Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most már tényleg élhetek...

Most már tényleg élhetek magamnak?

Figyelt kérdés

Holnap fogom betölteni a 30at. És egészen idáig nem sikerült megtalálnom a páromat.


Vagyis egyszer hittem egy nőben, de nagyot csalódtam benne. Ez 5 éve volt.


Hiányzik, hogy nem tudom kire építeni a jövőmet. És nem az a típus vagyok, akivel csak úgy eljárnak randizni a nők.


Van megtakarított pénzem, amit arra szántam, hogy ha majd sikerülne családot alapítani, legyen tartalék. De úgy gondolom, hogy ez már megmarad álom, ezért jövőhéten meg szeretném lepni magam egy motorral. (még év elején letettem rá a jogosítványt)


Mert ha már nem lehet családom, legalább azt csináljak, amit szeretek. És a sebességet szeretem. Még akkor is ha veszélyes, legalább nem kell sokat magányosan élnem.



És itt jön képbe az egyik barátom, aki egy nő, és van két gyereke. Kb. olyan vagyok a srácoknak, mint egy nagybácsi, nagyon szeretnek, szervezünk jó kis közös programokat.

Azt mondta nekem, hogy ezt ne merjem megtenni, mert azzal hogy valami történik velem, akkor a gyerekekkel fogok kitolni, meg vele és a családommal.


Szerintetek igaza van?

Eddig "másokért" éltem, most már szeretnék magamért. Nem várhatom egész életemben a páromat...


2012. szept. 1. 17:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Mi az, hogy másra építed a jövődet? Azt magadra kell. A saját jövődért te vagy a felelős, nem egy nő, akire vársz, hogy majd becsenget.


És ne csináld már ezt a kislányos hisztit, szerinted mennyire vonzó, hogy 30 évesen temeted magad, meg már "nem lehet családod". Eszednél vagy?

2012. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

hogy magamra építsem a jövőmet?!


úgy érted ne vágyjak családra, hanem az legyen az életcélom, hogy majd ha nyugdíjba megyek veszek magamnak egy kiskutyát? vagy hogy érted?

2012. szept. 1. 17:15
 3/17 anonim ***** válasza:

Részben igaza van. Sosem tudhatod, hogy mikor lép be a társ az életedbe. Az is lehet, hogy 2 nap múlva, de az is lehet,hogy csak 2 év múlva vagy akár soha. Annyi véletlen van, előre semmit nem lehet kiszámítani de elkeseredni se szabad.


Mérlegelj, hogy hova húz a szíved. Inkább fontos számodra, hogy a gyerekek és a családtagjaid biztonságba tudjanak, vagy az, hogy "élvezd" az életet és csak magadért élj. Ami szerintem egy kicsit "önzőség", mert egy motor nem gyerekjáték, de érthető a te álláspontod is ebben az esetben, hiszen lényegében egy álmodat váltanád valóra amiért megdolgoztál.

2012. szept. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, eddig is magadnak kellett volna élned, elvégre is ez a te egyszeri és nem megismételhető életed.
2012. szept. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Harminc évesen manapság már nem gáz, ha kevés nővel van az embernek dolga. Van olyan ember, aki később ismerkedik meg valakivel. Szerintem ne temesd magad. Attól, hogy nem várod, még élhetsz boldogan, nem kell a pénzedet elszórni.

Egyébként meg az a jó, ha másokért élsz. Akkor, ha belesz*rsz a világba és mulatozol, nem lesz jobb. Az nem a magadnak élés. Mindig kell, hogy törődj másokkal és szeresd a barátaid, hozzátartozóid. És ha gondoskodsz róluk, akkor az nem jelenti a másokért élés fogalmát. Szerintem igaza van az illetőnek, magaddal és mindenki mással tolsz ki, ha fiatalon eltemeted magad és ilyeneket csinálsz. Várj még, van időd

2012. szept. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Lényegében eddig is magamnak éltem valamilyen szinten, hiszen elhittem hogy majd megtalálom a párom, és ehhez rendezkedtem be.


Most hogy reális képet kaptam a jövőmről változtatok.


Azt senki se várhatja el tőlem, hogy éljek magányosan. Főleg nem a női barátom, akinek már van két gyereke, meg férje, azt se tudja milyen egyedül és család nélkül élni.

2012. szept. 1. 17:21
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Ha most változtatnál az életszemléleteden, még mindig magányos lennél, nem?
2012. szept. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 yuda ***** válasza:
100%

Igaza van az egyes bírónak. Tényleg az jön le, mintha temetnéd magad 30 évesen.

Csak egy dologba gondolj bele, ebben az óriási önsajnálatodban:


Melyik a vonzóbb ember szerinted?

1. Aki sajnálja magát, meg van keseredve, olyan a kisugárzása, mint egy lelkisérült 80 évesnek.

vagy

2. Kellemes, jó kisugárzású ember, jó kedélyű, harmóniában magával és a világgal.


Te melyiket választanád?

-Azért kérdezem, mert rólad beszélek.

Ha azt szeretnéd, hogy az utóbbihoz hasonlíts, akkor hagyd el a sebeid nyalogatását és kelj fel, legyél már ffi.

Szedd össze magad. Még csak egy fiatalember vagy, az Isten áldjon meg!

2012. szept. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Ha az az álmod, hogy motorozz, akkor vegyél egy motort, élvezd a sebességet, és közben vigyázz magadra! Sokan motoroznak, és mellette családjuk van. Ha ésszel csinálod, a motorozás nem egyenlő az öngyilkossággal. Ne azzal töltsd az életed, hogy a párodat várod, hanem azzal, amit szeretsz csinálni. Aztán közben akár a párod is betoppanhat az életedbe!
2012. szept. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
yuda: amíg a második csoportba tartoztam miért nem volt komoly párkapcsolatom?
2012. szept. 1. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!