Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a "hagyományos"...

Mit gondoltok a "hagyományos" régimódi nevekről?

Figyelt kérdés
Nekem tetszik pl az András, Gergely, Nándor, József, Balázs, Csaba, Attila. De ezek a nevek most nem túl divatosak. Ettől függetlenül adnátok valamelyiket?
2012. aug. 26. 17:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik az András, Balázs és az Attila név is. Függetlenül attól, hogy most nem divatosak, én adnám a gyermekemnek.
2012. aug. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Novemberben születik a kisfiunk, Balázsnak fogják hívni. De tetszik az Attila név is nagyon. Nekem abszolút nem volt mérvadó, hogy divatos-e a név, vagy sem, szerintem fontosabb, hogy jól álljon gyereknek-felnőttnek egyaránt, lehessen becézni, könnyen megjegyezhető/kimondható legyen.
2012. aug. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

nekem is tetszenek

A fiam tavaly született és Csaba nevet kapta. A lányom 4 éves és Andrea nevet kapta..

Mire iskolásak lesznek, legalább nem lesz gyakori a nevük a sok Kira, Mark,Leonardo,és Kloé mellett..

2012. aug. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
inkább mint ezek a kényszer meg divat nevek.
2012. aug. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
22%
Aki igazán ritka (szép)nevet adna, annak javaslom a Józsefet és a Jánost, ha lány akkor a Máriát, Évát. Sokféleképpen becézhető, és tuti, hogy nem lesz belőle 3 az óvodai csoportban : )
2012. aug. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek közül bármelyik jobb, mint az Eperke vagy a Manó vagy a Brünhilda.. :D
2012. aug. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

András van a családban, Nándor apukám második neve, Attila pedig az öcsémé.

A Balázs és a Gergő (így!) név pedig kifejezetten favoritnak számítanak nálam :)

2012. aug. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen átlagos nevek, nincs velük bajom. Talán pont nem is a legrégimódibb nevek. Inkább legyen régies egy név, minthogy ő legyen a huszadik ugyanolyan nevű az osztályban. Nem kell mindenben a divatot követni. Ha mindenki Rodolfónak nevezné a gyerekét, tehát az lenne a "divatos", akkor attól kezdve úgy kéne elnevezni a gyerekeket? Szerintem az a fontos, hogy a szülőknek tetsszen(nyilván nem tudja megkérdezni a babát), és hogy lehessen normálisan becézni.
2012. aug. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Nekem ezek közül a Balázs tetszik. Igen, adnám mert tetszik ez az egyik kedvenc :)
2012. aug. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%

Ezek nem annyira régimódi nevek. Nekem is tetszenek és,ha lenne fiam szívesen elnevezném Nándornak vagy Csabának.

De a lánynevek között már több régimódi név van, pl: Erzsébet. Ez is szép név, de már régi. Ritka, ha valakit mér így neveznek el. Ha a gyerekezt a nevet kapja, akkor szerintem biztos az anyától vagy nagyanyjától örökölte, ami szép gesztus. :)

2012. aug. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!