Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ha 42 évesen...

Mit tennél ha 42 évesen váratlanul kiderülne hogy jó esélyed van rá, hogy gyógyíthatatlan betegséged van, de egyedül élsz, nincs családod, sem gyermek, sem szülők, barátok sem nagyon?

Figyelt kérdés

Emellett pszichiátriai betegségeid is vannak, a stresszt a legkisebb ok is beindítja és nem látod értelmét az esetleges életért folytatott testi-lelki küzdelemnek egy halálos betegséggel szemben.

Leginkább azok válaszát várom, akik voltak már hasonló helyzetben.


2012. szept. 1. 16:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában nagy tragédia,ha az embernek nincs családja,sem gyermeke.A mentális problémák meg innen indulnak ki javarészt.

Ha esetleg nekem így alakulna,megtennék mindent,hogy a lehető legjobbat hozzam ki a helyzetből!

Hányan,de hányan jöttek vissza a halál szakadékából.

Amúgy 50 évesen újra kezdeni sincs késő...

2012. szept. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyíthatatlan nem egyenlő a halálossal. Pl. cukorbetegség gyógyíthatatlan, de nem halálos...

Élvezném az életet, amíg lehet.

2012. szept. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
attól függ, mi az a betegség. Ha valami szörnyű, akkor elverném a pénzem h.lyeségekre, megtenném, amit eddig nem, ld. Bakancslista.
2012. szept. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Eldönteném, hogy nincs szükségem a betegségre. Ha jó esélyem van rá, akkor ugyanannyi esélyem van arra is, hogy nincs. 50-50 %!


Sok emberrel megismerkednék, akik a barátaim lehetnek.

Elgondolkodnék, mit kellene másképp csinálnom, hogy boldog lehessek.


Ha mégis beteg lennék, megérteném, hogy a gyógyíthatatlan betegség még nem feltétlen fáj se nem halálos!

2012. szept. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden élő meghal, szóval nem kell túldramatizálni a helyzetet. Egyszerűen el kell fogadni, továbblépni, és élvezni az életet amíg lehet. De az tuti, hogy a nyavajgástól semmi nem fog változni, kizárólag te változtathatsz rajta.
2012. szept. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia én biztos átértékelném az életemet és megtennék mindent amit eddig nem mertem vagy nagyon szerettem volna megtenni!
2012. szept. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Mindenképpen tisztázni kell, hogy mennyi a valós alapja ennek a "jó esélynek". Ha csak te gondolod így,-hát akkor sokan írnánk ilyesmit-.De ha tényleg felállítottak már diagnózist, az első pánik után keress hasonló sorsú embereket, ismerd meg a betegséget. Osztom a véleményt, miszerint egyedül lenni is "betegség".Nem késő új barátokat keresni, bár belátom 42 évesen nehéz.De gondolkozz el, hogy mi az oka annak, hogy most egyedül vagy. Tegyél meg mindent, amit eddig nem mertél, vagy mások miatt nem tetted, de mindenképpen keresd vidám emberek társaságát!
2012. szept. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 yuda ***** válasza:
0%

Ha valóban gyógyíthatatlan betegség, akkor nem segíthet rajtad, csak egy csoda.

Kár, hogy nem Jézus idejében élsz, mert úgy hírlik róla, minden betegséget meg tudott gyógyítani. Ezt a hitet örökölték a taníványai is, olvastam az apostolok cselekedetében.

Hallottam egy közösségről, a helyedben felkeresném őket, mert több embertől hallottam, hogy ugyanazok az erők működnek náluk, mint rég.

Ha ennyi esélyem lenne, mint neked, biztos Istenhez fordulnék, és belekapaszkodnék minden hajszálba.

Menj el a Hit Gyülekezetébe és meglátod mit tegyél. Helyszineket találsz a google segítségével.

2012. szept. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Yuda, ha valaki Istent kéri segítségül, nem feltétlen kell gyülyekezetbe mennie, hagyjuk ezt.
2012. szept. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 yuda ***** válasza:
0%

Gyáva Oroszlán!

Gondolom a névválasztásod jellemez, különben miért választottad volna.


Egyébiránt pedig számomra a biblia a mérvadó, nem te, sem más véleménye. Abban az van írva, hogy az újszövetségi szentek gyülekezetekbe jártak. Ne nyissunk erről vitát, mert így van leírva. Nem én írtam bele. Elég elolvasnod az apostoli leveleket.

Sem azt nem én írtam bele, hogy Isten szolgálati ajándékokat helyez bele az egyházba, úgymint pl. csodatevő erőket..stb.

Amire te utalsz, ha jól értem, hogy magányos farkasként megélni, közösséghez tartozás nélkük a hitet, ez teljességgel bibliátlan. Kifejezetten veszélyes ösvényen jársz, ha így gondolod.

megpróbálták aremeték, apácák, de ez teljességel isten akarata ellen van. Jézus direkt kihangsúlyozta, hogy ebben a világban éljünk, ne elvonulva.

Te dönthetsz most: elfogadod a bibliát, mint Isten igéjét és eljársz az egyházba, vagy kitalálsz valami fantazmagóriát, amit nevezzünk mondjuk: magad választott istentiszteletnek.

Utóbbi nem egyeztethető össze a bibliával.

Gondolkodj el rajta, mert látom rendkívül intelligens vagy :)

2012. szept. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!