Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne kezeljenek...

Mit tegyek, hogy ne kezeljenek kislányként?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, tudom, sokan meglátják a korom és inkább el sem olvassák a kérdést (biztos valami komolytalan dolog)!!!!

De ez nem így van én egyáltalán nem érzem magam éretlennek,

sem gyerekesnek...

Pont egy ilyen depressziós időszakon mentem most keresztül, elég rosszak a családi körülményeink, nincs elég pénz, mindenki utál mindenkit, számtalanszor próbáltam elkötözni itthonról de nincs hova mennem, barátaim se nagyon vannak. Pont most kezdtem túl lépni ezeken a dolgokon, elkezdeni barátkozni stb.

Ez a szüleimnek mégsem tetszik, az apám ráadásul folyton kavargatja a sz@rt, hazudozik anyámnak, a húgom is, most épp körülöttem forog az egész család, mindennap én vagyok a téma!!! :S

Idáig anyával nagyon jó kapcsolatba voltunk egy ágyba is aludtunk egy szobába, a húgom a múltkor elszólta magát egy fiú haverom előtt, hogy egy ágyba alszok anyával,

ami kicsit ciki volt, és végig gondoltam és rájöttem, hogy 16 évesen már tényleg nem egészséges egy ágyba aludnunk,

így anyának ez úgy jött le, hogy én szégyenlem őt,

meg ne szóljak inkább hozzá, ha ilyen cikinek tartom őt stb. :((

Mostanában átjárogatunk az idősebb tesómmal (ugyanehez a sráchoz) de anyu utálja ezt a fiút, meg ment a sz@rkavargatás is a hátam mögött szokás szerint és kitalálták, hogy mi járunk :S

Ezért kiverte anyu a hisztit, hogy én mit képzelek,hogy járok vele (teszem hozzá ez nem igaz), meg ilyet kérdez tőlem: "na mi az szerelmbe estél??" mondtam neki, hogy

senkinek semmi köze hozzá, az én dolgom, erre azt felelte:

"ahha persze majd ha elmúltál 18"

Ezek engem olyan rosszul érintenek, tényleg, nem hozhatok egyedül döntéseket, nem élhetem úgy az életem ahogy szeretném. Ha elmúltam 18, 2 év múlva mi lesz?? semmi.

Ugyanilyen leszek, ennyire számít az a 2 év???

Már ha addig nem csinálom ki magam egy ilyen család mellett!!!

Én sosem kértem, hogy mindenki szeressen, sosem kértem, hogy legyen meg mindenem, hogy körbeugráljanak,

én csak olyan ember szeretnék lenni mint mindenki más,

élvezni az életet ameddig csak lehet, barátkozni, önálló életet élni, ismerkedni!!!

Én miért nem tehetem meg azt amit a többi ennyi idő lány??

Pl hogy elmegyek a bnőmhöz, haveromhoz még ha fiú is,

miért nem lehet pl barátom??? Miért nem lehet az a barátom, akit én választok, miért akar más dönteni helyettem??? Ezek a dolgok amiket nem tudok megérteni,

amiket nem tehetek meg, és ha megteszem őket, többé senki nem szól hozzám itthon, ki vagyok utálva :(

Ez a fiú amúgy tényleg csak egy haver olyan haver mint akárki más, itt lakik pár házzal odébb, de nem mehetek át hozzá... Egyszer átmentem hozzá egy órára és utána 4 napig én voltam a szemét, a gusztustalan, nem adtak enni, elvették a lakáskulcsomat meg ilyenek :SS

Hogy értessem meg velük, hogy nem vagyok már 5 éves???

Vagy a szabadságomat választom és mindenki utálni fog, köztük anyám is, vagy őket de akkor oda a szabadságnak és bekattanok itthon :SS


Jó tanácsok??? :P



2012. aug. 28. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:

16 évesen milyen oknál fogva alszol még anyukáddal?

Hely hiány?

2012. aug. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Naná hogy az első a jobb
2012. aug. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Eddig kislányként kezelted magad és a szüleid is Téged. Édesanyád mellett aludtál, most kezdesz leválni, kamaszodni, ami lázadással jár, az eddigiek elutasítása sokkal szembetűnőbb.


Szép fokozatosan próbáld szoktatni őket és magad is a változásokhoz, először csak apró lépésekkel tedd, akkor nem lesz annyira fájó egyikőtöknek sem.

2012. aug. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is csodálom,hogy anyukáddal alszol.Ha nem helyhiány miatt bizony ez nem túl normális dolog.Neked nem tűnt fel?

Gondolod eddig a kisbabájaként viselkedtél és egyik percről a másikra lemond erről,csak mert cikinek érzed?

Már korábban észbe kellett volna kapnod,ha már nekik nem jutott eszükbe.

Viselkedj felnőttként,ha azt szeretnéd,hogy úgy kezeljenek.

2012. aug. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mindig ciki vagy sosem
2012. aug. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt túl jó a szüleimmel anno, 16 évesen engem is gyerekként kezeltek, majd szerelmes lettem, és 17 évesen már azon dolgoztam hogy ha betöltöm a 18-at leléphessek. Nem számított se suli, se család, összepakoltam és mentem.

Nem értem az ilyen szülőket, a saját szüleimet se, miért jó ez nekik? Miért jó hogy egyetem helyett árufeltöltő munkára jelentkezik a gyerekük?

Miért kell megsértődni egy anyának azért, mert a 16 éves lánya nem vele akar aludni?

Ilyen nálunk is volt, annyira utálták egymást apámmal hogy nem bírtak mégcsak egy szobába sem aludni...

Nincs jó tanácsom, pedig én ezt már végigcsináltam.

Azt nem tanácsolom hogy költözz el úgy mint én, max. koliba, mert ha úgy mész el hogy estin vagy levelezőn munka mellett akarsz tanulni, abból nem lesz semmi, és csak elcseszed az egész életed.

Ésszel lázadj! Ne hagyd magad. és kitartás!

2012. aug. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen sajnos a hely hiány a baj!! Meg ahogy mondtam, elég jóba voltunk eddig, ő sem , én sem akartam egyedül aludni, :D:D Hát remélem nem fog olyan sokáig tartani ez az egész,

így is már azt hiszik, hogy én járok azzal a sráccal, csak úgy emlegetik, hogy "a barátom" pedig nem tudják, hogy milyen dolgok vannak a háttérben, igazából nem tudnak semmit :S

2012. aug. 28. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!