Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te az álomautó érdekében...

Te az álomautó érdekében elmennétek suli mellett dolgozni? 19/L

Figyelt kérdés

19 éves vagyok most nyáron érettségiztem és szeptemberben kezdek egy nehéz iskolát,ahol nappali tagozaton fogok tanulni hétfőtől péntekig.

Hétvégére kaptam egy ajánlatot,diákmunkaként, szombaton és vasárnap is 12-12 órát kellene egy gyárban kábeleket kötözgetni.


Édesapám sajnos meghalt ezért jár az árvasági+ anya nekem adja a családit.


Ez havonta 45000 forint.

Ha vállalom a hétvégi melót akkor az havonta 54000 forint.


Ez összesen: 99000 forint,ami ugye diákként szakma nélkül nagyon jó!


Anyu nem fogad el tőlem itthonra pénz,hitel nincs,és minden mást ők ki tudnak fizetni,azt mondta hogy építgessem a jövőm és ne herdáljam el a pénzt.


Az én "álom autóm" 1.200.000 forint körül van, és mire végeznék az iskolával már lenne autóm.


Ti feladnátok a hétvégéket? Amúgy sem vagyok bulizós.

Úgy gondolom,hogy ez a felajánlás,hogy nem kell hazaadnom péénzt,nagyon nagy segítség ahhoz hogy kezdjek magammal valamit.


19/L


2012. aug. 29. 20:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
vagy suli vagy munka, együtt megerőltető
2012. aug. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, a 2. válaszoló vagyok.

Gyorsan írom le, mert sietnem kéne, szóval az esetleges elírásokért sorry.


Tehát:

Én 18 évesen a hajléktalanság szélén alapítottam egy céget. Rosszabb helyzetben voltam mint te, apám nekem is meghalt, csak anyám már dolgozni nem tudott menni, mert leszázalékolták. Havi 27 000 és 32 000 Ft volt a jövedelmünk.

A megmaradt család [anyám & én] tele volt adóságokkal, egy kártérítésből kezdtem neki a cégnek.


Igaz, hogy suli mellett nem tudtam csinálni, így a sulidolgot jegeltem egy időre és nekiálltam a munkának. [Webfejlesztés, programozás, grafika.]

Igen sokan megpróbáltak lebeszélni, én mentem a fejem után és néha 3 napokat voltam ébren 2 zsömle társaságában, mint kaja a következő 4 napra.


Azóta saját lakásom, autóm van és voltaképp mindenem, mert igen jól keresek.


Mindezt azért írtam le, mert én megpróbáltam és bejött. Szóval próbáld meg te is, veszítenivalód nincs, ha otthagyod a munkát, sem hal éhen a családod.

A legrosszabb, ami történhet, hogy azt mondod, nem megy és leállsz a melóval.


Hajrá!

2012. aug. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Szerintem is megpróbálhatod, de semmiképp ne hanyagold el a sulit. Ha nem megy, akkor hagyd ott a munkát. Az egyetemen/főiskolán tanulni is kell, nekem a múlt félévben nagyon meg kellett küzdenem, hogy legalább a vasárnapjaim szabadok legyenek. Szombat éjjel szinte mindig házit írtam. Pedig én nem dolgozom az egyetem mellett, a szüleim tartanak el. Hát még ha dolgoznék... Azt nem lehet egyébként, hogy szövetkezel valakivel, és egyikőtök szombaton jár, a másik vasárnap? Úgy már vállalható lenne, persze csak fele pénz.
2012. aug. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
El bizony! Ez egy óriási lehetőség. Ha már most megtanulsz küzdeni az álmaidért, nagy csalódás nem érhet az életben. Édesanyád is támogat azzal, hogy nem fogad el tőled pénzt. Ki ne hagyd ezt a lehetőséget! Az éjszakáid és az álmaid még mindig a tied maradnak.
2012. aug. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Én nem. A pihenőmet semmiért nem áldoznám fel.
2012. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Ha te igazán kemény szakon fogsz tanulni, akkor nem fog beleférni az idődbe. Vagy a tanulást rovására fog menni. Én idegennyelvszakos voltam, az első 3 évben kb. budira se volt időm kimenni... hétvégente bevállaltam 2 magántanítványt (ez kb. 4 órás elfoglaltságot jelentett), többre nem futotta.
2012. aug. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Én belevágnék, de nem vennék autót. (Autób*zi vagyok és jól olvastad.) Tedd félre a pénzt, a mai világban sohasem lehet tudni. Jól jön az a milka később is. Jöhetnek ennél nehezebb időszakok is.
2012. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

inkább most melózz sokat, építsd a jövődet, sprórolj, mint olyankor, amikor már nem lesz rá annyi erőd és lehetőséged.


én is kocsira gyűjtök már régóta, igaz nincs annyi félretennivalóm mint neked, de számolgattam, hogy kb 1 év múlva meglesz :)


csak annyit mondok, hogy a papám, 50 évet dolgozott le úgy, hogy egyetlen szabadnapja sem volt, minden reggel 4kor kelt, volt h este 10ig nyomta. a éveben 1x 1 hónap pihenés, üdülés, azon kívül csak a meló. persze, sok dolgot kihagyott, de őt ez tette boldoggá, és a családjának is mindent meg tudott adni.

elmondhatatlanul tisztelem őt ezért. nyugdíj után még 15 évig dolgozott. egyrészt a munka szeretete, másrészt meg a vendégkör unszolására. cukrászdánk volt :) a városban, ahol éltek, az idősebbek mai napig tudják h ki volt Ő, szóval hagyott egy aprócska nyomot a történelemben. ja, és az egyik újabb cukrászda elnevezett róla egy krémest :) de az már nem olyan, mint amit ő tudott, a sírba vitte a titkos receptet.


bocs, h itt traktállak a kis családi archívummal, de talán erőt ad majd a mindennapokhoz.

2012. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Szerintem vállald el a hétvégi melót, de ha a tanulás rovására megy és nem ezen múlik a napi kajátok, akkor hagyd abba. Fontosabb hogy mindenből átmenj rendesen. Mint egyetemista mondom, sok olyan órád lesz amire nem kell bejárni, így simán lehet hogy még szabadnapjaid is maradnak amikor kipihenheted magad. Első félévben általában a péntek még szabad. Hajrááá! Gyűjtsd a pénzt, aztán meglátod mire fog kelleni, nem biztos hogy autóra. Lehet hogy ahol dolgozni fogsz suli után közel lesz bkv-val is, esetleg kapsz céges autót, nem tudhatod.
2012. aug. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Főiskolás vagyok egy éve, nem vállalnám be. Hétköznap minden nap iskola, hétvégén én biztos meg nem mozdítanám magam, nem robot vagyok. Hétvégente 12-13 órát alszom, kikapcsolódok, a barátaimmal és a párommal vagyok. Hétvégén a gyári munkában jobban elfáradnék, mint az iskolában, és úgy mennék vissza mint valami mosott rongy. Szóval kizárt. De kipróbálhatod, hidd el, októberben már nem fogsz dolgozni. Bár ha neked fontosabb az autó, mint a pihenés, akkor nyugodtan. De azért abba is gondolj bele, hogy vizskaidőszakok alatt is dolgoznod kéne, és olyankor minden perc számít a tanuláskor. Főleg, ha a hétvégéidet nem tudod majd év közben tanulással tölteni, hiszen egyfolytában dolgozni fogsz. Szép dolog, hogy ezen gondolkodsz, ki is próbálhatod, de 99,9%, hogy nem fogod bírni.
2012. aug. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!