Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Betegesen szerelmes lennék?...

Betegesen szerelmes lennék? Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Szóval: Van egy srác, akit 15 éves korom óta ismerek. Akkoriban gyermeteg szerelemmel csöpögött a nyálam rá, de Ő mivel 8 évvel idősebb nálam, persze felém sem nézett. Ehhez hozzátartozik, hogy általában cicababák vették körül én pedig egy "egyszerű" egyéniség vagyok. Mindig róla fantáziáltam, és megbolondultam a hiányától. Egyébként a srác fejre elképesztően jól néz ki, teste csupa izom, a lelke pedig nagyon szép. Egy baj van vele, hogy nagyon ad arra, hogy a legszebb, legtökéletesebb nő legyen a párja. És én ebbe a képbe nem illek bele. Mikor 18 lettem, egy helyre jártunk szórakozni, és akkor is csak szenvedtem ha megláttam. Majd 18 évesen elköltöztem otthonról, s lett egy párom. Ekkor (valahonnan megszerezte a számomat) felkeresett.(Persze neki is volt párja) Eljött hozzám (kb 100 km volt köztünk), s ezután gyakrabban (kb 3 havonta) találkozgattunk. Nagyon szenvedélyes napokat töltöttünk együtt.Amikor beszélgettünk a kapcsolatunkról, érezhető volt, hogy nem szerelem köti hozzám :( Valamiért ragaszkodott, de ezt Ő sem tudta jobban megfogalmazni. Így én nem beszéltem az érzéseimről, s elkönyveltük egymást jó barátnak. Egyre szerelmesebb lettem, s szakítottam a párommal. Majd nem sokra rá Ő is szakított a szerelmével. A lényeg, a mai napig (szóval 10 éve) rendszeresen találkozgatunk,(olyankor 3-4-5 napot töltünk együtt megszakítás nélkül) azóta persze neki is és nekem is volt már komolyabb kapcsolatunk (sőt... neki több), de azoknak is már vége! Részemről azért, mert mindenkiben Őt keresem. Már kialakult közöttünk egy olyan viszony, ami tényleg nagyon mély lelkületű, szeretjük egymást, de én teljesen máshogy. Én tiszta szívből, szerelemből. És nem tudom neki elmondani, mert félek a csalódástól, és félek hogy esetleg enged a köztünk lévő szálakon. Pedig megőrülök érte. És már letettem arról is, hogy más lesz a párom. Nem kell senki, csak Ő. Hmm... és még egy fontos dolog: 10 éve van köztünk szex is, ami nem egy 10 perces d*gás, hanem tele van érzelemmel még az Ő részéről is. Ezt sem értem. Ezt megjátszani nem lehet... de akkor hogyan csinálja, ha nem érez a barátságon kívül irántam semmit? Ezeken kívül még annyi, hogy minden dolgába beavatott, mindent tudok róla, és azt is tudom, hogy nincs neki még 1 ilyen lelki társa, mint én. Így persze azt is megtudtam, hogy a napokban lesz randija egy csajjal, akiről már most úgy beszél, mint valami Istennőről. És ilyenkor kész vagyok, és csak sóvárgok és sírok. Mit lehet csinálni ilyenkor? Kérlek segítsetek, és vegyétek komolyan a problémám, mert esküszöm szenvedek. Vegyétek figyelembe a korunkat is légyszi, nem vagyunk már tinik. (Én 28, Ő 36) Várom férfiak válaszát is, Ők lehet jobban felismerik ebben a szituban a lényeget! Köszönöm mindenkinek!

2012. aug. 31. 13:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Lefordítom amit írtál:

nagyon tetszett egy jó pasi, de neki nem jövök be

közel kerültünk egymáshoz, de neki nem jövök be

többször lefeküdtünk, de neki nem jövök be

lelki társa vagyok, de neki nem jövök be

belémtörli a lábát, de neki akkor sem jövök be


Szerinted ha 10 év alatt nem lett köztetek "normális" kapcsolat, akkor majd valami csodaszer hatására belédszeret, komoly kapcsolatotok lesz és ő lesz a gyerekeid apja?


