Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg túlzás? Kezelésre...

Tényleg túlzás? Kezelésre szorulok?

Figyelt kérdés
Van egy 13 hós kislányom,akit imádok.Folyton az jár a fejemben,hogy mivel szerezhetnék neki örömöt.Férjem szerint ez túl görcsösen akarom.Nézem a netet,hátha találok neki jó játékokat,szomorkodok,ha esetleg valami nagyon jót találok,de nem engedhetem meg magamnak,hogy megvegyem a kislánynak.Szeretném,ha mindene meglenne,és tényleg sokat izgulok,hogy minden rendben legyen vele,nehogy valami baja legyen.Babusgatom,szeretgetem,játszok vele.Figyelem,hogy jól lakott-e,nem szomjas-e,stb,stb.Férjem azt mondja,hogy ez már nem normális dolog,és fel kellene keresnem egy pszichológust.Tényleg beteg vagyok?
2009. júl. 26. 14:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló!Nagyon elgondolkodtattál!Köszönöm neked!

A többieknek is nagyon köszönöm!

2009. júl. 26. 21:10
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A 20:00-ás hozzászólóval tökéletesen egyétértek.Mivel nem tudunk sok részletes és LÉNYEGES dolgot,ezért normálisnak tűnhetsz h aggódsz.De sztem túlzásba viszed ha a férjed azt mondja és te meg itt teszed fel a kérédst...érted,nem bántásból írom.17 hós kisfiú anyukája vagyok.Aggódok én si persze sokmindenen meg féltem,de nem járok a ynomába mindig minden lépésnél,de ott vagyok a bajban.Meg kell adnod a szabdságot is a gyereknek,hadd fedezze fel a képességeit a korlátait(ami nem biztos hogy sikerül ha mindig mindenhol ott vagy és egyből segítesz h neki a legjobb legyen).Az élet nem habostorta és erre hamarosan ő is rá fog jönni,mikor nem bír odébb tenni vmi játékot,és te rohansz majd h segíts,vagy nem éri fel...stb.Ponotsan ezzel lesz elkényeztetve agyonbabusgatva,ezt szokja meg.Szóval csak gondolkozz,nézz magadba,számold meg napi hány órát van egyedül a gyerek úgy hogy nem VELE foglalkozol.
2009. júl. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
S ha már túl lesztek az első szakembernél tett látogatáson, meg egyébként is. Nem érdemes drága játékokkal elhalmozni gyermeked. Add neki oda a bobtott pelenkás zacskót. Imádni fogja szétdobálni a pelenkákat. Ha van energiád sokszor összeszedegetni akár többször is ismételheted. Nekem a konyhaszekrényemben volt egy elkölönített a picinek könnyenhozzáférhető rész, megtöltve műanyag dobozokkal, fakanalakkal stb. Amég főztem nagyon szerette pakolászni. Szerintem ezek az egyszerű játékok éppúgy fejlesztik a gyermeket mint a drága boltban kaphatók.
2009. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Azért most van egy kis félreértés.

Nem vagyok egész nap a nyomában.Ügyesen eljátszik egyedül.Flakonnal,fakanállal,műanyag edényekkel,stb.Pici kora óta külön alszunk,stb.Az én gondom nem ez,hanem az hogy Ő jár a fejemben egész nap,de ez nem azt jelenti,hogy nem hagyom,hogy megtapasztaljon dolgokat.Pedagógus vagyok,tudom,hogy nem szabad minden nyikkre rohanni,és hagyom,hogy ha elsőre nem sikerül valami,akkor próbálkozzon még.Nem lépek közbe,csak ha kell.A baj az,hogy közben viszont majd meg szakad a szívem,annyira sajnálom,ha pl valami nem megy neki.

2009. júl. 27. 12:27
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát akkor is lehet fel kéne keresned egy szakembert,ha ennyire aggódsz.Csak van valami oka ennek!
2009. aug. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!