Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért önző az, aki nem hagyja...

Miért önző az, aki nem hagyja magát kihasználni?

Figyelt kérdés
Érdekelne a véleményetek. Szóval ketten vagyunk testvérek. Mindig is a húgom volt család kedvence, ő volt a szép, én meg az okos kislány. Egész életemben keményen tanultam, dolgoztam. Mára elértem, hogy az átlagnál jobb körülmények között élek, igaz sokszor nincs még szabad hétvégém sem. A húgom félbe hagyta az egyetemet, azóta nem nagyon tud egy-egy munkahelyen hosszabb ideig megmaradni. Most éppen nem dolgozik azzal az indokkal, hogy az esküvőjét szervezi. Igen ám, de a családi asztalnál hallgatva a terveket én már láttam, hogy nem jönnek ki annyiból, amennyijük az eseményre van. Jól sejtettem, mert ma eljött a húgom és a vőlegénye. Közölték, nem kérték, hogy valamivel több mint egy millió forinttal túl lépték a keretet. Apuék, illetve a leendő sógor szülei nem tudják már odaadni - hiszen már minden spórolt pénzük az esküvőben van. Szóval nekem kell bizonyos számlákat kifizetni. Én pár percig levegőt sem kaptam, majd mondtam nekik, hogy nem. A húgom erre kivágta a szokásos hisztijét, hogy biztosan csak irigy vagyok, mert ő férjhez megy. Mondtam neki, hogy sok boldogságot, de ne az én kontómra legyen az álomlagzi. Ha nincs pénzük, minek a felhajtás? Mert én úgy érzem: azt a pénzt soha nem látnám vissza, szóval akár az ablakon is kiszórhatnám. A vége az lett, hogy a húgom le önző k.rvázva engem, bőgve elrohant. Azóta már beszéltem a szüleimmel is. Ők is egyetértenek velem, de azt mondják: a béke kedvéért inkább adjam oda a pénzt. De én már hajthatatlan vagyok. Szerintetek igazam van?

2012. júl. 18. 19:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
100%
Atyaeg, milyen esküvõt szerveztek, hogy egy millaval túlléptek a keretet??? Szerintem se add oda. Miért nem csak addig a bizonyos takarónak a végéig nyújtózkodtak? Biztos el lehet hagyni pár dolgot, hogy spóroljanak.
2012. júl. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
100%

Ne ne és ne adj nekik pénzt!!!

Bakker mennyibe kerül az az esküvő,ha ennyivel túllépték?!

mert még ha max egy százezerrel túllépi,az még oké,de azért ez kicsit túlzás! és te fizesd ki?Talán menjen el dolgozni a kisasszony és akkor lehet nagy bulit csapni!!!Addig meg el lehet menni kettesben az anyakönyvvezetőhöz,az ingyen van!

2012. júl. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
43%
Ajánld fel nekik, hogy előre odaadod azt az összeget, amit nászajándékba szántál, de akkor az esküvőn már ne számítsanak többre. Így is jó fej lennél, mert nem szokás ilyesmit, de ezzel a segítségükre lehetnél. Egy fillérrel se adj többet, mint amúgy eredetileg szántál volna rájuk, ezért a segítségért is hálásak lehetnek.
2012. júl. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
100%
Oda ne add! Magyarázd el neki,hogy ne a te tárcádból szervezzen esküvőt. Húzza össze a nadrágját mert a pénz nem esik le a fáról! A húgod egy öntelt idióta!
2012. júl. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 A kérdező kommentje:
Húgom nagy álma, hogy egy napra hercegnő legyen! Nem normális: mondtam neki, hogy normális dologra, pld. egy önálló vállalkozás beindítására szívesen adok, de csak visított, hogy én milyen önző vagyok. Mert nem akarom, hogy az álma valóra váljon. Mondtam neki, hogy az mindenkinek a saját dolga. Én nem azért dolgoztam és dolgozom, hogy az ő h.lyeségeire elköltsem. erre persze jött, hogy én mindig is irigy voltam rá... stb. Azon külön megsértődött, hogy emiatt a szemébe nevettem
2012. júl. 18. 19:37
 6/68 anonim ***** válasza:
100%
A béke kedvéért milliókat kidobálni?! Komolyan?! Ha nem fér bele a keretbe, akkor a húgodnak nem ártana elkezdenie gondolkodni, és engedni az igényekből olyan szintre, hogy ki tudja fizetni, nem a te nyakadra járni. Csatlakozom az előttem szólókhoz.
2012. júl. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy odaadd a pénzt!

És nyugodtan írd meg a húgodnak sms-ben, hogy egy büdös ri.banc. Ehhez jogod van, miután lekur.vázott. Egy percig ne legyen lelkiismeret-furdalásod.

2012. júl. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
100%
Minden hercegnő a maga palotájában hercegnősködjön, ne a máséban! :D Úgy könnyű menőzni, hogy mástól sírom rá ki a pénzt. Gondolom, most az egész család szemétláda, mert nyilván más se ad nekik...
2012. júl. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 A kérdező kommentje:
Nem, csak én vagyok a szemétláda. Mástól már elszedték. De pld. a szülein nem tudtam sokat adni, mert egy kisebb tűz miatt a házat kellett felújítani ( Na arra például kérés nélkül adtam. És nem is kérem vissza, ez a legkevesebb, amit a szüleidért megtehetsz, nem?) De ezért olyan kevés most az esküvői pénz. Köszönöm a válaszokat. Jó, hogy nem csak én gondolkodom így.
2012. júl. 18. 19:42
 10/68 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor a család többi része se teljesen normális. Én is úgy vagyok vele, hogy értelmes célban bárkit segítenék, főleg, ha szépen, tisztelettel kér meg rá, és meg is tudja fogalmazni, miért szeretné az adott célt megvalósítani. De ez az "aggyámámerkell" nagyon óvodás. -.-
2012. júl. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!