Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek akik házasságban...

Szerintetek akik házasságban élnek, jobban szeretik egymást? Többet ér a kapcsolatuk, mint akik csak együtt élnek?

Figyelt kérdés
Nagyobb az esélye hogy véget ér a kapcsolatuk ha nem házasodnak össze?
2012. aug. 28. 10:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
57%
Nem hiszem, hogy házasságban jobban szeretik egymást az emberek, mint házasság nélkül. Semmi ilyen összefügés nincs a státusz és az érzelem között.
2012. aug. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
59%
Nem hinném,hogy a házasság miatt jobban szeretném a párom,mi 3 éve vagyunk házasok,szeretem igy is úgy is :)bár jó érzés,hogy azt mondhatom ő a férjem,és jó érzés nekem ,hogy házasok vagyunk,de ha csak együtt élnénk,akkor is így szeretném.
2012. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
69%
...viszont hozzátenném, hogy a házassáégból nehezebb távozni. Valakit mindig romokban hagy, erkölcsileg, anyagilag, vagy másképp.
2012. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
82%
ez egy tévhit, bár tényleg sok olyasmit hallani, hogy azért házasodnak össze hogy stabil legyen a kapcsolatuk, stb, holott ez pont fordítva van: ha elég stabil a kapcsolat, akkor érdemes összeházasodni annak, aki házasságpárti. Mert hát tényleg csak annyi a lényege, hogy elmondhatod hogy a házastársad, meg pl ha a kórházban csak rokont engednek be, akkor is mondhatod hogy te a házastársa vagy és az kb ugyanolyannak számít. persze létezik bejegyzett élettársi kapcsolat - főként homoszexuális pároknak
2012. aug. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
52%
Dehogynem, többet ér, csak manapság szeretik ezt letagadni. A következő a helyzet: az emberek nem akarnak életreszóló hűséget vállalni a párjuk mellett, illetve kitartást valóban jóban-rosszban, akkor is ha a másik elveszíti a kezét-lábát, lebénul, vagy évtizedekre kómába kerül. Márpedig a házasság ezzel jár. Szeretik csak a jóból kivenni a részüket, és minden a szex körül forog. Ha a másik megbetegszik, jajmilesz, nem tudok szexelni, akkor "jogosan" csalom meg a páromat. Na ezért nem vállalják a házasság kötelékét, és hazudnak egy "tökéletesnek" látszó kapcsolatot házasság nélkül, amire mindent ráaggatnak, amit csak a házasság adhat, csak egyet nem lehet ráhazudni: a véglegességet, az örökkévalót. Szóval ma még hűséges vagyok hozzád, holnap már ki tudja. És ezt az állandóságot, amit csak a házasság adhat, érzik meg a felek, és tartoznak jobban össze házasságban, mint anélkül. Lehet vicsorogni, hogy de nálunk így meg úgy működik már évek óta papír nélkül, de nyugodtan gondoljanak bele az ilyen párok, hogy voltaképp valójában akármikor összecsomagolhat a másik felük, ez sajnos benne van a pakliban. Ha házasságban csomagol össze a másik, akkor már a feleségét hagyja el, így meg igazából nem érez sok felelősséget a szíve mélyén, hisz a párja igazából "senkije". Lehet lepontozgatni, meg amit akartok, egyszer mindenki rádöbben majd, hogy így van.
2012. aug. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
36%
Hát nem feltétlenül ér többet. Sok házas emnbert ismerek, akik kb. csak élnek egymás mellett, de nincs köztük semmi kapcsoalt. El is gondolkodtam a múltkor, hogy ez olyan fura, hogy anno szerették egymást, még össze is házasodtak, most meg alig szólnak egymáshoz.
2012. aug. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
49%

5/5-vel egyetértek!


Manapság félnek az emberek elköteleződni, és az együttélés semmi kötöttséget nem jelent, sokkal kényelmesebb.

A házasságban egy életre leteszem a voksomat a másik mellett, hozzon bármit is az élet. Persze, most nem egy papírra gondolok, hanem magára a házasság intézményére. Aki csak papírt lát, annak kár megházasodni.

2012. aug. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
55%

"persze létezik bejegyzett élettársi kapcsolat - főként homoszexuális pároknak"


jó hülye vagy .

nem főként homo pároknak...

heteronak is lehet ilyen, a különbség az az, hogy a homo pároknak CSAK ILYET LEHET.

2012. aug. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
87%

#5 - lehet, hogy neked rossz tapasztalataid vannak, de nem ez az általános.


A férjem még "barát" korában is teljesen normálisan állt hozzá, amikor egy műtét miatt két hónapra átmenetileg mozgássérült lettem. Lefürdetett, ellátta a háztartást, főzött nekem, ha wc-re kellett menni, akkor kikanalazott az ágyból és kitámogatott.


Amikor vesegyulladás miatt bent akartak a tartani a kórházban - én meg nem akartam bent maradni az ott uralkodó állapotok miatt - akkor kivett egy hét szabit és felügyelte az állapotomat, mert a magas láz miatt néha életveszélyben voltam (40-41 fok). Ha tíz óránál többet aludtam, akkor felkeltett és lázat mért, figyelt, hogy bevegyem a gyógyszereimet, hordott laborvizsgálatokra (három hónapig heti kétszer).


Sőt, ő még az exapósát is ápolta az agyvérzése után, mert bár az exnejével nagyon rossz viszonyban vannak, az apját kedveli a mai napig és felelősséget érez iránta.


Emiatt döntöttem a házasság mellett, miután láttam, hogy önként hajlandó ilyeneket megtenni. Még annak ellenére is, hogy a fenti esetekben a szex ki volt zárva, olyan szarul voltam. Műtét után egy hétig még büdös is voltam, mert az orvos megtiltotta, hogy víz érjen, nehogy felázzanak a hegek.


Nemhogy szex nem volt, annyira magatehetetlen voltam, hogy egy kupakot nem tudtam egyedül lecsavarni, azért is őt kellett ugrasztanom, ha inni akartam.

2012. aug. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
50%
Nyilván ebben a kérdésben eltérhet a nők és a férfiak véleménye. A nők többségének egy hivatás, egy életcél, hogy férjhez menjenek, és bármit hajlandók megtenni ezért, függetlenül az érzelem erősségétől. Ha sikerül, akkor meg még eskösznek is az érzelem erejére. A férfiak nem annyira házasságtörekvők, ők inkább a trófea szerepét töltik be sok esetben. Talán ezért más a hozzáállás, megítélés... és lehet, hogy másképp vélekednek a vallásos és nem vallásos emberek is.
2012. aug. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!