Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Működhet úgy egy kapcsolat,...

Működhet úgy egy kapcsolat, hogy a párom gyerekével csak minimális kapcsolatom van?

Figyelt kérdés

Egyszer valakinél olvastam, hogy amikor ott volt a gyerek ő elment, vagy mást csinált, és így éltek.

Bármennyire is próbáltam alkalmazkodni, egyszerűen érzem azt, hogy csak erőltetve megy. (most ne azok jöjjenek, hogy tudhattam előre, nem jöttem volna gyerekes férfival, de mondta is hogy heti egy napot van itt a gyerek, azt gondoltam hogy így is marad). Most ott tartunk, hogy 3 év után van hogy heti 5 napot van itt, de ha kevesebbet, ez csak délután derül ki, hogy jön-e. Jövő hónapban saját házba költöznénk, de nem tudom, hogy akarom-e. Én is tudom, hogy ez így nem jó, ő is, de ő még többet szeretné elhozni a gyereket (az anyja csak örül ennek, szóval megtehetné), de azt is szeretné ha vele maradnék.

Én lennék a legboldogabb ha varázsütésre meg tudnék változni. Én egy talpraesett, szívós, gyerekként is igazi gyerek voltam, kalandvágyó, fáramászó, aktív. A párom pont ilyen volt, az életvitelünkbe felnőttként is a sport nagy szerepet játszik. A nyámnyila emberektől mindig a falra másztam. És az a baj, hogy a gyerkőc szinte kiköpött anyja, nem csak kinézetileg, bár fiú, de természetben is, gyenge testileg és akaratban, mindenért sír 5 évesen is (pl fúj a szél, folyik az orra, nem akar többet enni, álmos...), nyafog, hisztizik, nem labdázik, vagy futkározik, csak építőkockázna vagy az elektromos autójában ülne, mászókának a közelébe se megy. Az a nehéz nekem ebben, hogy a saját gyerekem ennek az ellenkezője lenne, mert ezt örökölné, illetve úgy lenne szocializálva. A másik, hogy a gyereknek mindent szabad, a nagymama, anyuka, apuka mindent megenged neki, csakhogy őket szeresse jobban, ezáltal nincs rendszer, nincsenek elvárások, az első nyafogásra, már rohannak és tutujgatják. Valószínűleg más lenne a megítélésem, ha vagány életrevaló kölyök lenne.

Milyen megoldás lenne ha azokon a napokon mikor itt van én nem lennék, vagy csak estére érnék haza?

Ha szakítás lenne, felkopna az állam, mert minden megtakarított pénzem az ő házába öltem(6 számjegy).

És aki mondja lépjek le, azt mondja meg a párom ha tudja hogy ez nem jó, akkor miért nem mondja ő is ezt (szerinte mi örökre együtt leszünk)?


2012. szept. 7. 09:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Erre most mit lehet mondani? Elzárkózol egy 5 éves gyerek elől, mert nyámnyila és nem vagány?


Ne hidd, hogy ez öröklődik, mi is aktívak, "vagányak" vagyunk a férjemmel, mégis nekem van a legvisszahúzódóbb gyerekem a világon. A tiéd is lehet majd olyan.


5 éves, könyörgöm...


Nyilván a pasi nem mondja azt, hogy lépj le, mert szeret. De attól még - nagyon helyesen - a gyerekét is szereti, úgyhogy neked ezzel meg kell tanulnod együtt élni.

2012. szept. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon nehéz, hosszabb távon szerintem semmiképpen nem fog működni. Nem vagy elfogadó a gyerek irányába, mert képtelen vagy rá. A hibákat látod benne és azokat a dolgokat, amik idegesítenek. Ez pedig azért van, mert nem szereted, mert az anyjára emlékeztet, mert gátol a pároddal való kapcsolatodban, mert elveszi az időt kettőtöktől, mert valahol Benned van, hogy a saját gyereketek vetélytársa lesz.... és még sorolhatnám.


Nem megoldás, ha menekülsz, mert így kizárod magad a közös életetekből, hiszen a Párodnak a gyermeke magától értetődően rendkívül fontos számára.

Ha így állsz hozzá, a gyermek örök vetélytársad lesz, ami teljesen ellehetetleníti a közös életeteket. Így nem fog működni !

