Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem nem akar dolgozni...

A feleségem nem akar dolgozni mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan három éve nem hajlandó elmenni dolgozni. Az anyósom nyugdíjából és az én fizetésemből élünk.Lelépni nem szeretnék mert szeretem meg amúgy sem tudnék egyedül megélni,valami albérletben.

Beszéltem vele már róla szép szóval ,veszekedve kérve,fenyegetőzve de semmi....


2012. szept. 8. 21:42
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
79%

Nem orvos kell ennek a nőnek, hanem egy jó nagy p.csánrúgás.

Én már biztos rég kirúgtam volna. Kinek kell egy lusta semmirekellő naplopó vénasszony? De most komolyan... Akkor már inkább tarts el egy csini huszonévest :)

2012. szept. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
69%

ma 00:28

Ja... csak ha valaki pl németet tanult (önhibáján kívűl), akkor beszélgethetünk, mit illene, meg mit nem...

Meg mikor még magyarul sem tudnak, pedig ez az anyanyelvük...



Munkát találni nehéz.

De ha valaki napi 16 órákat ül a gép előtt 3 éven keresztül, ha keresne, ennyi idő alatt talált volna...

Itt baj van, tényleg kezeltetni kéne, mert függő, meg szerintem aszociális...

2012. szept. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kell nyelvvizsga,mert ha az önéletrajzba bele van írva,hogy ezt vagy azt a nyelvet beszéli az illető akkor,az állásinterjún úgy is elbeszélgetnek vele az adott nyelven,de minimum néhány kérdést feltesznek,hogy megbizonyosodjanak arról,hogy valóban érti a nyelvet vagy sem.Nekem sincs nyelvvizsgám,de van egy középfokú angol érettségim.Amúgy meg régen is beszéltek az emberek nyelvvizsga nélkül idegen nyelveket,nem tudom,hogy manapság ez miért ekkora probléma.Attól,hogy valakinek van egy papírja attól még nem biztos,hogy tud is valamit.Szerintem ha akarna lehet,hogy találna munkát és én is ismerek olyat aki 4 éve nem talál rendes állást,de legalább dolgozik valamit.Amúgy nekem az jutott még eszembe,hogy azért nem is keres állást,mert feladta,hogy valaha is talál munkát és lehet,hogy maga alatt van és ebből adódik ez a számítógép függőség is.Én azt javaslom,hogy próbáld meg valahogy felvidítani és éreztetni vele,hogy nem reménytelen a helyzete munka ügyben,mert lehet,hogy tényleg csak a reményvesztettség miatt ilyen.
2012. szept. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 A kérdező kommentje:

Igen az utolsó hozzászóló írta a legjobban milyen férfi is vagyok ....nos elvált az első házasságomból van egy gyerek akire fizetem a tartásdíjat és igen most meg az anyósommal és az "internet függő lusta " feleségemmel élek. Akinek lehet,hogy elég lenne egy biztatás mert azért a három év alatt volt állás interjún (csak nem vették fel) de biztatásból kifogytam. Az anyósom a mama már elég vén ahhoz ,hogy a lányát nevelgesse. A neten is vannak pénzkeresési lehetőségek (ezt a feleségemtől tudom) csak eddig nem sok pénz folyt be belőle.PayPalra fizetnek de azt meg nem fogadják el a boltban.Szóval próbálkozik ő a neten (kisebb sikerekkel) de nem szeretnék elválni mert 40+ évesen nem hiszem,hogy harmadszor is újra szeretném kezdeni az életem. Ja és nekem sincs nyelvtudásom mégis tudok dolgozni. Én is utálok 5-kor kelni de nem szeretném ,hogy az legyen amit a 11-es írt.Az internetet csak akkor kapcsolom ki ha nem tudjuk már fizetni. Én is szeretek egy kicsit leülni a gép elé munka után és most is mikor még alszik én tudok egy kicsit szörfölgetni.18-as hozzászólás pontos leírás itthoni helyzetről.

Köszönöm a válaszokat jó volt megosztanom valakivel mert bent a munkában van egy barátom aki tudja mi a helyzet velem de sajnos ő nem tudd segíteni csak meghallgat bólogat ennyi.

2012. szept. 9. 09:49
 35/60 anonim ***** válasza:
84%
Pedig Kérdező szerintem az egyetlen megoldás ha megszünteted az internetet. Lehet ez áldozat a részedről is, de szerintem ez még mindig a kisebb áldozat, ha ezzel már sikerül elérni, hogy valami munkát keressen. Ha te magad internetezni szeretnél azt is meg tudod oldani, akár mobilnettel, akár ismerősnél, városban bárhol.
2012. szept. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
94%

"PayPalra fizetnek de azt meg nem fogadják el a boltban."


Tudod, hogy működik a PayPal? Hozzárendeled a bankkártyádat, és a hozzátartozó számlaszámra utalnak. PayPal-lel nem lehet fizetni a boltban, de bankkártyával, amire a PayPal-en át utalnak, lehet.

2012. szept. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
69%
Én első körben kiköttetném az internetet mondván nem telik rá. Utána eladnám a számítógépet mert minek ha nincs internet. Szép lassan mindent megvonnák tőle amit szeret. Ha dohányzik akkor azt, utána a kávét, majd a ruhákat és mindenre azt mondanám hogy nincs rá. Menj el dolgozni és lesz.Szép lassan ha már semmije nem lesz elmegy dolgozni.Nem kell veszekedni csak minden alkalommal elmondani neki hogy dolgozni kellene és lenne erre vagy arra. Azért az durva már hogy napokat játszik. Ne félj én megtanítanám mi a munka. Egy ilyen " terror" állapotot kellene kialakítanod ez alatt azt értem hogy minden nap elmondani neki akár 3-4 x is hogy ha dolgoznál akkor lenne erre meg arra, de te helyette gépezel mint valami kamasz.Egyébként biztos vagy benne hogy csak játszik a gépen? Lehet már csetelget valakivel stb... Én leellenőrizném mert ez nem normális.
2012. szept. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
65%
Ultimátum?
2012. szept. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 Pötyös Panni ***** válasza:
23%

Ezzel a hozzászólásoddal magadat minősíted!

A kérdésre kell válaszolni nem pedig anyázni...

De látom neked nem volt Édesanyád aki megtanított volna hogy kell viselkedni!

A kérdező volt az akit befogadtak így semmi joga nincs/nem lenne más lakásában kikapcsoltatni bármilyen szolgáltatást.

Ha megtűrt személy vagy valahol, akkor neked kell alkalmazkodni és nem annak akié a lakás!!De mint azt már korábban is mondottam volt, ha nem tetszik akkor el lehet menni!:)

Nem tartozik ide de még mielőtt valaki azt hinné hogy a férjem tart el annak elmondanám hogy egyedül élek a saját lakásomba és nem függök senkitől!!

2012. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
91%
utolsó ebben igazad van hogy más lakásában nem köttettem ki a netet, de ha én fizetem és a feleségem egész nap játszik akkor kiköttethetem. És azzal hogy valakihez oda költözik nem kuss a neve,
2012. szept. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!