvastam mennyit nyomtam félre.

2012. aug. 25. 21:16
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt érzem, hogy te az első szembejövő férfivel ezt érezted volna, hogy beleszerettél. Szóval most éppen ő akadt a horgodra, de ha más helyzetben egy más férfival ismerkedsz meg, akkor meg most arról írnál. Kihűlt a kapcsolatotok, próbáld rendbehozni. Beszéld meg a pároddal, hogy ez neked így nem jó, és bármennyire jó apa, az érzelmek köztetek már nem az igaziak, és tenni kéne érte. Ha mutat hajlandóságot, akkor jó, ha nem, akkor pedig te is tudod mi a megoldás. Én nem tudnám az életem leélni egy olyan kapcsolatban, ahol kihűltek az érzelmek, és már csak a gyerekek miatt vagyunk együtt, még akkor is, ha nincs veszekedés. Pont ezért, mert mindig találnék valakit, aki után epekednék, viszont a bűntudatom meg visszatartana attól, hogy boldog legyek. Szóval én a helyedben vagy megoldanám a kapcsolatunkat, vagy elválnék és lelépnék. Bár ha nem dolgozol, úgy nehéz lesz.
2012. aug. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Kedves Kérdező! Az előttem szóló kedves válaszolók leírták már a lényeget. Regresszióban van a lelked, mivel egy fontos szakasz kimaradt az életedből. Tudod, egyik percben még gyerek voltál, a másikban már anya. A fiatalság pedig kimaradt. A lelked pótolni akarja azt, ami annak idején kimaradt. A hódítást. Igen, a szerelemnek is vannak jogai, de mérlegelni kell, hogy mit veszítesz, és mekkora áldozatot hozol. Azt mondom nagyon sok megélt évvel és tapasztalattal mögöttem, hogy amikor egy döntéseddel emberek-a szeretteid-sorsát is befolyásolod, akkor nagyon észnél kell lenni. Érzelmek jönnek, aztán elmúlnak. Vágyak. Holnap már hol lesznek? Ajánlom figyelmedbe " A szív hídjai" című filmet. Érdemes megnézned. Ölellek szeretettel.
2012. aug. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Én viszont azt se tudom csak a magány szülte az érzéseim vagy szeretem."


igen, én is ezt gondolom. Kapaszkodsz az első szalmaszálba,

de korántsem biztos, hogyha nem a férjed, hanem ez a pasi járna el mellőled minden nap dolgozni, karriert építeni, és ugyanúgy otthon maradnál elszigetelve a világtól, akkor sokkal különbül éreznéd magadat, mint a férjed mellett.


Ha a férjed "jár ki a világba", akkor ő sok kísértésnek van kitéve. Próbálj meg arra koncentrálni, hogy őt újra "elcsábítsd", élénkítsd a házasságodat.


mikorra várható, hogy dolgozni járj?

szerintem néhány év múlva meggyűlölnéd a pasit, hogy a mostani stabil, langyos kis boldogságodat szétcseszte.

2012. aug. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az a gáz, hogy mindig megfogadom, hogy nem írok neki, fel se nézek facebookra, aztán egyedül leszek és nem bírom ki. Egész életemben higgadt, gyakorlatias, megfontolt voltam, most meg mint egy hülye, semmi racionalitás nincs. Mindenki dícsért milyen jó anya vagyok fiatalon, erre most ennyire zavart a lelkem. Biztos benne van az is hogy a férjem az első férfi az életemben. Néha eszembe jut, hogy kimaradt a szerelem az életemből.

1 év múlva megyek dolgozni, ha a kicsi 3 lesz.

2012. aug. 25. 21:44
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A nőiességed biztosan látszik, hogy nem kopott meg, hiszen a problémákat nem szétszedve, hanem ömlesztve fogalmaztad meg. Én viszont nem vagyok nő, ezért egyfelől nem tudom 100%-osan beleélni magam a helyzetedbe (nemi identitásból nem könnyű kilépni), csupán kívülről látva azt osztom meg a gondolataim. Másfelől azonban egy picit szétszedem a problémát elemeire, és remélem, ezzel segítek neked egy picit racionálisabban látni a helyzeted. A fő kérdések:

1, Mit kezdj az életeddel? Hogy találj vissza a régi álmaidhoz, esetleg hogy keress új célokat? Hogy valósítsd meg azokat?

2, Mit kezdj a férjeddel?

3, Mit kezdj az életedben frissen feltűnt férfival?

Nézzük akkor pontról pontra!


1, Mit kezdj az életeddel? Hogy találj vissza a régi álmaidhoz, esetleg hogy keress új célokat? Hogy valósítsd meg azokat?

