Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éltétek meg azt,...

Hogyan éltétek meg azt, amikor kirepültetek a családi fészekből? És a családotok hogyan reagált?

Figyelt kérdés
Nekem is esedékes lesz már, mert nem bírom az itthoni állapotokat és idegbeteg vagyok. Anyámmal megromlott a viszonyom, nem tűrik el a páromat, pedig igazán sokat segít és mindent megtesz értem. Úgyhogy hamarosan költözöm. Ki hogyan élte meg ezt az eseményt? :)
2009. júl. 25. 23:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
14 voltam, én a koleszban zokogtam, anya otthon. Aztán gimi után fősuli, albérletekl, majd saját lakás. Nem volt könnyű, de meg kell lépni, mert kell az önállóság.
2009. júl. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Én nagyon örültem annak,hogy végre elköltöztem,mert ezáltal megszabadultam az erőszakos,alkoholista anyámtól!!Minél messzebbre akartam menni,hogy véletlenül se fussak vele össze..
2009. júl. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha te is lány vagy: az anyával való ellentét természetes. Én is miatta mentem el otthonról. És úgy éltem meg, hogy jó volt, még ha nem várt problémákat is hozott.
2009. júl. 26. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

engem elszöktettek az ablakon, anyáék nem fogadták el a vőlegényemet, aki azóta a férjem és gyermekem apja..

Család hogy reagált? Hívta a rendőrséget de akkor már 18 elmúltam, nem csináltak semmit.

Rossz volt mert én sem így akartam, de nem tudtunk mást tenni. Utólag romantikus is volt.

2009. júl. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egészen más volt. Mindíg is minden rendben volt a családommal. 19 évesen kaptam egy kis lakást, akkor költöztem el. Nagyon élveztem a függetlenséget, de egy darabíg még hazajártam vasárnap ebédelni. Aztán odaköltözött a barátom. Majd vettem egy nagy nagyobb lakást, befejeztem az egyetemet, megismerkedtem a férjemmel, jöttek a gyerekek, építettünk házat. De a szüleimmel ma is nagyon jó a kapcsolatom.

De az önállóság megszokása jó volt, most a gyerekeim is el fognak menni 19 évesen, (egy már elköltözött, a másik kettő még rendezgeti be szépen lassan a lakását) nem árt ha megtanulják milyen rendettartani, mosni, főzni.

Mi pedig örülünk a szabadságnak!

2009. júl. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon vágyom a külön életre, apám is örülne neki, mert akkor nem kéne eltartania. De még 3 év vár rám, most mentem OKJ-ra és páromnak sincs külön kis lakhelye, így maradok otthon és elviselem a részeg apám. :/

Voltam majdnem 4 évig koleszos, nem lett volna rossz, csak a nevelő...

2009. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Nekem barátomat nem fogadják el, meg azt sem hogy felnőttem, apám meg is mondta előbb, hogy gyerekesek vagyunk (csupán amiatt, hogy ki szeretnék innen törni). Apámmal előbb beszéltünk, barátom mindent elmondott neki ami sérti, apám meg jól besértődött. Anyám nemsoká hazaér, szerintem ő majd üvöltözik és elküldi melegebb éghajlatra barátomat. Csak ezekben az a szép, hogy van párom keresztapjának rendőr ismerőse akivel tegnap beszélt párom, és egyszer szólunk és kijönnek...szóval nem egyszerű kis balhék vannak itt sem :s Ezért szeretnék elköltözni szeptembertől, úgyis kezdem a főiskolát, jobb lesz így mindenkinek...
2009. júl. 26. 11:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Párod jobban tette volna, ha nem szólal meg! Nem sértésből írom, csak, ha nem kedvelik és neki is van baja szüleiddel, inkább nyelje le, mert csak nagyobb balhé lesz, ha kimondja mit is gondol. :( Neked is árt, meg magának is, és csak megmérgezi a kapcsolatot. :(

Én már csak tudom, inkább néma lány vagyok és befogom a szám, minthogy el legyek tiltva és utálva legyek. :/ Nagyon szeretem párom és nem szeretnék okot adni az elmarásra.

