Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet fizikailag és...

Hogyan lehet fizikailag és pszichésen ráállni a munkára?

Figyelt kérdés

Eddig nagyrészt kötetlen munkaidőben dolgoztam, határidőkkel. Ez egyfajta rendszertelen életmódot is eredményezett, későn feküdtem (sokszor éjjel dolgoztam), néhány napig ész nélkül dolgoztam, után egy hétig semmi.


Nemrég lett 8 órás állásom és a szervezetem nem bírja utolérni magát. Reggel kóma vagyok. Enni képtelen vagyok korán reggel, viszont 10 körül már mardos az éhség.

Kora délután zombi vagyok, majdnem felborulok - estére meg felpörgök és alig bírok elaludni. Reggel megint kóma vagyok.


Az agyam is késleltetve kapcsol át. Délutánig "hazavágyom", este meg nem bírom a munkáról leállítani az agyamat.


Mi segítene?


2012. szept. 6. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél rendszert az életedbe evés és alvás terén.Szerintem rövid időn belül átáll a szervezeted az új életmódhoz.
2012. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Adj egy kis időt magadnak. Feküdj korán, még ha nem is vagy álmos, legyél ágyban, az is pihentető, ha csak fekszel. Kelj kicsivel előbb, mint szoktál, mert pl én sem tudok közvetlenül ébredés után enni, el kell teljen legalább fél óra, míg a gyomrom beveszi a reggelit. Bár én ekkor is csak egy kis tál müzlit eszem vagy egy fél szelet kenyeret. Viszont ez is valami, már ettől is lesz energiád. Utána pedig majd lehet kiadósabbat enni tízóraira. Vannak ezek a jó reggelt kekszek, azokat munkába menet is tudod majszolni.

Szóval kb 1-2 hónap és teljesen átállsz erre. NEm megy 1ik napról a másikra :)

2012. szept. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Eddig évszaktól (mikor világosodik) függően 7 és 9 között keltem. Most 6 körül fel kell kelni, ha el akarok készülni és balesetmentesen be akarok érni. Ha csak zuhany-kaja-fogmosásra hagyok időt, akkor nekimegyek az ajtónak.


Régebben, ha hétkor keltem, akkor dél-kettő körül "reggeliztem". Tény, hogy itthon voltam és fizikailag nem csináltam semmi fárasztót. Tehát nekem 2-3 óra alatt ébred fel a gyomrom. Ma reggel is majdnem visszaöklendeztem a reggelit, aztán két órával később már az asztal szélét is megrágtam volna.



De leginkább az agyam zavar. Kora délutánig otthoni dolgokon jár az agyam, aztán átkapcsol és lefekvésig pörgök a munkán, tele vagyok energiával. Reggel ismét kóma vagyok és ki se kelnék az ágyból, délre felpörgök, lefekvésig le se állok - és folytatódik az ördögi kör.


Szeretném a munkaidő végén "magánéletre" kapcsolni az agyam, munkaidő kezdetén pedig munka funkcióra.


Magával a munkával semmi bajom, tetszik, csak a ritmust nem tudom felvenni fizikailag-pszichésen.



Ja, ma kellett kötelezően üzemorvoshoz menni, egész délelőtt a pincében kerestem a vérnyomásomat meg a vércukromat. Délután egy empatikus kollégától kaptam egy kávét, fél órával később az orvos kiugróan magas vérnyomást mért. Nekem, akinek alapvetően a béka feneke alatt van a vérnyomása mindig. (110 fölé nem szokott menni, most 140-et mértek) Nem voltam se ideges, se feszült. Inkább álmosnak és kábának éreztem magam, illetve fizikailag fáradtnak.

2012. szept. 6. 21:52
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Türelem, át lehet állni. Nekem kb. két hónap kellett hozzá, de utána már flottul ment :) Most például megyek is aludni, hogy reggel fel tudjak kelni :)
2012. szept. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Csak én a sulival nem munkahellyel.
2012. szept. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz magaddal vinni reggelit? Én is bent ettem, pont mikor kezdtem éhes lenni.
2012. szept. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy. 10 éve dolgozom ugyanabban a munkarendben, de egyszerűen nem bírom megszokni. Persze lehet az is közrejátszik ebben, hogy rühellem a melóm.
2012. szept. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van sikerül. Ha nem, hát más meló kell. Én, eddigi életemben végig ilyen voltam. 10-11-ig, gyakorlatilag kómába vagyok.:)) Pont ezért a napi 8 órás meló, mindig felejtős volt számomra.
2012. szept. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Igyál reggel kávét, teát, energiaitalt, valami, amit felpörget. Azt meg nem értem mia fenéért nem viszel délelőttre egy szendvicset, ha megéheznél. Logikus... Le kell este feküdni időben, nem akkora ördöngősség a felkelés, leginkább a hozzálláson múlik. Én is nehezen kelek, ezért iszom egy KV-t utána meg 2 falat akármit, hogy a gyomromnak ne tegyen be, aztán indulhat a nap.
2012. szept. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6:39-es, milyen munkád van most ha van és ha szabad tudni? Ugyanis én is ilyen vagyok..
2012. szept. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!