Előszöris fogadd el a helyzetet, amiben vagy. Ne azt, hogy így marad, de azt igen, hogy így történt. Gondold végig, hogy mi az, ami jó ebben a helyzetben. Ne ismerlek, csak amennyire itt kiírtad magadból, de pár tippet írok:

-viszonylag fiatalon találtál egy klassz társat;

-van két szép gyereked;

-nincs különösebben erős anyagi kihívásod;

-nincs a családban komoly egészségügyi kihívás;

-gondolj azokra a családtagjaidra, barátaidra, akikre számíthatsz: ők részei az életednek;

-miután a gyerekeid hamarosan nem igénylik az állandó szülői felügyeletet, akár úgy is felfoghatod, hogy a gyerekcsinálás projectet már letudtad az életedből; akár vállalkozást indítasz, akár alkalmazottként elhelyezkedsz valahol, kolléganőiddel ellentétben ezzel a plusz kihívással már nem kell számolnod;

-a fiatalon szülés miatt korban viszonylag közel vagy a gyerekeidhez, sokkal jobban megérted 10 év múlva a napi problémáikat, mintha 35 évesen szültél volna;

-25 éves vagy, tök fiatal, előtted az élet.

Húzd ki, ami nem igaz rád, és egészítsd ki azzal, ami jót találsz.

Ha ezzel megvagy, akkor írd le, és sokszor gondolj ezekre a dolgokra. Akár olvassd is el magadnak súrún.


A következő lépés az, hogy találd ki, min szeretnél változtatni az életedben. Mi mindent szeretnél elérni a mostani helyzetedből. Gondold végig, hogy a régi álmaidnak van-e még aktualitásuk, és ha lehet, illesszd be ebbe a listába. Ha mindezt összeszedted, válasszd ki a fontos célok közűl az 5 legfontosabbat, majd ebből az 1 legfontosabbat, majd kezdj el ötletelni, hogyan tudnád megvalósítani. Miben kéne változnod, és mit kéne tenned érte.

Ezekre nem tudok tippet adni. Tényleg attól függ, mit szeretnél elérni.


2, Mit kezdj a férjeddel?

9 éve, vagy mégrégebb óta együttvagytok. Kész csoda lenne, hogyha nem történt volna elhidegülés. Naná, hogy nem tombol a szerelem. Van azonban csomó dolog, ami összeköt titeket a gyerkeken kívül. Írd össze ezeket, és gondold végig, hogy megéri-e elszakítani (nem akarlak sem az igenre, sem a nemre rábeszélni, ez a te legbelső döntésed). Ha úgy látod, lenne értelme újjáépíteni a férjeddel való kapcsolatot, akkor beszéljétek meg. Mindkettőtöknek el kell fogadnotok, hogy válságban van a kapcsolat, és tudnotok kell, hogy ez normális dolog. Ha emellé a helyrehozatalra is megvan a közös szándék, nagyon jó eséllyel sikerülni is fog. Beszélj neki a céljaidról, és kérdezd meg tőle, mik az ő céljai. Magadévá tudod tenni azokat? Ő a magáév tudja tenni a tieidet? Készek vagytok, hogy a közös világotok olyanná alakítjátok, ami mindkettőtök számára nagyszerű lenne? Készítsetek közös tervet a megvalósításukra. Melegen ajánlom, hogy olvassatok el pár emberi kapcsolatokról, párkapcsolatról szóló könyvet. Ha gondolod, tudok ajánlani ilyeneket.

Nem írok sokat arról az esetről, hogy mi van, ha már semmi esetre sem akarod megmenteni a házasságod. Ebben az esetben egyszerű kérdés, mit kell tenni. Minél előbb és őszintén meg kell mondanod ezt a tényt a férjednek.


3, Mit kezdj az életedben frissen feltűnt férfival?

Tulajdonképp ez a legegyszerűbb kérdés. Ha meg akarod menteni a házasságod, akkor ebben a pillanatban felejtsd el. Ha fontos a kapcsolatod a barátnőddel, és neki fontos ez a párkapcsolata, akkor is azonnal felejtsd el. Egyébként meg ugyanazok az elvek érvényesek a helyzetedre, mint bármely olyan esetre, amikor egy csajszinak egy kapcsolatban levő pasi udvarol. Nagyon könnyen lehet, hogy nem is vagy szerelmes, csupán annak szól a vonzalmad, hogy végre nő vagy valaki előtt. Nagyon könnyen lehet, hogy ő sem szerelmes, csupán bizonyítani akar magának, hogy egy újabb csajt le tud vadászni. Természetesen az új kapcsolat kialakításában mindig benne van az a kockázat, hogy az ember mellényúl. Ha neked szükséged van egy kapcsolatra (akár szex, akár érzelmen alapuló, akár egyéjszakás, akár hosszútávú), akkor dönts belátásod szerint, hogy vele megpróbálod-e.


Remélem, tudtam segíteni.

2012. aug. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!