Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok a gyerekeim nélkül...

Nem akarok a gyerekeim nélkül élni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyelőre nem válunk el de külön költözünk mert nagyon sokat veszekszünk és így senkinek nem jó, de talán még rendbe hozható. Ő marad a 2 gyerekkel, én megyek. Szerintem kevés az esélye, hogy újra normális család lehessünk de rosszul esne ha a lányok nem élhetnének velem. Tudom, hogy így is láthatnám őket és lehetnének nálam is de az teljesen más, gondolom ha elválnánk (vagy csak külön maradnánk) az anyjukkal laknának. Én nem tudok róluk lemondani és azt szeretném, hogy ha a kicsi nem (még csak 3 éves) akkor legalább a nagyobbik (8) velem lakjon. Nem beszéltem erről a feleségemmel úgyhogy nem tudom mit szólna hozzá, szerintem nem örülne neki, de nekem is ugyanannyi jogom van hozzá mint neki. Szerintem a gyerek jönne velem mert nagyon apás. Hogy beszéljek vele erről? Biztos veszekedés lenne belőle.

35/F


2012. aug. 26. 18:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%

A kicsinek maradnia kell, az 100%. Neki még az anyja ilyenkor a legfontosabb. A testvéreket meg nem illik szétszedni, inkább maradjanak az anyánál mind ketten, akárki akármit mond, ha a gyerek magától nem akar menni veled, akkor maradjon az anyjukkal. Egy anya teljesen más.

De ahelyett,hogy ezen gondolkozol,hogy egy anyát elszakítasz a gyerekétől,inkább hoznád helyre a dolgokat.

Egy normális elméjű anyának fontosabbak a gyerekei,mint egy apának. Beszéljétek meg,hogy láthasd amikor csak akarod őket.

2012. aug. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
50%
Szerintem akárki akármit mond, egy jó anya mindig többet jelent a gyerekeinek,mint egy apa, a 3évesnek meg tuti, hiszen jóformán az anyja neveli és többet foglalkozik vele. Ha biztosítani tudja a gyerekek jövőjét,akkor úgyis neki ítélné őket a bíróság, ebből meg előbb utóbb válás lesz, ha nem változtattok a dolgokon.
2012. aug. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Dicséretes, hogy ennyire kötődsz a gyerekeidhez, de szerintem tedd félre azt, hogy mit szeretnél te, és azt vedd figyelembe, mi a legjobb a lányodnak. Ő kivel szeretne élni, kinél milyen körülmények vannak, stb. Ha most az anyjánál marad, később is dönthet úgy, hogy átköltözik hozzád, volt ilyen osztálytársam. Minden esetre a kicsinek valószínűleg még jobb, ha az édesanyjánál marad, bár erre is tudnék ellenpéldát mondani.
2012. aug. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Próbálj meg inkább változtatni a helyzeten, de egy anyától elvenni a gyerekeit kb felér egy kínzással, feltéve ha jó anya. Egy apa teljesen más a gyerek éltében.
2012. aug. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
De persze csak akkor maradjanak az anyjukkal, ha a feleséged jó anya. Máskülönben bíróság.
2012. aug. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
23%

Sajnos el kell fogadnod, hogy egy apa csak második szülő. Az anya a fontosabb a gyerekeknek. Pláne ha lányok.

Ez van, fel a fejjel.

2012. aug. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem miért mondja mindenki, hogy az anya fontosabb. Én nagyon sokat sírtam apukám után, mikor elváltak. Mindig is apás voltam és hozzá akartam költözni. Két testvérem van, nem lett volna semmi bajom, ha "szétválasztanak". Szerintem legyen a lányod döntése. Sajnos tőlünk senki sem kérdezte meg.
2012. aug. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%
Akkor meg az anyukádat hiányoltad volna, lehet, hogy még jobban.
2012. aug. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

Ne azt nézd, hogy NEKED mi lenne a jobb, hanem a gyerekeid érdekeit tartsd szem előtt!


A gyerekeidnek jobb helye van az anyukájuk mellett, amellett te is láthatod őket, ha normális kapcsolatot sikerül kialakítani az exfeleségeddel, akkor akár naponta is részt vehetsz az életükben!


Mi is szétváltunk a férjemmel, de normális emberi maradt a viszonyunk, akkor jön a gyerekekhez, amikor csak akar, én semmiben nem gátolom a kapcsolatot köztük!

Nálunk naponta jön a gyerekekhez az apjuk, együtt tanulnak, különböző programokra mennek (kirándulás, vásárlás, múzeum, mozi, nyaralás, stb.)...

Ha kell, értük megy a suliba, orvoshoz viszi őket, megveszik együtt a tankönyveket, stb., szóval mintha itt élne velünk!... :-))


Persze ehhez KÉT normális ember kell, akik nem csepülik egymást éjjel-nappal, együtt tudnak működni a gyerekek érdekében!

2012. aug. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
amit 9-es írt az lenne a legmegfelelőbb.
2012. aug. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!