Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pszichológushoz kéne fordulnom...

Pszichológushoz kéne fordulnom vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy anyukám engem egész kisgyermek korom óta kb. úgy 13-14 éves koromig folyamatosan vert. HA sírtam miatta akkor meg csak még jobban megvert csak azért hogy fogjam be :( Sokszor volt hogy valami eszközt is felkapott ami a keze ügyébe akadt és azzal is megvert.... Ez kb 14 éves koromban fejeződött be amikor hirtelen agresszióból visszaütöttem. Apámmal már 4 éves koromban elváltak részben azért mert apám nem akart megtartani részben anyám viselkedése miatt. Már kb 10 éves korom óta albérletekben lakunk. Azért többes számban mert anyám valamiért soha nem akarja kifizetni a lakbért így kb 2-3 havonta mindig költözünk. Folyton iskolákat váltottam és folyton új barátokat kellet találnom. Ez ott folytatódott hogy az iskolában is mindig vertek mert én voltam a gyenge láncszem. Összességében most vagyok 16/f és az eredmény ez lett: Nagyon hamar és könnyen idegelhető lettem ami abban merül ki hogy hamar ideges és dühös leszek és hirtelen felindulású. Ilyenkor általában a környezetemben lévő dolgokat szétverem amit utána nem tudok hova tenni mért tettem. Nevetni már nem tudok mintha kiölték volna belőlem már a társalgási szokásaim is lemosódtak. Vagyis a "legjobb barátaimmal" sem tudok nagyon kommunikálni elvegyülni nevetni semmi. Az idézőjel azért van márt már barátkozni sincs kedvem mert félek hogy újabb költözés lesz és elvesztem őket is. Mára szinte furcsa és rémisztő módon szeretek bántani másokat szeretek beléjük gázolni. Amikor bármiféle állat vágás van imádom megölni őket és szeretem a vér látványát. Persze sajnos még most is anyámmal élek akivel a kapcsolatom pocsék nem beszélünk szinte hozzám sem szól. Az egyetlen ember akivel társalogni tudok és úgy ahogy jól érzem magam az a keresztanyám. Viszont vele pedig néha indokolatlanul és akaratlanul is rideg és bántó vagyok. :( Ezekről senkinek sem szoktam beszélni nem tudom miért valamiért nem kell a sajnálatuk. De azt pedig nem akarom tovább amivé lettem. Egy ember miatt utálok mindenkit és egy ember miatt nem tudok senkiben megbízni.. Szerintetek mit tegyek? Forduljak pszichológushoz?
2012. aug. 27. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen. De legalább egy barátnak mondj el mindent őszintén. Vagy bárkinek, akár nekem is. Ne tartsd magadban!
2012. aug. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
51%
Amint lehetőséged adódik, menj el pszichológushoz. Csodálom, hogy nem vagy még lecsúszott depressziós alkoholista.
2012. aug. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Nem azért mondom de szerintem igen. Elborzadtam hogy valakivel ezt teszik. Nagyon sajnállak ez szörnyű. De ne add fel. Itt lelki problémák vannak. A pszichológus azért segít mert elmondhatod neki mindezt és nem kell félned hogy elmondja valakinek. Szerintem ez segíteni fog. Remélem sikerül. :)
2012. aug. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

jó ötlet, keress pszichomókust a suliban (minden iskolában kell lennie, kereesd meg, mikor fogad, vagy a körzeti nevelési tanácsadóban is van pszichológus)


de ha van kedved, szerezd meg Suzan Forward -Mérgező szülők c. könyvét, és olvasd el. Tanulságos lesz.

2012. aug. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is mindenképp menj orvoshoz.
2012. aug. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkéépen pszichológus! Ezt valahogy le kell küzdened, nehogy emiatt te is ilyen szülő legyél. Ha tudsz csinálj valami küzdősportot is amin ki tudod adni az agressziót és dühöt. Keresztanyádnak pedig beszélj erről, hátha tud többet segíteni!
2012. aug. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az szép és jó ha egy barát meghallgat de egy ilyen durva sztori esetén szakember kell leginkább hiszen ő ért ehhez legjobban. És jókora eltökéltség hogy mindent megteszel a változásért, nem lesz "ez úgyse fog menni" meg "feladom" meg "én egy született vesztes vagyok, nem csoda hogy nem kellettem apámnak". Ezeket szépen el kell felejteni és mindenben együttműködni a szakemberrel. Ő a legjobb esélyed hogy ne legyél felnőttkorodra olyan mint az anyád.


Még valami. Írtál a keresztanyukádról. Hozzá miért nem tudtál volna költözni? Simán nekiítélhettek volna már korábban is (feltéve hogy ő is akarja és anyagilag is képes eltartani amíg felnősz)

2012. aug. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon bölcs fiatalember vagy... Nagyon pontosan látod magadat fiatal korod ellenére. Igen, valóban egy pszichológus segítségére van szükséged. Mivel kiskorú vagy, te még kapsz ingyen pszichológust, könnyebben, mint a felnőttek. Háziorvosnál érdeklődj.

Meglátod, ha ma elég bátor vagy meglépni a lépést a pszichológusig, és végigcsinálsz egy terápiát, felnőtt korodban büszke leszel 16 éves önmagadra... és hálás.

:)

2012. aug. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nos keresztanyám ezekről tud mivel hát amikor nála voltam akkor is sokszor megvert anyám. Azért ragaszkodom keresztanyámhoz azért ő az egyetlen ember akivel beszélek mert ő volt az egyetlen aki megvédett. Sokszor laktam keresztanyámnál de neki is van egy fia aki 23 éves és nem jövök ki jól vele révén hogy egy iszákos és sokszor megy úgy haza.... Nála az van hogy pont a gyerek kiabál a keresztanyámmal stb.. Nem vagyok e depressziós? Hát nem tudom tény hogy sokszor szeretek egyedül lenni inkább.. Alkoholista nem leszek utálom az alkoholt és a cigarettát is. Ami a legkülönösebb hogy amíg én ilyen "elborult" vagyok addig mindenki másban utálom ezeket a tulajdonságokat. És nem szeretem azokat az embereket akik másokat bántanak egy kis hibáért vagy bármi... A barátaimnak azért nem beszélek erről mert azt a részt tudják hogy sokszor költözöm ez nem is maradhat titok. Viszont ők ezt nem megértik hanem nevetnek és csak nevekkel illetnek hogy rosszabb vagyok mint egy vándorcirkusz és hasonló... A válaszokat köszönöm és meg is szeretném fogadni..
2012. aug. 27. 23:32
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Igen, szerintem is egy szakember tudna segíteni rajtad.

De annyit még hozzátennék, hogy szerintem nagyon ritka, hogy valaki ilyen tisztán látja önmagát, a hibáit, és a traumák hatásait! Nagyon sok olyan bántalmazott, emiatt agresszív, magába forduló és erőszakos ember van, akik nincsenek tisztában azzal, hogy ez káros rá és a környezetére nézve is (pl. a gyerekeire..) és meg sem fordul a fejében a változtatás, a segítségkérés igénye, mert egészségesnek tartják magukat.

Szóval szerencsés vagy a hozzáállásoddal.

2012. aug. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!