Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednéd a lányodnak, hogy...

Megengednéd a lányodnak, hogy megműttesse az orrát?

Figyelt kérdés

A lányom 16 éves és bár én persze szépnek látom az orra elég csúnya szegénykémnek. A csont olyan púpos neki az orrnyergén, ami szemből még nem feltűnő, de oldalról nem előnyös. Sokat csúfolták vele gyerekként, de rondább viták hevében még a testvérei is. Eldöntötte, hogy szeretné megműttetni. Mivel rutinműtét és valóban nagyon zavarja én támogatom. A férjem meggyőzhető, hiszen egyedüli lányról van szó, de a családom többi tagja szerint elment az eszem és szerintük a lányom tinihóbortjainak támogatása nevetséges, felelőtlen anyai hozzáállás. Amúgy szigorúan fogom a mai tinikhez képest.

Amint lenne elég pénze úgyis megcsináltatná és nem akarom, hogy azért ne ismerkedjen fiatalon, mert szégyelli az orrát. Szinte még lefotózni sem engedi magát. És persze mondhatjuk neki, hogy de így is szép, ha a világtól nem ezt hallja.

Szülőként mit gondoltok?


2012. szept. 7. 18:37
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Sokszor már most is látszik, hogy mennyivel visszahúzódóbb, mint a korabeliek. Na nem azt mondom, hogy feküdjön össze mindenkivel, de azért az sem normális, hogy az osztályfotózás napján mindig beteg, érdekes módon...Vagy hogy múltkor sírva találtam a szobájában és nagy esre-hitre bökte ki, hogy a barátnői között szóba került a tablófotózás, ballagás a továbbtanulás kapcsán és hogy ő hogy fog kinézni egy olyan képen, el sem fog menni inkább.

Kisgimisként ebben az osztályban is sokat csúfolták, mára már kevesebbet. Szeretném, ha legalább az egyetemet már úgy kezdhetné, hogy ez nem gátolja.

Próbáltam én megértetni vele, hogy fogadja el magát, hogy így is szép, de reménytelen.

Küldjem pszichológushoz erre az egy évre? Érne valamit?

2012. szept. 7. 19:03
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
én támogatnám, hiszen fontos tényező lehet a lányod önbizalmában, hogy sokat csúfolták emiatt. Utálja az orrát, ez nem fog változni, akkor meg nem kell húzni halasztani
2012. szept. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 nevem-senki ***** válasza:
100%
Hm, szerintem csinàltassàtok meg. Jó anyuka vagy, hiszen ennyire fontos szàmodra a gyermek lelki békéje.
2012. szept. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
96%

Egy kis történet: Tavaly 38 évesen orrmandula műtétem volt.

A szobában velem együtt lábadozott egy 15 éves leányzó. Neki orrplasztikai műtéte volt, mert az eredeti állapotában csúnya sas orra volt. Én már a szobában pihentem a műtét után, a lányt akkor vitték a műtőbe. Az anyja ott ült az üres ágy szélén. Beszélgetni kezdtünk. Elmondta, hogy a lánya kérése volt a műtét, mert a csúnya orra miatt állandóan piszkálták, és semmi önbizalma nincsen már. Sosem mosolygott, és szinte sehová nem ment el mert csúnyának látta magát. Végül az apja tanácsolta a műtétet. Másnap reggel, jött a vizit. A lány orra bekötve de így is úgy nézett ki mintha valaki jól odacsapott volna az arcára. Még a szeme alatt is kékes volt. De a lány mosolygott. Annyira csillogtak a szemei, és amikor átkötötték az orrát, megkérdezte tőlem: "Ugye szép?? Ugye már nem olyan görbe mint a sas csőre??"

Én nem nagyon ismertem, de láttam az eredeti orrát. Majd láttam a műtött orrát is. Igaz még duzzadt volt, kék-zöld foltokkal, de jelentősen szebb lett tőle.

Azt hiszem én ezért támogatnám ha az én lányomnak ilyen gondja lenne. Láttam, hogy a lánynak még 1 nap sem kellett, már hatalmas önbizalmat adott. Ezért megérné, ha ezen múlna alányom boldogsága.

39/N

2012. szept. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
12%

Nem tudom,én még biztos várnék ezzel a műtéttel.Szinte minden kamasznak vannak komplexusai,ezért (is) van egy korhatár,ami alatt cselekvőképtelen az ember.

16 évesen még rengeteget fog alakulni,na nem az orra,de az önbizalma ,a személyisége,érettebb lesz . Ha én mindenemet megműtettem volna,amivel 16 évesen nem voltam elégedett a testemen,hát ..

Ha valami extrémnek mondható problémája lenne,akkor belemennék ,de (és ne haragudj,nem sértésből írom) 16 évesen ez a "púpos az orrom" még betudható egy kis hisztinek meg a kevés önbizalomnak.

Én várnék a helyetekben,de természetesen a döntés a tiéd.

2012. szept. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerinted is "az orra elég csúnya szegénykémnek", akkor másoknak biztos tényleg szemet szúró...

A lányod ugyan még nem nagykorú, de Te igen. Ha szerinted jó lenne neki a műtét, csináltassátok meg.

Biztos vagyok benne, hogy jót akarsz a lányodnak. :-)

2012. szept. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
85%
Az orrát engedném. Ugyanúgy, mint ahogy az elálló fület is, amit sokszor már kisgyermek korban megműtenek. A mellműtétnél (tudom, hogy nem idetartozik, de sokan emlegették) megpróbálnám megértetni vele, hogy 24 éves korig nem ajánlott, hisz addig nőhet a mell. Igaz az enyém 13 éves koromtól egy mm-t nem nőtt 23 éves koromig, akkor mentem megműttetni, viszont ezt már magamnak fizettem.
2012. szept. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
88%

Teljes métékben támogatnám :o)


39 N

2012. szept. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
85%
én engedném, nekem nem volt plasztikai műtétem, de szerintem ha valakit zavar magán valami és meg tudja változtatni, akkor tegye
2012. szept. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
88%
Én is támogatnám, ha őt nagyon zavarja, akkor az élete változna meg. Ne is mondjátok rokonoknak. A barátnőm megcsináltatta és sokan csak néztek, hogy megszépült, de nem gondoltak a plasztikára, csak, hogy valamiért lágyabb lett az arca.
2012. szept. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!