Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit segít a házimunkában...

Mennyit segít a házimunkában hasonló felállás mellett a párotok?

Figyelt kérdés
Én itthon vagyok a 20 hónapos kislányommal és 39 hetes kismama vagyok. Párom sokat (hétköznap reggel 6-17 óráig, van hogy szombaton 7-12-ig) dolgozik, így elég sok mindent én csinálok (ő kiviszi a kukát, együtt bevásárolunk, javítások az ővé). Kezdek kikészülni..

2012. szept. 4. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk még ilyen felállás mellett is megcsinált mindenfélét pedig gyerek nélkül voltam otthon sokat. Egyszerűen, ha látott valamit, megcsinálta. Mosogatni meg sose hagyott. De olyan is volt, hogy szegénykém este hétkor hazajött és azzal fogadtam, hogy én elfoglaltam magam egész nap és nem csináltam semmi kaját. Akkor vagy csinált ő vagy rendeltünk valamit.


Nem tudom ez mitől függ, de ő mielőtt velem összeköltözött volna évekig magában élt, tehát természetes neki, hogy semmi sem lesz meg magától és miket kell csinálni a háztartásban.


Most is itthon vagyok, de már legalább dolgozok itthonról, és egyáltalán nem úgy áll hozzá, hogy ha úgyis itt vagyok egész nap, akkor megcsinálhatok mindent, de igazából fel sem osztjuk ki mit csinál, mindenki csinálja, amit lát, ami eszébe jut, annyit, hogy ha valamit kifejezetten akarunk, akkor szólunk előre, hogy holnap xy-t akarok főzni, délután berakom a mosást stb.


Barátnőm pasija meg olyan, hogy ha látja, hogy lejárt a mosógép kiabál, hogy Eszter teregethetsz lejárt! Na ezt nem tudnám elképzelni...

2012. szept. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, a te férjed milyen jellegű munkát végez.

Az enyém kemény fizikai munkát, sokszor szombaton is, sokszor hazajön és látom, hogy rögtön ragad le a szeme annyira fáradt.

Én emiatt nem várom el tőle, hogy itthon is komolyabban segítsen, hiszen ő a munkahelyén "készül ki", mint te, kedves kérdező, állításod szerint, otthon.

Persze ha hulla fáradt vagyok, vagy nem érzem jól magam és megkérem erre-arra, szó nélkül megcsinálja, meg a nagyobb bevásárlást is ráhagyom.

Viszont tisztelem a munkájáért, hogy ennyit dolgozik a családjáért, cserébe próbálom itthon a terheket levenni a válláról.

Ha csak egy irodai széken ülne egész nap más lenne a helyzet, de így örülök, ha pihenni látom.

2012. szept. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
A feleségem automatikusan megcsinál mindent, igaz én is sokat segítek, kérés nélkül.
2012. szept. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én itthon vagyok, a párom dolgozik hétfőtől péntekig, reggel 5-től délután 4-ig.



Ő csinálja meg ezeket a dolgokat:


- eljár bevásárolni

- javítgat, szerel

- a fürdőszoba teljesen az ő birodalma, azt ő takarítja ki mindig, mert én allergiás vagyok a tisztítószerekre és azt mondta, hogy bevállalja

- berakja a mosást (csak hétvégén mosunk)

- ha én éppen nem érek rá kiteregeti a ruhákat

- ha megkérem, kiviszi a szemetet, megágyaz, porszívózik



Egyedül a mosogatás az amit nem csinál meg, illetve a főzés. :) De amúgyse szeretem ha a konyhában van, mert abból jó nem sül ki. :))

2012. szept. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1 gyerek van csak.

