Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám mindig mindent tudni...

Anyám mindig mindent tudni akar. Felnőtt családosként nem szeretnék beszámolni neki a dolgaimról. Hogy állítsam le?

Figyelt kérdés
Külön élünk a szülőktől, mégis ha anyám felhív mindent megkérdez, mikor megyek, hová, miért csinálom ezt-azt. Szeretem őket, de nem szeretnék mindenről beszámolni nekik. Veszekedés nélkül hogy intéznétek ezt?
2012. jún. 17. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha titkolózni próbálsz előtte,vagy lerázni,esetleg finoman megmondod, hogy hagyjon már békén,azt biztos nagyon zokon venné. Inkább válaszolj a kérdéseire általánosságban,de ne kerüld ki a választ.Ha mindig tök unalmas válaszokat adsz,akkor ő is rájön, hogy nincs miért "aggódnia". Valószínűleg egyedül érzi magát és jólesik neki,ha valakit felhív. Én anyám is ilyen,bár mi általában veszekedéssel zárjuk a beszélgetéseket sajnos!
2012. jún. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

"Ne haragudj, nem szeretnék mindenről beszámolni".


Illetve kérdésre kérdéssel válaszolj. "Miért szeretnéd tudni?" Az indoklással el fog akadni, főleg, hogy erősködsz, hogy alaposan indokolja meg. A "mert érdekel" válaszra ismét lehet kérdezni, hogy "rendben, de miért is?"


Anyám hasonló volt, ezzel szoktattam le. Volt némi morgás miatta, de megunta a kérdezősködést.

2012. jún. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem féltésből kérdezget, hanem saját szakállára, szeret mindent tudni (pláne továbbadni mindenkinek). Én meg nem akarom kiplakátolni az életünket, mégha a szüleimről van szó se. Előre félek a hívásoktól, hogy hogyan kerüljem ki. Szörnyű:(
2012. jún. 17. 12:26
 4/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de ha nem válaszolok, vagy kikerülöm a kérdést, jön a sértődés, mosolyszünet. Aztán idővel megint a kérdések..
2012. jún. 17. 12:30
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát vagy elmondod neki vagy a sértődését vállalod be. Nem lehet mindig mindenkinek megfelelni. Látod, őt sem érdekli, hogy nem akarod elmondani - mégha megsértődnél akkor sem - tehát ő sem akar neked megfelelni, te miért akarsz neki?


Javaslom, hogy egyszer higgadtan mondd el, hogy nem szeretnél a dolgaidról ilyen részletességgel beszámolni neki. Ha ezután is kérdezget már lerázhatod (elvégre tudja, hogy te ezt nem szeretnéd).

2012. jún. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!