Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örököltem pénzt de a férjem...

Örököltem pénzt de a férjem csak gúnyolódik, hát normális ez?

Figyelt kérdés
Nagyszülőktöl örököltünk, hárman 1millió forintot fejenként és a gyerekem aki egyedüli dédunoka kapott 200.000 ft. A férjem elkezdett számolni és azt mondta, hogy az egyetlen dédunoka csak ennyit érdemel. Szerintem ez nem egy normális dolog, hiszen örülni kellene a pénznek. Pláne úgy, hogy a nagyszülőknek 2 gyerekük van, az én anyám és nagynénén és én is ugyanannyit kaptam, pedig csak unoka vagyok és még a lányom is kapott pénzt. A férjem tudomást sem vesz róla, szemernyi öröm sem volt az arcán, amikor azt mondtam, ennyit kapunk, jövő héten kapjuk meg, a nagyszülők szeretnének egy kis vacsorát és már előre rettegek, majd hogy fog viselkedni. Hogy értessem meg, hogy ez jó dolog és hogy legalább annyit ejtsen ki a száján, hogy köszönjük? A nagyszüleim nagyon rendes emberek és szeretik a férjem, de ő nagyon hideg ember velük és csak kritizál. Röviden ennyi a történet.
2012. szept. 7. 09:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nem élünk egyik napról a másikra, de nem is dőzsölünk, jól jön apénz, félretesszük, erre azt mondta a férjem, majd betesszük a bankba, úgysem megyünk vele semmire :(
2012. szept. 7. 09:39
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az jutott eszembe,hogy esetleg irigy!(boccs nincs hosszú i)Másra nem tudok gondolni!Bármennyi pénz jól jön!Én pl.semmit sem kaptam egyik nagyszülőmtöl sem,tehát szép tőlük!!
2012. szept. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondd a férjednek, hogy majd amikor az ő örökségét is mellé teszitek a bankba, akkor már nem fog egyedül árválkodni a bankszámlátokon ez az összeg! (=és ezek után fogja be a száját, mert előfordulhat, hogy ő nem fog örökölni még ennyit sem!)
2012. szept. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
ne foglalkozz vele. csak irigy.
2012. szept. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 milyen válasza:
A 3-as tetszik! Jó válasz. Én amúgy azt "örököltem" mind a nagyszülőtől, mint a dédszülőtől, hogy fizethettem a temetést. Amit persze nem sajnálok tőlük, ne értsd félre, csak arra céloztam, hogy a férjed elég hülye felfogású!
2012. szept. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha az a véleménye, hogy úgysem mentek vele semmire, akkor talán kérdezd meg, hogy vissza utasítsátok-e. Sőt, inkább ne is kérdezd, hanem mond. Ezt úgysem fogja engedni. De ha az én férjem így fogadna ekkora összeget, tuti ezt ajánlanám fel neki. Képes is lennék rá, ha dacból bele menne.
2012. szept. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hülye felfogás de tanácstalan vagyok, hogy változtassak rajta. A nagyszüleimnek van féretett pénze temetés stb, nem mi tartjuk el őket, segítünk amikor kell és nagyon szeretem őket, ők is minket és a dédunokát is. Az ő nagyanyjától kaptunk 10.000ft, a dédunoka szülinapjára és a férjem azt vetette össze, hogy a mamáék csak 200.000 adnak, a 3.200.000ból az unkának az ő nagyanyja meg 10.000 adott az 50.000 nyugdíjából. Mintha az ő pénze aranyból az enyém szar.ól lenne. Komolyan nem értem :(
2012. szept. 7. 10:08
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A ferjednek a tanacsat fogadd el, mivel ez a fajta viselkedes mar valoban nem normalis a parodtol. TEhat tedd be a bankba, de a sajat nevedre, mivel ez a te orokseged, egy ilyen embertol meg erhetnek meglepetesek, amikor jol fog jonni ez a penz neked!
2012. szept. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mondd neki: hát pótold ki apukám, ezek szerint te mellényzsebből előkapsz egy misit. Amúgy a pénzt valóban tedd bankba még szükséged lehet rá, ilyen pali mellett nem biztos, hogy az egész életedet leéled. Jön még ennél rosszabb is. Buta ember, és nem bántásnak szánom.
2012. szept. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%
Én még azt is el tudom képzelni, hogy nem is a saját nevemre, hanem egy "ajándékozás" keretében a gyermek nevére tenném, nehogy esetleg később a te neveden szereplő betét közös tulajdonná váljon. Előzetesen beszélj ügyvéddel, tudomásom szerint gyermek részére ajándékozott dolgok illeték-mentesek.
2012. szept. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!