Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pszichológushoz kellene...

Pszichológushoz kellene fordulnom vagy egyedül is megtudom ezt oldani?

Figyelt kérdés

kiskoromban megaláztak, vertek a fiúk. megutáltam őket nagyon, és félelmet érzek a közelükben, nem érzem magam sosem biztonságban mellettük. Most szerelmes vagyok egy fiúba, de rettegek a nemi kapcsolattól. Hogy kezeljem magam?

18/L


2010. dec. 15. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Ismerd meg.


Nem kell elkapkodni ezt. Ha megismered, és érdemes a bizalmadra, akkor te sem fogsz utána már félni.

velem is ez volt, ma a férjem.

2010. dec. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sikerülne önállóan is, de sokkal lassabban és nehezebben, mint szakemberrel. Én azt javaslom, minél előbb keress egyet, ne szerezz be még feleslegesen kudarcélményeket (a fiúkkal), mert attól csak még romlik majd a helyzet és még nehezebb lesz meggyógyulni. Ráadásul ha 10 év múlva fordulsz szakemberhez, már nehezebben találsz majd párt, mert 30 felett jóval nehezebb. (Nem lehetetlen, csak nehezebb.)
2010. dec. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

*érdemes a bizalmadra


Én senkinek sem könyörögnék, hogy bízzon bennem. Vagy bízik, vagy nem. - Azért mert mások szemetek, én nem érdemlek bizalmatlanságot, mert nem tettem semmi rosszat.

Én nem abban hiszek, hogy a bizalmat ki kell érdemelni, hanem abban, hogy el lehet veszíteni.


Egészséges párkapcsolatra viszont csak egészséges személyiséggel és önbizalommal rendelkező ember képes. A kérdező maga jött rá, hogy ő nem ilyen. Miért ne lehetne segítséget kérni?

2010. dec. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

utolsó, ezek szerint te az ismeretlen emberekben feltétel nélkül bízol??? Nagyon meglepne. bárki aki odamegy hozzád élvezi a bizalmadat, max ha a lábadra lép akkor onnantól óvatosabb és távolságtartóbb leszel? Kétlem.

Abban,akiben alapból van egy félelem, és alapból nincs meg a bizalom a másik nem iránt... igenis ki kell építeni a bizalmat. Ez nem büszkeség és elvek kérdése. ha valakinek ez a lány kell, akkor ő építse ki... amellett, hogy nyilván neki is fokozottan dolgoznia kell azon, hogy feldolgozza a sérelmeit és a félelmeit eleressze.

2010. dec. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell pszichológushoz menned, ismerd meg a srácot és csak azért mert ő akarná, ne feküdj le vele, ha úgy érzed tényleg nem vagy képes rá amiatt ami régen történt, akkor kérheted pszichológus segítségét, hátha tud segíteni tisztázni magadban a dolgokat.
2010. dec. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

lassúság és fokozatosság. Olyan partnert keress, akinek majd' végtelen a türelme és a szeretete. Csak ilyen tud rajtad segíteni. A pszihó se mondana sokkal többet.

Ne a neki kapcsolaton járjon az eszed, hanem ismerd meg először. Az még ráér.

2010. dec. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. dec. 15. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!