Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha szeretnék egy...

Mit tegyek ha szeretnék egy simson-t 13 éves vagyok és idén ballagok, ballagási pénzből szeretnék vizsgázni+megvenni a motort, de anyám hallani sem akar a motorról csak a vizsgáról hogy kiprobálhassam?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen kérek mindenkit hogy lásson el jó ötletekkel és tippekel életem nagy álma lenne ez a téma?
2012. aug. 30. 20:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Próbáld minél jobbra megcsinálni a vizsgát, hátha megenyhül anyád. Segédmotoros jogsid ugye van?
2012. aug. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Ha falun vagy akkor jobb az esélyed, hiszen ott van föld út és oda még jogsi sem kell + rendőr ritka és a lovasszekereken, traktorokon kívül más nem igen jár. Ott csapathatod neki rendesen. Gondolom anyád nem nagyon ismeri a motorokat és nem tudja hogy egy simson max 70-el megy.

Ha városon akkor szivás, mert oda ne simsont hanem robogót végy.

2012. aug. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
Milyen ballagási pénzből? Neked fizet valaki, mert elvégezted a 8 osztályt?
2012. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Miért ne?

Fordulópont az életében es tanulmányi eredmény atlagakent adnék pénzt.

Ez az egész motorozas egy százasbol kijön.

2012. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

16 éves kortol lehet... Nézz utánna. Idén változott meg a jogszabály. :)

szóval ezt rendesen benézted.

2012. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom honnan veszed ezt a jogszabály változást szerintem csak ki akarsz baszni velem 13,5 éves kortól kezdhetem a vizsgám és oktoberbe betöltöl a 13,5-et. Srácok köszi a tippeket,de anyám szive nem fog megenyhülni attól h jol leteszem és anyám kiskorába motorozott nagyapámmal szal tudja h milyen jó de valahogy ki akarok egyezni vele h csak a kertben mehesek a kocsikijárón vagy csak az utcánkba,Jászberénybe lakik nagyanyum nála szeretném tartani ha megengedi mert ezt itt kis város itt elesek simsonnal átmegy a fejemen 2 kocsi ha meg otthon (Pesten) elesek átmegy a fejemen 2 motoros 2 gyalogos 2 biciklis 2 kamion 2autó ..
2012. aug. 31. 08:23
 7/14 anonim ***** válasza:

Fohadok veled hogy igazam van. :) ráteszek 10 000 ft-ot.

A google a bátod.

Uccsó voltam

2012. aug. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 kgpassat válasza:

Jaja, biztos ki akar baszni veled.

Miért hazudtolod meg a szavát? Mindegy, kell még neked pár év, de ne is menjünk most ebbe bele.

Lényeg, hogy tényleg változott a kresz, növelték a korhatárt.

2012. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Kedves 5/6-os: te nézz utánna jobban, mert a pénzt elveszted!!! A jogszabályváltozás jövő tavasztol lesz csak bevezetve, szóval jövő márciusig marad a 14 életév!!! Debrecenben autós tanintézetnél dolgozom :-P
2012. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Rosszul írtam, január 1-től lép érvénybe. De vannak kiskapuk:

ha pl dec 29-én (vagyis bármikor még az új jogszabály előtt)regisztrálsz a leendő iskoládba, akkor hiába tolódik át a következő évbe, téged már nem fognak b.szogatni, mert még a jogszabály érvénybe lépése előtt elkezdted az "M" tanfolyamot. A beiratkozástól számított 3-6 (iskolafüggő) hónapon belül el kell kezdeni a KRESZ tanfolyamot, majd a sikeres tanfolyam letéte után újabb 6 hónapon belül a gyakorlatit. Tehát 14 évesen akár a jövő év végén is leteheted a vizsgát.... A googlésok meg b.kaphatják :P

2012. aug. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!