Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hivatásos sofőr -közel negyven...

Hivatásos sofőr -közel negyven éve a volán mögött- egyre rosszabbul vezet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ez igazából a közlekedés kategóriába tartozna. De ott alig vannak válaszadók, így ide írom ki.


Apukám közeledik a 60. évéhez.

Mindig is sofőr volt. A katonaságnál kezdte, aztán sokáig taxizott, majd autómentőt vezetett. Az utóbbi 6 évben pedig kamionozik.


Egyetlen egy balesete volt (egy autómentővel 8 évvel ezelőtt Olaszországban).


Mindig is tökéletes sofőr volt, Aki fél kézzel, fél szemmel, visszapillantó nélkül is betette teljes biztonsággal az autót olyan helyre, hogy előtte-utána csak miliméterek voltak.


Kb. három hónapja vettem észre először, hogy valami nem stimmel. Kacsázik az úton. Egyszer hirtelen elindult, amikor még javában piros volt a lámpa. Egyszer nekiment tolatva a kerítésnek (többször pedig éppenhogy nem súrolta). Többször látom, hogy korrigálnia kell magát, már nem elsőre és nem biztosra megy.


Viccesen már szóltam neki "apu csak nem öregszel?", de komolyan nem kérdeztem még rá, hogy mi ez a változás.


Februárban volt értágító szívműtétje és szed egy marék gyógyszert. Ez van hatással a vezetésére?


(alkoholt biztosan soha egy kortyot nem iszik)


2012. aug. 30. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Vannak gyógyszerek, amik befolyásolhatják a reflexeket, ezeknél a betegtájékoztatóban fel is szokták tüntetni, hogy befolyással lehetnek a járművezetői képességekre. Az orvosa is nyilván megkérdezte, szokott-e vezetni, mielőtt felírta őket, úgyhogy - hacsak nem sumákolja el édesapád - erről tudnotok kéne.


60 éves kor körül nem lehetetlen, hogy az egészségi állapota önmagában ok lehet a fentiekre, hiszen a látás, reflexek, állóképesség egyaránt romlanak. A hirtelen romlás azonban furcsa, ezért vagy a gyógyszer, vagy valami egészségügyi probléma is lehet az öregedés mellett. :(

2012. aug. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen,ez lehet rá hatással.

Nekem nagypapám hivatásos sofőr vagy 50 éve,ebből 25 busszal,5 katonaságnál,15 kamionnal.De utóbbi években áttért kiskocsira,azzal szállit árut,mert nem tud annyira koncentrálnia a hatalmas kamionra.

Öregszik.

De a vezetés az élete.Lehet a veszte is az lesz,de nem tudja abbahagyni,olyan ez mint a drog,csak ő vezet.


beszélgess el vele,viszgálják meg,gyógyszer hátha változtatható

2012. aug. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 intrepid ***** válasza:
Nézd, most nem csúfolódok, de az jut eszembe, hogy öreg huszár rozsdás kardja. (57é/F)
2012. aug. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sose volt tökéletes sofőr:



"Mindig is tökéletes sofőr volt, Aki fél kézzel, fél szemmel, visszapillantó nélkül is betette teljes biztonsággal az autót olyan helyre, hogy előtte-utána csak miliméterek voltak. "


Normális sofőr nem megy bele olyan helyzetbe, ami ki van centizve. De voltaképp mindegy, mert nem ez a kérdés.


Szerintem sürgősen be kéne avatkozni, és Anyuddal - ha együtt vannak, vagy önállóan, de komolyan beszélni vele. Esetleg orvossal konzultálni (vele együtt, nem a háta mögött!!)... Ez nem jó így, és akár őt, akár a körülötte közlekedőket komoly baleset érheti.

2012. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!