Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednéd a lányodnak, hogy...

Megengednéd a lányodnak, hogy megműttesse az orrát?

Figyelt kérdés

A lányom 16 éves és bár én persze szépnek látom az orra elég csúnya szegénykémnek. A csont olyan púpos neki az orrnyergén, ami szemből még nem feltűnő, de oldalról nem előnyös. Sokat csúfolták vele gyerekként, de rondább viták hevében még a testvérei is. Eldöntötte, hogy szeretné megműttetni. Mivel rutinműtét és valóban nagyon zavarja én támogatom. A férjem meggyőzhető, hiszen egyedüli lányról van szó, de a családom többi tagja szerint elment az eszem és szerintük a lányom tinihóbortjainak támogatása nevetséges, felelőtlen anyai hozzáállás. Amúgy szigorúan fogom a mai tinikhez képest.

Amint lenne elég pénze úgyis megcsináltatná és nem akarom, hogy azért ne ismerkedjen fiatalon, mert szégyelli az orrát. Szinte még lefotózni sem engedi magát. És persze mondhatjuk neki, hogy de így is szép, ha a világtól nem ezt hallja.

Szülőként mit gondoltok?


2012. szept. 7. 18:37
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Nekem is ronda görbe orrom volt és anya bíztat,hogy ha nagy leszek műttessem meg. Az orrom ennél csak rosszabb lesz, 10 évesen nem volt ilyen.
2012. szept. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
16%

Nem.


Ha a külsejével kapcsolatban ilyen túlzott és kemény elvárásai vannak, és ilyen erősen problémás, ahogyan írod is, akkor inkább szakemberhez vinném, hogy a valódi problémát kezelje, és nem fizetnék egy vödör pénzt azért, hogy megműtsék az orrát. Ha baja van magával, akkor hiába műtik meg az orrát, előbb-utóbb találni fog magán mást, ami nem elég jó neki.

2012. szept. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Én ellene vagyok minden plasztikai műtétnek, de egy orrkorekciós műtét szerintem elfogadható, ha annyira megkeseríti az életét, miért ne változtasson rajta ha úgy jobban érzi majd magát? Az én lányom fülei óriásak és szétállók, meg akartuk műttetni még iskola előtt 7 évesen, de mivel senki nem csúfolta és semmi rossz élménye nincs ezzel kapcsolatban azóta sem, nem tettük meg. De ha mindennap sírva jött volna haza akkor biztosan nem gondolkodtunk volna rajta.
2012. szept. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%
Én 16 évesen nem engedném meg...aztán szilikonmellek, utána meg át is operáltatja magát. Lehet hogy aztán megbánná. Majd ha 18-lesz akkor már elvileg felnőtt és azt csinál amit akar.
2012. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 nevem-senki ***** válasza:
21-es, ez a különbség kettőtök között. Te nem fizetnél egy vödör pénzt, inkább kibúvót magyarázatot keresel és találsz.
2012. szept. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Én is támogatnám. (Hasonló helyzetben vagyok.)
2012. szept. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Én is támogatnám,nekem is "nagy" az orrom,vagyis láttam már szebbet is..
2012. szept. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Sok-sok évvel ezelőtt nekem elálló füleim voltak. Annyira elálltak, hogy gyerekként céltáblája voltam minden gúnynak, piszkálódásnak. Hiába növesztettem a hajam, a füleim akkor is kiálltak. Amikor lement a moziban a hófehérke, onnantól kezdve én voltam a Kuka. (kábé annyira el állt a fülem nekem is) Ez teljesen önbizalom hiányossá, csendessé formált engem. Még barátaim sem voltak. Annyira el voltam keseredve, hogy az evésben találtam menedéket. Így jól meg is híztam. Végül anyám nagy könyörgésemre elvitt orvoshoz, és 15 évesen megműtötték a fülemet. Szépen simul a fejemhez, már nem áll el. Csak két halvány heg jelzi , hogy műtötték. Még azt sem látni, mert fül mögött van. Gyökeresen változtam utána. Vidámabb lettem, lefogytam, barátaim lettek, sőt eljött az első szerelem is.