2012. szept. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
"vagány", A falra mászok tőled...
2012. szept. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
hogy tudott egy anya olyan embert szülni, mint te?!
2012. szept. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezen a hozzááálláson nem tudsz változtatni,akkor sztem legjobb,ha véget vetsz ennek a kapcsolatnak,a fiú öröke a párod gyereke marad,megoldás nincs rá,azon kivűl,h elfogadd és az úgy látom nem megy,túlságosan ellene vagy,úgy érzem,nem is akarod elfogadni...persze nem is lehet könnyű,főleg majd akkor,ha lesz közös gyerek....még cs akkor fog igazán zavarni. Nem ilyen kapcsolatra születtél,ez 1értelmű és sztem akkor se tudnád elfogadni,ha más lenne,evvel csak nyugtatni próbálod magad.
2012. szept. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
szegény gyerek. Nem elég aktív és ezért most nem bírod? Hát jó anya lenne belőled. A te gyereked is lehetne ilyen. És akkor utálnád vagy mi? És én kitől örököltem hogy egy (gondolom szerinted nem elég vagány) művészlélek vagyok? A családomban senkit nem érdekel se a zenélés, se az írás, se a festés, belém meg mindegyikből szorult egy kicsi. És ahelyett, hogy anya bulizni küldött volna ahogy ő tette fiatalon, megvette nekem a zongorát, de írógépet és festőállványt is kaptam már tőle. Hát most nem akarok a saját esetemmel példálózni, de szörnyű sajnálatos ahogy ehhez a gyerekhez hozzáállsz. Az lett volna a jó, ha a gyerek csak heti egyszer van ott? Sajnálom, de az apja. Neked csak teher ez a kisfiú, mert nem elég vagány? meg sem érdemled, hogy az apjával legyél. Hűha, építőkockázik, tragédia.. én meg rajzoltam. Valószínűleg azért sír, mert lesz..rjátok, lefoglalod az apját mert hát ugye te vagy a nagy vagány barátnője, ahelyett hogy lefektetnétek aludni, zsepit adnátok neki és normális szülőként viselkednétek. Nem tudod kizárni az életedből. Mondd meg a pasidnak, hogy irtózol a gyerekétől, akkor majd ő kidob és dobja utánad a megtakarított pénzed is.
2012. szept. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom te vagy a felnőtt, neked kéne megtanulni kezelni a kialakult helyzetet, de semmiféleképpen sem úgy hogy megfutamodsz előle. Ha ügyes vagy, egy 5 éves gyereket még igen is lehet "manipulálni, formálni". Persze kellő türelem, kitartás és teljes körű elfogadás szükségeltetik hozzá. De vigyázz! A gyereket soha nem lehet alá becsülni, mert ők jól tudják milyen szándék van a háttér mögött és a végén te leszel a gonosz mostoha aki mindent elkövet annak érdekében, hogy később megkeserítse majd az életeteket, falat emelve közétek.

Egy normálisan gondolkodó szülő mindig a gyermeke pártját fogja és nem pedig az aktuális partneréjét.

Ha hosszútávú kapcsolatot szeretnél a pároddal, akkor teljes körűen a gyermekét is el kell tudnod fogadni, le kell győznöd magadban a féltékenységet, rivalizálást ( mert az indulataid innen is táplálkozhatnak).

2012. szept. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Én megértelek. Én is voltam így a férjem 2 lányával. Folyamatos durcizás volt, főleg a nagyobbik lány részéről. NAgymami és anyuci éppen eleget hatottak a gyerekre, hogy ilyen legyen. De túljutottuk rajta. Sok hosszadalmas beszélgetés után mind az apával, mind a gyerekkel majd később a hugival is. Azt viszont a párodnak is meg kell értenie, hogy a gyerek életébe rendszer kell. Ne is várjátok, hogy a gyerek erőlködni fog bármiért is, ha mindig mindent megkap és mindent elétesznek. Ezzel a gyerek nem fejlődik. 5 évesen meg elég nagy már ahhoz, hogy lassan felérje ésszel hogy ezt ő ki tudja használni. Igen, a gyerek nem hülye, nem tudatosan teszik, de elég rendesen tudják zsarolni a szülőket az ilyen viselkedéssel. Szervezz a kisfiúval közös programot, amin csak te és ő lesztek ott. Bátorítsd szavakkal, jutalmazd ha sikerül (nem feltétlen ajándékra gondolok pl. puszik-ami által érzi hogy ha így teljesít szeretik őt stb...) Apának meg meg kellene értenie, hogy neked ez a helyzet kezelése még nem megy olyan rugalmasan, mint ahogy ő kezeli.HIsz neked ez a gyermek, akármennyire is szereted és szeretni fogod akkor is egy idegen nő gyereke marad. De a ti közös életetekhez is kell szabadidő, amit kettesben kellene töltenetek. Legyen egy rendszer, hogy mikor van nálatok a gyerek. Lehet többször is a héten, de ne ilyen formában.
2012. szept. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem függ össze hogy milyen a szülő és a gyerek.

Én lány léttemre vagány,fáramászós,mindenkipróbálós mindenre kiváncsi gyerek voltam,nem birtam megülni egy helyben,életrevalónak,okosnak mondtak mindig.

Öcsém szöges ellentétem,fél napot elül egy semmilyen játék felett,fél mindentől,nem érdekli igazán semmi,nem lehet vele semmit csinálni,sir rögtön,hisztizik,erőnléte nulla.


De ez alapján nem mondhatod hogy nem szimpatrikus igy kerülöm.

Jó esetben ezentúl te leszel a pótanyukája.

Hát neveld meg.

2012. szept. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan ez volt a helyzet. A gyerek mára 6 éves. Mikor összeházasodtunk, a gyerekkel még nem is találkoztam, mert külföldön éltek. Aztán hirtelen berobbant az életünkbe, mert haza költöztek. Most ott járunk, hogy heti 2-4-6 napot van velünk. Soha semmit nem vártak el tőle, nem lett nevelve, rengeteg mindenben el van maradva. Minden nap egy küzdés vele, de hosszú távon megéri, hidd el. Ha nem segítesz neki beilleszkedni a családotokba, akkor késöbb még nehezebb lesz. Most még van rá esély, késöbb szinte semmi. Szép lassan próbálj meg nyitni felé. Nyilván senki nem várja el, hogy egyből a gyerekednek tekintsd, mint ahogy azt se, hogy ne legyél otthon a saját házatokban, amikor nálatok van a gyerek, mert ő korábban született, mint ahogy te megismerkedtél a pároddal. Kilépés egy kapcsolatból nem megoldás, és egy nagy bar..ság lenne egy gyerek miatt, aki még ilyen kicsi, de sok pozitív gesztussal változtatható. Nálunk 2év kellett hozzá, de minden alkalommal egyre könyebb volt, neki is és nekem is.
2012. szept. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!