Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak, ha nem szeretnék...

Mit mondjak, ha nem szeretnék találkozni bizonyos rokonaimmal?

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy a szüleim Szerbiából jöttek Magyarországra miután összeházasodtak több mint 20 évvel ezelőtt és szerveztek egy ilyen családi/baráti összejövetelt, ahová jön egy csomó unokatestvérem ,a szüleim barátai ,de ők olyan részen éltek ahol már szerb többség van és főként szerb barátaik vannak, akik nem is tudnak magyarul és soha nem is tudnak,az unokatestvéreim is alig tudnak magyarul van aki nem is tud és mindannyiuknak szerb férje/felesége van és a gyerekeik sem tudnak szerbül, körülbelül 20-30an jönnek hétvégén és a szüleim szeretnék ha én és a párom is elmennénk,hogy egyrészt megismerjék a páromat a szerb rokonok, és hogy találkozzunk, mert már nagyon régen találkoztam velük.

De a párom nem fog ráérni hétvégén ezért egyedül kéne mennem és így már semmi kedvem, ők végig szerbül fognak beszélgetni én meg egy szót sem értek belőle amikor évekkel ezelőtt találkoztam velük akkor is ez volt és unalmas lenne számomra.Az úgy még beleférne,hogy 1-2 órát ott vagyok de a szüleim elvárják,hogy 6-7-8 órán át ott legyek és nem szeretik ha elmegyek mondjuk gépzeni vagy elfoglalom magam mert illetlenségnek találják ebben az esetben mivel rég látott rokonokról van szó.

Úgyhogy vagy kéne egy frappáns kifogás vagy legalább hogy ne kelljen ott lennem végig.



2012. aug. 30. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:

6-7-8 órát kibírsz. Ha nem is tudsz velük beszélgetni, attól még tudják, hogy ki vagy és biztos örülni fognak, ha meglátnak. A szüleidnek is segítesz azzal, ha ott vagy.

Az tényleg illetlenség, hogy elmész gépezni meg ilyenek. Fordított esetben neked sem esne jól, hogy elmész vendégségbe, aztán ott le se sz@rnak, mert nem ismernek és nem is érdekled őket, ezért elmennek vmi mást csinálni.

2012. aug. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
pfff,szerbek... odamész,és elmondod h neked ez unalmas,érdektelen és kényelmetlen.felnőtt vagy(gondolom,hiszen élettársad van) tehát azt teszel amit akarsz.
2012. aug. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!