Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek a szüleimmel...

Mit tehetek a szüleimmel "szemben" hogy ne fogjanak, ne ellenőrizzenek annyira?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, most alakul a kapcsolatom egy 43 éves férfival. Ez előtt 3 évig szerzetesként éltem, de rájöttem családot szeretnék. Nem volt más, visszaköltöztem a szüleimhez. Annak idején is menekültem innen kicsit. Munkám még nincs. Ők tartanak el. Most, hogy sokat beszélek a párommal, mindíg számonkérnek, hogy kivel telefonálok, apám hallgatózik. a minap kihúzta a telefont, hogy hagyjam abba. Egy hónap múlva elköltözök, de addig? Még nem mertem elmondani, hogy van valakim, nagyon friss a kapcsolat, de úgy tűnik komoly! Lassan ott tartunk, hogy ha a szüleim itthon vannak, eltiltanak a NET-ől és a telefontól is, ahol tudunk "találkozni". Nem akarok megszökni, sem elmérgesíteni a kapcsolatot a szüleimmel. Bár sosem volt bennsőséges. Elég szemellenzősek! Sokáig lázadtam, de most más utat keresek.
2009. júl. 29. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Hú, nem hiába akartál szerzetes (ezeket nem apácának hívják ha nök) lenni.

26 évesen legyen benned annyi önállóság hogy megondod a véleményedet.

2009. júl. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

26 éves korban nem épp a "lázadás" a megoldás, ezen már régen túl kellene lenned. Gondolom egyetemre/fősulira jártál, azért nem dolgoztál eddig.

Ha a szüleid tartanak el még mndig, igazából számonkkérhetnek tőled dolgokat, bár e te esetedben ez már nem normális mértékű szerintem sem.

Az hogy apukád kihuzza a telefont beszéjgetés közben nonszensz. Bár gondolom a telefonszámlát is ő fizeti...


Valamiért a szüleid még indig tinédzserként kezelnek, itt lehet a hiba.

Lehet hogy tévedek, de véleményem szerint nem keltheted a szüleidben felelősségteljes felnőtt ember benyomását ezért kezelnek még mindig gyerekként.

Itt az ideje a sarkadra llni, csak azt tudom tanácsolni, költözz el minél hamarabb. Egy hónap már nem a világ vége, bird ki ha nincs más választásod, aztán usgyi.


Sok sikert

26L

2009. júl. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerzetes voltál és férfi a párod?
2009. júl. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lekell ülni velük megbeszélni a problémádat.Te már egy felnőtt ember vagy,aki tudja irányítani az életét és ezt muszály megérteniük.Sajnos sok ilyen szülő van,akinek a gyermeke mindíg az ő szeme fénye marad, sosem nő fel és mindíg ,,anyáskodni" kell fölötte különben elveszik a világban.Neked kell a szüleidet megzaboláznod és lehet ,hogy ez először ellenszenvet fog szülni ,de ha igazán komoly a kapcsolatod a pároddal,akkor meg kellene kockáztatni talán azt ,hogy összeköltözzetek.De amint írtad látom,hogy te munkanélküli vagy és ez most nagyon nem valósítható meg,viszont amint lehetne ezt szerintem szükséges lenne meglépni.Ha kicsit távol vagy a szüleidtől ,nem laksz velük,akkor majd talán belátják,hogy te már felnőtt vagy és a saját utadat járod a pároddal.
2009. júl. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerzetes voltam, igen, apáca! Bocs a hiányos infóért!
2009. júl. 29. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!