Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet kibírni ezt az életet?

Hogy lehet kibírni ezt az életet?

Figyelt kérdés
Születik egy párnak gyereke, és hogy bírja ki az anyuka hogy egész nap a babával legyen? Meg később is, mindig vele kell lenni, az a pár nap vagy óra kikapcsolódás meg semmi... Egyszer voltam majdnem egy napig egy kisgyerekkel de hányingerem volt, fáradt voltam és a sírás kerülgetett, hiányzott a saját korom társasága. Meg hogy lehet olyan fáradtan felkelni éjszaka a babához? Én ha 7 nap alatt össz-vissz 10 órát aludnék (itt írta az egyik anyuka) akkor az ébresztőre sem ébrednék fel, vagy ha fel is ébrednék ki nem bírnám nyitni a szemem... Hogy van ez? Valahogy olyan szomorú vagyok ha kisgyerekkel kell lennem.
2012. szept. 2. 11:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyrészt alkat kérdése, nem mindenki való gyerekszülésre és -nevelésre. De teljesen más a helyzet akkor is, ha a saját gyerekedről van szó. Ott kialakul egy olyan kötődés, ami segít elviselni a fáradtságot meg a többi gyűrődést. Nekem még nincs gyerekem, de vigyáztam már több napig az 5 és 1 éves unokatesóimra, nem mondom, hogy nem fáradtam bele, de megvolt a maga szépsége. Persze hónapokon, éveken keresztül tartó állandó ügyelettel nem lehet összehasonlítani...
2012. szept. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%
Ezért sem lesz gyerekem.
2012. szept. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Fárasztó, igen. De úgy gondolom, ha eljön az ideje a gyermekvállalásnak már nem lesz teher...
2012. szept. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
59%
Aki ennyit nem tesz meg a gyerekéért, az ne is vállaljon gyereket.
2012. szept. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon fárasztó egy gyerek, ezért jó hogy a kis uncsitesóimat évente egyszer kb egy órára látom. Bőven elég belőlük annyi.

Nekem nem lesz gyerekem az egyszer biztos. És nem érdekel, hogy anyámék meg az anyósom mindig azzal nyaggat, hogy jaj mikor lesz unoka, meg elrontom az életem ha nem lesz gyerekem, mert ez a legnagyobb öröm. Hát szerintem nem. És ez az én életem, úgy cseszem el ahogy akarom.


Ha így érzel neked sem muszáj hogy gyereked legyen. Ez nem az élet rendje, mégha sokan így is látják. Én is rühellem a kisgyerekeket, mások meg elájulnak tőlük hogy milyen aranyosak. Hát nem tudom mi bennük az aranyos. Egy kiskutya aranyos. De egy gyerek az nem.

Nekem ez a véleményem, és ez miatt sokan furcsának is tartanak, de nem érdekel.

2012. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, te az írásod alapján még nem értél meg rá. De ez nem baj. Van aki soha nem is szeretne gyereket, ez sem baj.


A baj az, hogy az olyan is szül aki igazából nem is szeretne.

2012. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
43%

Többek között ezek miatt sem lesz gyerekem.

Gondolkodom az örökbefogadáson, kb 10 év múlva. Most 28 vagyok.

2012. szept. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépe a válaszokat mindenkinek! 11:56-os Köszönöm, hogy végre valaki így leírta, pont így érzek én is, csak én később szeretnék gyereket.
2012. szept. 2. 12:01
 9/23 anonim ***** válasza:
79%

Szeretnél gyereket? Ki fog felkelni hozzá, ápolni ha beteg, szórakoztatni ha unatkozik?


A gyereknevelés tényleg nehéz, ha ezeket te nem akarod, akkor miért szeretnél gyereket?

2012. szept. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Hát majd az apja.
2012. szept. 2. 12:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!