Ezeket tudod tenni:

Elmondod neki az érzéseidet, hogy nem akarsz róla többet hallani, mert ez Neked fáj. Megszakítassz minden kapcsolatot vele és igyekszed magad túltenni rajta. Bele fog pár évedbe telni, de utána majd találsz valaki mást és boldog leszel vele.

VAGY: örlöd magad még 10-20-30+ évig, minden pasit hozzá próbálsz hasonlítani amíg ő újra és újra csak kihasznál lelkileg, testileg. Ja és persze mellette ő éli az életét az éppen aktuális barátnőjével, míg Te csak róla álmodozol.


10 évet már kidobtál rá! Vagy kiráncigálod magad ebből a helyzetből vagy örökre benne maradsz. Saját tapasztalat: akármekkora hatalmas szerelemnek is hiszed, ha nincs harmónikus "normális" kapcsolat, akkor az nem is kapcsolat. És az esetek 99%-ban sajnos ez van.


Elfelejteni pedig...hát idő lesz, nekem speciel 2-3 évembe került, de el lehet.

2012. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Pasizz. Persze hogy nem akar tőled semmit, a lábai elé omlassz, nem vagy kihívás, tudja hogy úgy játszik veled ahogy akar.

Ha másokkal ismerkedsz (nem kell kapcsolatot kezdeni, csak randizgass) talán észbe kap.

2012. aug. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz az eszedre hallgatni, akkor nem tudom mi lenne a legjobb, de ez most így tényleg nem jó ahogy van.

Tudom, hogy nehéz kiölni az érzéseket, mert én is éppen azokat ölöm... Én elveszettem azt a személyt, aki sosem volt az enyém. S így is nagyon fáj a dolog, hogy még csak az enyém sem volt!

Szerintem akkor talán az lenne a legjobb, ha végre elmondanád neki, hogy mit érzel. Nem is értem, hogy nem veszi észre, ha ennyire oda vagy érte. Valld be neki a dolgot és lesz ami lesz! Ha emiatt eltávolodik tőled, akkor egyértelmű: párjának nem akar téged, akkor pedig miért várjál rá egy percet is? Másik kimenetel: megpróbáljátok együtt és vagy maradtok együtt vagy nem. 50-50 %

Valami megoldást kell rá találni! Tudom, félelmetes érzés az elvesztésnek a tudata is, de akkor legalább elindulnátok valamerre, mert jelenleg egy helyben toporogtok. Nekem azt szokták mondani: mindenkinek magának kell tenni saját magáért, hogy jobb legyen. Nagy igazság. Sajnos, néha ez lemondásokkal is jár.


Dönts belátásod szerint! De remélem azért tudtunk segíteni valamennyire a tanácsainkkal!

2012. aug. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%

erre volt egy sztori, amit irtam...kb ilyenre...mond el neki, mert nem tudhatod mit érez...lehet hogy ugyanigy szenved ő is...lehet h ugy gondolja, hogy nem akarsz tőle semmi egyebet...figyelj..kockázatos...de ha kockáztatsz akkor lehetsz igazán boldog...megéri...hidd el!!!!

24L

2012. aug. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

sőt...elárulok egy titkot..igy vagyunk együtt most a völegényemmel kb...mindig is tetszett nekem...de mivel ő sose lépett, nem foglalkoztam vele...aztán meg kiderült, hogy nagyon oda volt értem, velem akart lenni, de úgy gondolta, hogy én nem állok le vele, nem lesz elég nekem...pedig dehogyisnem...hisz a völegényem! lépj...igy is sok időt pazaroltál már el!

24L

2012. aug. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

ja és nálunk is kb 10 évbe telt..bár mi nem voltunk ennyire jóban...:)

24L

2012. aug. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megfogadom a tanácsaitokat és legközelebb elmondok neki mindent. MINDENT! Bármi is lesz! Addig pedig erőt gyűjtök, mert ez nem lesz egyszerű. :)
2012. aug. 31. 17:09
 18/19 anonim ***** válasza:
Majd mondd el, hogy hogyan reagált!
2012. aug. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha szakítasz vele, akkor egy darabig ne akard, hogy barátok legyetek, mert úgy soha az életben nem múlik el, amit érzel iránta. Ne találkozz vele jó darabig, aztán ha már beleszerettél másba, akkor ez a pasi nem jelent majd már semmit. Akkor lehettek majd akár barátok is.
2012. szept. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!