Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogyan kelt fel a nulláról?...

Ki hogyan kelt fel a nulláról? Nagyon padlón vagyok minden tekintetben, és tanácsokat szeretnék kérni, hogyan legyek ismét önmagam?

Figyelt kérdés

Nincsenek barátaim, a párommal veszekszünk állandóan, és nem érzem már azt, amit kellene. A szüleim isznak, és a testvérem majdnem az utcára került. Nem tudom, mihez kezdjek, mert nincsen erőm semmihez már. Annyiszor csalódtam, hogy már semmiben nem reménykedem...

Úgy érzem magam, mintha egy mély vízben kapálóznék, és mintha nem tudnék kimászni a vízből, akárhogy is akarok...

Sokszor éreztem már úgy, hogy valamit elértem, de mégsem, mert egy kicsit kell még küzdeni érte, aztán amikor már ott voltam, akkro hirtelen szerte foszlott, mint a köd... nem tudom mihez kezdjek.


2009. júl. 25. 22:24
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

nagyon el vagyok most keseredve, mert "nem érzem az élet örömeit itt benn a szívben"...

Sajnos nincsen munkám, és annyira el vagyok emiatt kenődve. Anyuék miatt megitélnek, és nem kapok sehol munkát miattuk. Pedig mindent megtettem. Páromal éppen azon vagyunk, h elköltözzünk, de nem tudunk, mert nincsen munkám, ahol meg most lakunk, nagyon rémes, mert anyósékkal lakunk együtt, de utálnak engem. :((

2009. júl. 25. 23:23
 12/16 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Ezen az oldalon tettem fel egy kérdést, amikor hasonló helyzetben voltam. Szüleim meghaltak 3 hónapon belül, elkezdtem piálni, masszív depressziós lettem. Kaptam egy nagyon értelmes választ a kérdésemre, megpróbálom bemásolni, kérlek olvasd el! Sok sikert!


két dolgot tehetsz.

egy: elmész dokihoz, aki felír neked valami bogyót. a bogyótól jobb lesz a kedved, meg persze beszélgettek is, és ha van egy kis szerencséd, akkor ezek a beszélgetések "jól esnek" majd neked. ha jó az orvos, akkor nem intézi el az ügyedet annyival, hogy ráállít valami kedélyjavítóra, amivel elvegetálsz, és amitől alapvetően ugyanolyan szánalmas, nyomorult és üres lesz az életed mint most. hanem odafigyel, tényleg foglalkozik veled, szép lassan lehoz a gyógyszerről, és akkor happy end.

nyilván érzékeled, hogy azért van egy-két pont ebben a forgatókönyvben, ahol félremehetnek a dolgok. és az biztos, hogy ez az egész elég költséges mulatság lesz.


a másik, hogy fogod magad, és elkezdesz ÉLNI! persze, szar az egész meg nincs kedved hozzá, de ez egy ilyen meccs: erőt kell venned magadon. valójában az elhatározás része a legnehezebb.

olyan ez mint - kicsiben - amikor kint retek idő van, vízszintesen esik az eső, hideg is van, de neked ki kell menned és el kell intézned valamit. akkor fogsz egy esernyőt, felveszel még egy pulcsit, és mész a dolgodra. ezután jó hazaérni.

a másik meg, hogy nincs arra szabály, hogy mit jelent az "élni". nem biztos, hogy jobb lesz attól, hogy ki mész a szabadba. nem mindenkinek szíve csücske a természet.

utálod az internetszolgáltatód?? olvasd át a szerződésedet, mérd le a sávszélességed, és ha tényleg nem adja azt a szolgáltató, amit vállalt, és amit te megfizetsz, akkor hívd fel az ügyfélszolgálatot, beszélj velük. legrosszabb esetben panaszold be a szolgáltatót fogyasztóvédőknél.

vedeled a kávét? kezdd el élvezni a kávéfogyasztást! olvass utána a kávézás kulturájának, keresd fel a városban azokat a helyeket, ahol különleges kávékat ihatsz! próbálj meg magadnak szép kávékat készíteni reggelente, odafigyelve, igényesen! kezdj el gyűjteni egy high-end kávéfőzőre!

egy szóval ne akarj egyből 180 fokos fordulatot venni, dolgozz hozott anyagból, "élvezd" a rossz szokásaidat és hozd ki belőlük a maximumot!

2009. júl. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok biztatást:)
2009. júl. 25. 23:27
 14/16 A kérdező kommentje:
Sajnos sokszor beveszek ilyen helyzetben nyugtatót, amikor nagyon feszült vagyok, és kilátástalannak látom a jövőt, pedig tudom, h nem lenne szabad, és megigérem, hogy el kezdek ÉLNI!!!!!
2009. júl. 25. 23:28
 15/16 anonim ***** válasza:
hogy telik a napod? reggel iskolába vagy melóba mész? délután a szüleiddel vagy otthon? hány éves vagy? semmit nem tudunk rólad...
2009. júl. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

23 éves nő vagyok , és a párommal illetve a szüleivel lakom. Eddig dolgoztam, de sajnos elbocsátottak.

Idén felvételiztem fősulira, és aggaszt, hogy ha nincsen munkám, hogyan fogom elkezdeni.

Most szeretnénk elköltözni párommal albérletbe.

2009. júl. 26. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!