Remélem minden helyre jön nektek! :)

2009. júl. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem bántásból írom, de ha még most kezded a fősulit, akkor gondolom 18 körül lehetsz, az még azért annyira felnőttnek nem számít. Pláne a szülő szemében. Én annak idején a főiskola 3. évében elköltöztem albérletbe, abba a városba, ahol a fősuli volt (előtte átjártam, mert csak 30 km-re volt). Fene nagy volt ugye akkor a szabadság vágyam. A szüleim jól álltak anyagilag, megtehették, hogy fizetik. Persze nem örültek neki, mert felesleges pénzkidobás (igazuk is volt, át tudtam volna járni továbbra is), meg hát csak el kellett engedni a lányt. Aztán évek múltán apuval vhogy feljött szóba az az egy év külön, és azt mondta, hogy többek között azért is nem akart engedni, mert ezzel nem azt látom, hogy önálló vagyok, külön élek, mert effektíve ők fizettek mindent. És hogy a külön élés nem erről szól. Az arról szól, hogy eltartod magad, tudsz önállóan gondoskodni magadról, nem pedig apuka pénzéből, anyuka kajájából. Visszagondolva, igazuk volt. Azt hittem akkoriban, hogy nem is olyan nagy cucc ez a különélés. Aztán összejöttem a párommal, és gondolgodtunk, hogy jó lenne a szülőktől külön menni. Aha, csak hogyan. Igaz lakás volt, de nekem munkám nem, és ahogy számolgattuk, nem nagyon jöttünk volna ki rezsivel, kajával együtt az övéből. Na ekkor jött apu, hogy látod mennyire nem egyszerű önállóan elköltözni. Hogy a különélés, az nem egy jó brahi, hanem komoly felelősség. Most már persze külön lakunk, eltartjuk magunkat, de én már most tudom, hogy arra fogom a saját gyerekem ösztönözni, hogy csak akkor költözzön el, ha már egyedül is meg tud élni. Csak azért, hogy ő "önálló" legyen, nem fogom eltartani, és nem fogok egy külön lakást ezért fenntartani. Jó, nálatok apukád gázos, szóval más a helyzet. De azért gondold meg a költözést. És igen, az ő szemében még gyerek vagy, és mivel a barátod is ilyen fiatal (gondolom), nehéz ezt neki is megérteni. Hidd el, ha elkezded a főiskolát, egy rövid időn belül egyébként is több önállóságod lesz. Akkor esetleg átalakul a szüleiddel való viszony is, és lehet, hogy ők is máshogy állnak majd a barátodhoz. Jó ez a felnőttéválás dolog, de nagyon siettetni nem szabad.
2009. júl. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Teljesen igazad van, egyébként jócskán elmúltam már 19 éves (5 éves középsuliba jártam). Barátom pedig most lesz 21 éves, szerencsére nagyon jól keres, bőven jutna mindkettőnkre. Én megértem a szüleimet is, de amit tegnap műveltek az már durva volt (pl. anyám azt mondta inkább lelöveti barátomat bérgyilkossal, minthogy én elköltözzek, apám nem szól hozzám, öcsém meg azt mondta már nem vagyok a testvére és felőle meg is dögölhetek...pedig mi csak azt szerettük volna ha barátom is eljöhetne velünk nyaralni, és ők úgy fogtak fel mindent, hogy én már nem szeretem őket és nem akarok velük nyaralni...ezek után nem szívesen maradok itt sokáig). Nagyon sajnálom őket, nem akartam senkit megbántani, de eléggé fáj az, hogy 14 évesnek tekintenek csupán amiatt, mert itt lakom és az ő kenyerüket eszem. Na mindegy...valahogyan meg kell oldanom. :(
2009. júl. 27. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!