Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekként én is hozni akarok...

Gyerekként én is hozni akarok egy szabályt itthonra. Ti mit szólnátok hozzá?

Figyelt kérdés

Annyi szabálya van Anyának meg a Nevelőapámnak.Ne mászkálj éjszaka, ne menj be a szobánkba. 21 óra után a barátod menjen haza,mosogass el magad után stbstb. Most én is akarok hozni egyet! Szerintetek kiakadnak?

Nem vagyok dagadt(165/50) vagy iszákos,de a csokik meg a citromos sörök állandóan elvannak dugva előlem. Én meg nem kutatom, de egyre többször van,hogy főzök és a spejzba megtalálom őket. Hozni akarok itthonra egy olyan szabályt,hogy ha legközelebb eldugnak előlem valamit, és én megtalálom, azt megeszem/megiszom vagy átviszem a barátomhoz ha olyan és megkínálom vele a családját.(pl. táblacsoki)

Annyiszor megkértem anyut,hogy értelmesen is el lehet mondani,hogy kislányom azt a két csokit mi akarjuk megenni, ne nyúlj hozzá. Én tudom,hogy melyik fajta csokit eszik ők, ahhoz hozzá sem nyúlok, ha pl. megkívánok egy kockával. Múltkor "dugiba" hoztak 10 doboz citromos sört, most találtam meg mikor krumplit szedtem a spejzból. Én miért nem kaphatok belőle egyet? miért kell eldugni? Vagy miért nem lehet azt mondani,hogy az a miénk,mi akarjuk meginni , ne nyúlj hozzá?

16L


2012. aug. 28. 22:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez gyerekes, és értelme sincs sok.


Te miért nem bírsz annyit mondani, hogy szeretnék egy csokit, ne dugjátok el légyszi?

2012. aug. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Hát mondhatjuk, ők vették, ők is ihatják meg, mert te kiskorú vagy. Ok, csokit adhatnának neked is, nem kéne dugdosni. Beszéld meg velük normálisan, mert ha ilyen szabályokat akarsz nekik állítani, nem fognak jó képet vágni hozzá.
2012. aug. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
29%

Hat mert lehet hogy nem akarjak hogy meghizz vagy egyszeruen onzok...szabalyokat hozzhatsz de finoman .....es nm kellene egybol le tamadni oket a szabalyokkal ...csk szepen finoman ....:))

L

2012. aug. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Leírtam, milliószor megkértem,hogy ne dugják el előlem, vagy vegyenek nekem is. Jóformán van,hogy több kiló csokit megvesznek maguknak, elrakják és idő közben elfogy, és én addig ha magamnak nem veszek,(tőlük egy darabot nem látok belőle) akkor hónapokig nem eszek csokit!
2012. aug. 28. 22:56
 5/24 anonim ***** válasza:
46%

Ilyen van nálunk is, annyi különbséggel, hogy ők a saját szabályaikat sem képesek betartani. A gyereknek semmit nem szabad, de ők felnőttek, ezért mindent megtehetnek. Bezzeg amikor mosogatni kell vagy házimunkát végezni, akkor nagyon tudják mondani. Merthogy ők "fáradtak" ezért nem csinálnak semmit.

Szerintem beszéld meg velük rendesen az egészet. Próbáld meg megmagyarázni, hogy nem vagy kleptomániás és nem fogod ellopni azt, ami az övék. Ha nem értik, akkor ne is érdekeljen az egész.

2012. aug. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
34%
16 évesen tudod hol adnék neked sört?! Álmodban!
2012. aug. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
8%

Sört 16 évesen az én házamban nem nagyon ihatnál, akkor sem ha csak X százalék az alkohol van benne.

Csokit, ilyesmit nem dugdosnám el, a te dolgod mennyit akarsz enni belőle. Nem szép amit csinálnak


Gyermekként hozhatnál szabályokat, de ezt a szabályt értelmetlennek tartom...gyerekesnek...és ezzel nem oldanál meg semmit. Inkább beszéld meg velük, hogy miért dugdossák ezeket a dolgokat.

2012. aug. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt beszéld meg vele vagy kérd meg, hogy hozzon neked csokit vagy ha úgy van akkor vegyél magadnak. Nálunk minden a szekrénybe van, mi osztozunk rajta. Vagy kérdez meg, hogy ehetsz/ihatsz-e belőle. Amikor nem vagyok biztos abban, hogy lehet belőle enni akkor én is meg szoktam kérdezni. Egyébként nekem anya magától hozza nekem a grapefruitos (sört) limonádét :D
2012. aug. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy eldugják, annak a spájzban a helye! Amúgy bonts ki egy tábla csokit anyád szeme láttára, és írd le, hogy reagaált! Abból minden kiderül mand. :D
2012. aug. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

a hízással sosem volt probléma.

De ha ők akarják megenni/meginni, nem egyszerűbb lenne azt mondani,hogy az a miénk? Kevésbé sértődnék meg rajta,mint mikor megtalálom és olyankor eszembe jut,hogy ok nélkül nem bíznak bennem. Nem sok olyan esetre emlékszem ,mikor én megettem volna bármijüket. Legutóbb egy hónapja történt, egyszerű félreértésből, de akkor is vettem nekik helyette másikat.

2012. aug. 28. 22:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!