Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tiszta ideges lettem. Hogy...

Tiszta ideges lettem. Hogy nyugodjak le?

Figyelt kérdés
Ma volt párom állásinterjún én is kísértem. Nekem egy betegség miatt nincs munkám (míg nem gyógyulok meg, sehova nem vesznek fel). Most a szüleimnél élünk. Biztonsági őr állás lett volna, 12órában. Nem túl jó fizetéssel, de munka. Igaz, a buszok sem egészen ahhoz a munkarendhez voltak tervezve, túl korán tudott volna csak munkába menni, meg késve haza. Már ma visszahívták, hogy felvették, ő meg lemondta. Most olyan elkeseredett vagyok. Tudom, hogy csak nagy áldozatok árán tudott volna bejárni. Főleg azért vagyok ideges, mert engem ugyanide vettek volna fel egy hónapja, de az orvosin megbuktam. Én napokig sírtam, minden bajom volt. Neki meg itt a lehetőség és nem kérte.
2012. szept. 3. 15:33
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
50%
29-es: nektek egy nap nem 24 órából áll? Számoljunk picit. Munka 8 óra, az út oda-vissza 3 óra. Ez 11 óra. (Várakozást, kötelezően ledolgozandó ebédszünetet nem számolom.) Tehát marad 13 óra. Ebből mínusz 8 az alvás miatt. Maradt 5 óra. Ebből lejön a reggeli készülődés, maikor nem együtt vagytok, nem egymással foglalkoztok. Marad 4 óra. Nem sok. Ha gyereked lesz, kevés lesz. A minőséget már nem is említve. (Ma már a szülők nem foglalkoznak a gyerekkel.)
2012. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Miért kéne 8 órát aludni? Aludjon a gyerek nyolc órát, nem minden felnőtt ember igényel annyit. Mi 5-6 órával is kényelmesen elvagyunk.


A reggeli készülődésnél miért nem vagyunk együtt? Együtt élünk ugyanis, nem hiszem, hogy a reggeli készítés vagy a nadrág felvétel csak magányosan végezhető.


Továbbá sosem írtam, hogy az életünket úgy fogjuk leírni, hogy örökké ingázik. Ezért az, hogy ha gyerekünk lesz, akkor meg majd akkor nem lesz jó, végképp hülyeség, mert ki mondta, hogy addig vállalunk, míg messze van?

De egyébként is rengeteg ember eleve 11-12 órákat dolgozik egy nap és még oda kell menni, haza kell jönni, van aki még a munkáját is hazaviszi, mások ugyan csak 8 órát, de ugyanúgy ingáznak, max. nem tűnik nagy számnak mert pl. Budapesten belül teszik ezt, de időben ugyanennyibe telik Dél-Pestről Észak-Budára megérkezni és teljesen természetes, és senki nem kap ideg összeroppanást, hogy így nem lehet élni, elhidegülnek, nem működik, úgy is szar, csak te csodálkozol, hogy emberek élnek így.


Egyébként meg, a külföldön dolgozók meg fél napot sincsenek együtt naponta, a kamionozók is sokszor két-három hétre eltűnnek és mégis meg tudják oldalni az életüket. Lehet, hogy te ezt nem tudod elképzelni, de mit csodálkozol rajta, hogy más jó párkapcsolatban tud úgyis élni, hogy messzire jár dolgozni?


Az meg, hogy valaki mondta itt, hogy nem dolgozna 60ezerért 12 órát, persze, semmi baj, de akkor lehet pakolni a bőröndöt és elhúzni a csaja családjának a nyakáról az 5 kilométeres kifogásával, aztán tartsák el a saját szülei ameddig jobbat nem talál.

2012. szept. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy 4-5 óra kevés? Mi 4-5 óra alatt simán elunjuk egymást, kivéve, ha van valami különös program (túrázás, sátorozás, nyaralás stb). Nem mindenki olyan ragaszkodó, hogy 24 órából 28-at töltene a párjával. Ha dolgozni kell, dolgozni kell, beérjük 2 óra együtt töltött idővel + az együttalvással.
2012. szept. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!