Amikor már nagypocakos voltam,majdnemhogy "leszidott" hogy mire hazaért,megcsináltam minden házimunkát,kaját,sütit.Merthogy én csak pihengessek,majd hazajön megcsinálja ő.Hétvégén ágyba kaptam a reggelit,házimunkát nem hagyott csinálni,amit tudott megcsinált előre,hogy hétköznap eszembe ne jusson.Miután megszületett a pici,elintézte hogy 3 hónapig itthonról dolgozhatott nagyrészt,körbeugrált,sokszor éjjelente kivitte a fiunkat,bebugyolálva ringatta a napágyban,ne költsenek fel.Heti 2-3 alkalommal rendesen elküldött hogy menjek barátnőzzek,vásárolgassak,elvannak kettesben,jár nekem is a kikapcsolódás.2 éves múlt a gyerek,dolgozom,párom elhozza bölcsiből,bevásárolnak,felvesznek engem,megyünk haza.Kérés nélkül megcsinál mindent.


DE

Ehhez kellett hogy én is úgy viszonyuljak hozzá ahogy.Nem hisztizve,nem elutasitva,nem csak a gyerek körül forogva,hisz egy pár vagyunk,nem csak szülők.

2012. szept. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Lehet kicsit OFF, de én ilyenkor azt nem értem, hogy minek vállaltatok ilyen hamar még egy gyereket. Amikor meglett az első, tudhattad hogy mivel jár és utána valószínűleg még nehezebb lesz a kettővel egyszerre. Azzal is tisztában voltál hogy mennyit dolgozik a párod, és mennyit tud otthon segíteni, mégis ezek ellenére bevállaltad a másodikat. Ennél még nehezebb lesz majd, ha visszamész dolgozni. Vagy a második gyerekkel pont ezt akartad elkerülni?
2012. szept. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy megértés az nem lesz, ezen a fórumon nem jellemző.


A gyereket/gyerekeket együtt vállaltuk nem csak én. A kislányom örökmozgó, akkor tudok házimunkát csinálni, ha alszik, vagy este, mikor már itthon van a párom és tud vele foglalkozni egy kicsit, de annak nincs köszönete. Nem cserél pelenkát, nem ad neki inni, pedig hallom a konyhából, hogy kéri, csak bambulja a tv-t. Én elhiszem, hogy fáradt, én veszélyeztetett terhes vagyok, estére a derekam, forgóm beáll, leülni sem tudok, a bokáim már most akkorák, hogy nincs olyan cipőm, amibe beleférek, de ezek ellenére én fürdetem este a kicsit és én olvasok neki mesét, így este 11 előtt nem kerülök ágyba, de reggel kelek, hogy még mindent gyorsan megcsináljak, mielőtt felébred a lányom.

2012. szept. 4. 16:05
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!

Az rendben, hogy a férjed is akarta a második babát, de gondolom nem most lett ilyen, hogy nem foglalkozik a gyerekkel.Nem támadni akarnak téged a válaszadók, de számomra is érthetetlen minek ilyen korán még egy baba ha ennyire magadra vagy utalva.Nekem két éves a lányom, itthonról dolgozom amíg alszik és este,túl sokat nem segít a párom, de azért alap dolgokat megtesz és figyel,játszik,ellátja a gyereket ha kell. Túl sokat nem várok tőle, mert 8-17ig dolgozik, de van h csak este 6-7kor ér haza mikor hogy.Én ezt így vállaltam, de például még egy gyerek nem lesz,bár gondolkoztunk rajta, de mivel annyi segítséget azért nem kapok és tudom hol vannak a határaim így nem lesz.

2012. szept. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Párom detto olyan, mint az elsőé. Szerencsés vagyok nagyon.

Nálunk az elsődleges szempont: egyikünk se rokkanjon bele a munkába, mert jobb egymással foglalkozni. Én is teszem a dolgom, és ő is, és ha segítség kell, szólunk egymásnak. Még sosem volt ilyesmiből problémánk. Legszívesebben meg együtt intézünk el mindent (ügyintézést, főzést, takarítást, bármit), úgy repül az idő.

2012. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!