Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják el sokan a...

Miért várják el sokan a frissen szült anyukáktól hogy pár hónapon belül újra vékonyak legyenek?

Figyelt kérdés

10 hónapos a lányom, mostanra sikerült visszanyernem az alakomat. Eddig rengeteg gonosz, viccesnek szánt beszólást kaptam a súlyomra vonatkozóan. Főleg a férjem családja piszkált ezzel.

Értem, hogy ne maradjon rajtam 20 kg még akkor is, amikor már 5 éves a gyerek, de ez már túlzás.


2012. aug. 31. 16:02
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
79%
Második vagyok. Lányok! Én szülés után (+22 kg-mal szültem) 4 héttel elkezdtem aerobikozni, először nagyon nehezen ment, aztán 1 hónap múlva heti 4-szer mentem, meg is lett az eredménye. Esténként mentem (8 körül) akkor apuka vigyázott a gyerekre 2 óra hosszát. Amikor látta az eredményt, még ő volt aki mondta, nem mész edzeni? :-DD
2012. aug. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
63%
Akinek pedig nem kivitelezhető az aerobikóra, használjon dvd-t otthon, annak is meg lesz az eredménye, ha kitartóan csináljátok.
2012. aug. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
63%

Saját súlyra összesen két kilót híztam, azzal nem is igazán foglalkoztam. Szoptatás alatt lement magától.


Mondjuk a kajára a terhesség alatt is odafigyeltem, inkább a vitaminokon, ásványi anyagokon volt hangsúly, kalóriát visszafogtam. A magzat biológiai szempontból úgyis parazitaként működik, ha valamire szüksége van, elszívja az anya szervezetéből. Ha nincs elég kálcium, előbb épül le az anya csontozata, minthogy a magzatnak ne jusson elég.

2012. aug. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
72%
2 éves a kislányom, én meg azért kapok, mert vékony vagyok :-)49 kg-val lettem terhes, 62 kg-val mentem szülni, most megint csak 49-50 kg vagyok. Örülnék, ha maradt volna rajtam, de én ilyen alkat vagyok. Nem lehet mindenkinek megfelelni. Elhiszem, hogy zavar, én lehet, hogy visszaszólnék anyósnak a helyedbe, hogy még szeretnék hízni kb. 10 kg-ot, mert az lenne az ideális, te azt olvastad, hátha leszáll rólad.
2012. aug. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Mondjuk attol csodat ne varjunk aki eleve husz plusszal kezdte a varandossagot.De ez genetika is.

En pl 53 kiloval kezdtem, 66 kiloval szultem es harmadik nap mikor hazaengedtek voltam 49kg.Genetika is, de en sportoltam szules elott, alatt es masodik hettol utan is.

Ettol fuggetlenul behuztam volna egyet annak a viragarusnak aki odasugta az ugyancsak joindulatu bnojenek az elottem levo anyukara, hogy a gyerek nem mentseg arra, hogy vki igy nezzen ki (koverkes volt).Hat aki ilyen rosszindulatu az remelem jol elhizik majd.

2012. aug. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Bence_ ***** válasza:
62%

Amennyi idő alatt feljön annyi idő alatt kéne lemennie.

Ha kb 1 év után "gyári" állapotban van az "jó".

Ezt miért pontozzátok le?

2012. aug. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Én szülés után 2 héttel kaptam meg egy kolléganőmtől, hogy "azért maradt rajtad" annyira abszurdnak találtam, hogy ezt az alakomra gondolja, hogy visszakérdeztem, de kár volt. Hozzátenném hogy 50kg-val lettem terhes 63-al mentem szülni, és 56 voltam mikor kijöttem, de könyörgöm, hogy lehet valaki ekkora tapló! Ja és kb. 6 hónapos volt a gyermekem mire visszanyertem az eredeti súlyomat.
2012. aug. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Húúú, jó nagy tapló a férjed családja! A férjed ilyenkor mit mond? Amúgy természetesen nem elvárás rögtön a szülés után újra csúcsformában lenni, de azért szépen fokozatosan el lehet kezdeni, már az is nagy előrelépés, ha nem eszünk össze mindenfélét, hanem odafigyelünk. Azt nem szeretem, mikor valaki azzal takarózik, hogy jaj de hát nekem gyerekem van... Egyrészt a túlsúly egészségtelen, más részt meg egy nagyon kövér nő nem túl szép látvány...
2012. szept. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

3hetes volt a fiam, vártuk a hévet, bácsi gratulált, hogy de édes a kicsi, és jé jön a tesó is.

Épp görcsölt a hasam, és megfogtam, na akkor azt hittem szörnyethalok...

2gyerek után meg azzal bszogatnak, hogy egyek végre mert lassan elfogyok....

2012. szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
bár mennyit fogyóztam, tornásztam, a szülések előtti 56-58kg- ot még álmaimban sem sikerült elérnem. Rájöttem, hogy jól érzem magam a 66 kilómmal. Nem fogom azért "sanyargatni" magam, hogy a társadalomnak megfeleljek. (nyáron jó, mert sok a friss gyümi, meg zöldség, ilyenkor leadok egy pár kilót, amit télen vissza is szedek)
2012. szept. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!