Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan sértődik meg valaki...

Jogosan sértődik meg valaki akinek pár napja epeműtétje volt és megkéri a párja, hogy főzzön abból a finom pörköltből amit mindketten imádnak?

Figyelt kérdés
Sértődötten ,bosszúsan elvonult,hogy ő úgysem ehet belőle és dehogy főz .
2012. aug. 31. 18:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom miért kellett lepontozni a válaszomat, aki már átesett epeműtéten, annak tudnia kell, hogy a diéta 4-6 hónapig javasolt. Akkor addig nem fog semmi olyat főzni, amit szeret, csak mert ő nem ehet belőle?

Pár nappal műtét után azért valóban óvatosan az igényekkel és nem elsősorban a diéta miatt, hanem mert az ember alig él a fájdalomtól. Azt csak most olvastam el, hogy pár napja történt a műtét. Hozzáteszem én 3 hónappal előtte szültem császárral és a férjem 1 hétig tudott csak itthon maradni segíteni, utána magamra maradtam a 3 hónapos fiammal, akit el kellett látnom, plusz a házimunka.

Most egy másik probléma miatt diétázom és főzök olyan dolgokat, amikből nem ehetek, eszek helyette mást. Ennyi.

2012. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%

Hát egy frissen műtött embert inkább kímélni kéne.

Az evés szempontját nézve: a bölcsesség fog műtétemet követő napon szinte nem is tudtam enni, de főztem a családnak azért. DE! hangsúlyozom: az epeműtét nagyobb műtét, a betegnek inkább pihennie kellene.

2012. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
27%

Hát az epeműtét ma mar csak kisebb műtét, igy mondjak az orvosok, de attol függetlenül egy frissen műtött embert mindig kímélni kéne. Lelki oldala sem mindegy, talan meg nem dolgozta fel, hogy mostantol egy eleten at dieta.

Bar itt 4-6 hetig irtatok - az epemütet amugy nem elethosszu dieta??? Az en rokonaimnak igen.


11., es hogy vallaltad azt az epemütetet, ha 3 honapos volt a kisfiad? Ki volt addig vele? Addig ki fözött a ferjedre es ki latta el a hazimunkat? Legalabb 2 napig kell ugyanis korhazba lenni.

2012. aug. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
59%

4-6 hónapot írtam, nem 4-6 hetet. És ez a diéta ez abból áll, hogy semmi fűszeres, semmi zsíros, semmi édes, semmi szénsavas, meg még néhány dolog amit kerülni kell. Az nem igaz, hogy élethosszig kell diétázni. Vannak dolgok, amiket nem fog az ember utána bírni, azt kerülni kell, de 4-6 hónap után szépen fokozatosan vissza lehet térni a normális étkezésre, mert az epevezeték átveszi az epehólyag feladatát, csak figyelni kell, hogy ilyenkor folyamatosan ürül az epe, tehát nem szabad megterhelni. Sőt, ismerek olyat, aki egyből műtét után evett mindent, nem diétázott. De ezt nagyon sokan nem tudják megtenni.

4 napot voltam kórházban, ez idő alatt a férjem és az anyósom volt a fiúnkkal, majd ezt követően 1 hetet segített itthon a férjem, de fürdetni nem merte, így azt már közvetlenül a hazaérkezésem napján én csináltam. 1 hét után pedig mindent.

És lehet, hogy rutin műtét, de baromi fájdalmas.

És miért vállaltam? Mert a végén minden másnap sürgősségire kerültem, annyira görcsöltem, volt, hogy megmozdulni sem tudtam, plusz sok apró kövem volt és fent állt a veszélye, hogy elzárják az epevezetéket és ennek súlyos következményei lettek volna. Szóval muszáj volt. Hiába tartottam nagyon szigorú diétát, csak baromfi felvágottat, főtt krumplit és párolt rizst ettem heteken keresztül, akkor is görcsöltem. Szóval muszáj volt vállalnom. Én beletörődtem, hogy diétáznom kellett, meg most is más probléma miatt.

2012. aug. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
77%

Húúúúú!Nekem 6 hétig kellett diétáznom, utána fokozatosan kipróbálhattam mindent, hogy bírja a szervezetem. Az én fiam 10 hónapos volt, a mama volt vele otthon és a férjem sem halt éhen. Bocsi, hogy ezen akadok ki, de az a kérdés, hogy ki főzött addig a férjedre?? Besírtam! Hát nehogy már éhen halljon egy felnőtt férfi, ha 3 napig nincs otthon az asszony! :)))


Egyébként engem nem zavart, hogy mások mit esznek körülöttem. Mivel én annyira kivoltam az epegörcsöktől, hogy eszembe sem jutott sem a műtét előtt, sem a műtét után kockáztatni. Mindig csak a fájdalom lebegett a szemem előtt. Hol érdekelt engem a kaja!!

Viszont Tőled tapintatlanság, hogy ilyesmire kéred a párod, ha őt rosszul érinti. Inkább légy toleráns és diétázz vele.

2012. aug. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én szeretem a párom,megfőzném neki.

Viszont ha így mondja,hogy "Tudod,amit úgy imádsz Te is"na az kicsit bosszantana,legalább ne mondana ilyet,mert tudja,hogy nem ehetek belőle.

De ha csak megkér és nem mond ilyesmit,akkor megcsinálom.Mit tehetnék?Ne egyen amíg én nem eszek?Vagy száraz kenyéren éljen?

2012. szept. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!