Bár nincs lányom, de ha neki is elállt volna a füle, vagy csúnya csontos orra lenne, megműttetném. Akár 16 évesen is. Ezek a műtötték nem kedvből készült plasztikai műtétek.

Azért mert az orrát megműttetné, még nem jelenti azt, hogy utána a melle vagy a hasa jön..

Az is lehet, hogy amikor elmentek orvoshoz, az orvos is úgy tanácsolja, hogy egy jó plasztikai műtét nem ártana.. Nálunk az orvos is támogatta a fülműtétet.

Szóval először menjetek orvoshoz, és ha akkor is komoly a dolog, ne várjatok 18-20 éves koráig. Semmi jelentősége nem lesz, csak annyi, hogy minél idősebb valaki, annál nehezebben birkózik meg a műtét utána fájdalmakkal.

40/N

2012. szept. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2012. szept. 9. 11:14
 30/30 anonim ***** válasza:
Én is támogatnám. Nekem is csontos orrom van (az orrnyergem közepén van egy pukli, olyan, mintha valaki eltörte volna, ami sosem történt meg), de ezzel nem volt soha problémám. Ellenben akkor, mikor 7 évesen arcon harapott egy kutya, na abból volt gond. Szerencsére "csak karcolt", pont a két szemem között, illetve a felső ajkam bal oldalát érte, nem tépte le a fél arcom, de egyik vagy másik szemem csak egy hajszálon múlt. Szóval, az orrnyergemen egy kis heg van csak, egy 100 Ft-os is letakarja, tényleg nem nagy, de ugye a gyógyulás időszakában és utána, ha tudod, mit keress, elég feltűnő volt. Szerencsétlenségemre pont egy nagy H betűt formáz a heg és mit ne mondjak, csúfoltak miatta. (Addig se voltam a "menők" kedvence.) Sírva jöttem haza a suliból sokszor. Anya szakorvoshoz vitt, hogy mit lehet vele csinálni (persze, még a sérülésem másnapján - mikor harapjon arcon egy kutya ha nem az esti sétáltatásnál. Nem, nem a mi kutyánk volt.), a doki azt mondta, hogy amíg a seb gyógyul nem szabad hozzányúlni, de amint begyógyult és nagyon csúnya lesz, illetve nagyon zavar nyugodtan megműttethetjük. Anya támogatta a dolgot, sőt ő javasolta, hogyha zavar, feküdjek kés alá. Azóta sem tettem meg, szerencsére nagyon szépen begyógyultak a sebek, alig látni a hegeket, sokan csak a negyedik - ötödik találkozáskor vették észre, hogy ott van valami. Viszont, amíg élek nem fogom elfelejteni a kedves, gonosz, lélektelen osztálytársaim, akik nap mint nap a "H, mint hülye" és további, felettébb elmés kreálmányaikkal kínoztak. Szóval, igen, ha ennyire zavarja a lányodat és csúfolják érte, sír miatta, de egyébként rendben van a testképe, akkor, miért ne műttetnétek meg? Megbeszélheted vele, hogy ez nem azt jelenti, hogy a melleit is megcsináltatjátok, meg minden mást, ami épp nem tetszik neki. Ha ezt megérti és az orrán kívül más baja nincs, akkor legyen műtét. Én sem akartam sem akkor, sem most mást lefaragni, hozzáadni a testemből/testemhez, ha a seb nagyon feltűnő lenne, akkor csak azt szedetném le/fedném el. 16 évesen azért sok tinédzser már igenis jól rálát a dolgokra és éretten meg tudja ítélni mi a jó és mi a nem jó, főleg, ha jó nevelést kapott.
2012. szept. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!