Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Még manapság is lenézik...

Még manapság is lenézik azokat a gyerekeket, akik házasságon kívül születnek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 3. 17:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Már mint meglévő házasságban , de nem a férjtől. gondolom ez a kérdés. nem is a házasság nélkül született gyermek.

a házasság alatt, de mástól az szerintem nem korszamúló és nem is a mozaik családhoz tartozik. az nagyon gáz. gondolj bele, hogy a gyermeknél ki derül idővel, hogy aférjhez nincs is köze vérszerint. majd a gyermek azt hiszi az apja a férj, de ilyenkor jön a dns. majd az átkönyvelés. szegény gyermektől megkérdezik, apukádat hogyan hívják pl, iskolában. majd ő mond egy nevet. majd közlik vele, hogy ide más van írva, vagy a tanító néni néz egy nagyot. a másik gond ezzel, ha a férj jogilag nem lessz köthető a gyermekhez, akkor csupán egy jó ismerős lessz belőle. de az úgymondanám kefegép apuka , le is mondhat a gyermekről, csak fizet utánna, majd a gyermek az anyjára van utalva. akik pedig csak együtt élnek és úgy lessz gyermekük , az nem elitélendő, sőtt. tapasztalatom az, hogy jobban működik olykor, mint a házasság.

2012. szept. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

Igen, a kérdés nem egyértelmű, a kérdező vajon arra gondolt, hogy egy házasságon kívüli gyermekről van szó, aki a szeretőtől született vagy arról aki csak úgy papír nélkül két ember kapcsolatából? Mert nem mindegy! Régen, biztosan volt ilyen lenéző hozzáállás a gyermekkel, vagy az anyával szemben, amikor még csak a házasságot ismerték el egyedüli kapcsolatformának, de manapság ez már nem hiszem, hogy téma lenne.

Nekem is van egy lányom, az apjával nem voltunk házasok, utána egyedül neveltem, de a gyereket sosem érte ilyen inzultus, talán én egy kicsit jobban megéreztem a rosszalló véleményt, hogy nem vett el az apja. Tehát inkább az anya van kitéve a rosszindulatnak, nem a gyermek.

2012. szept. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
68%
az együttélésből született gyermekkel semmi gond nincs. az papír nélküli házasság. nekem is van ismerősöm akinél szintén , együttélésből van a gyermek. senki nem mondaná meg, hogy nem házasok. de az együttélsnek is vannak előnyei. nem tudnak megnyugodni a felek. szerintem aházasságok java része pont ezért megyen tönkre. mert már nincs miért bizonyítani, mindenki nyugodt lehet. apapír alapú házasságon kívül született gyermekkel van a gond. mert az együttélés esetén és a házasságban is a férfitől van, a pártól., akkor nincs gond. de a házasságon kívül fogant, ott nagy gond lehet, ugyan is azt a nőt el vette valaki, de nemok nélkül, egy részt megalázza erkölcstelenül a másik felet a férjét, másrészt, nagy rá az esely, hogy egy rossz pillanatban fogant mástól a gyermek. szóval a gyermek a férjre számíthat, nem pedig a futó kaladbeli férfire, a gond akkor van ha ki derül az igazság, ugye a jogi formula. szóval , egyik sem gyerekjáték. mi felénk pedig eléggé értelmiségi a közösség, akkor is elitélik.
2012. szept. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
44%
akkor ha ez a csapat, ne is csodálkozzunk ha itt olyan kérdések merülnek föl, hogy a 35-40 éves férfiak miért nem nősülnek meg, vagy alapítanak családot. gondolom a magukat nőnek nevezettekből nem kérnek
2012. szept. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, milyen közegről van szó. Vannak bizonyos elegánsabb körök, régi családok, ahol nem szokás házasságon kívül élni, gyereket vállalni stb.
2012. szept. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

ez, nem csak a gazdagságon múlik. ott főleg meg van ez. amugy meg azt mondom, az olyan nőnek nem lenne szabad szülnie. persze házasság előtt nincs arra a gyökér homlokára írva, hogy hülye vagyok és meg foglak csalni és megalázni, ha már voltál olyan hülye, hogy elvettél.

na , ez a gond, a nőnek nevezett ne is mondjak rájuk jelzőt, azt hiszik ha már elvették őket, bármit meg is tehetnek.

2012. szept. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!