Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőként mit tennél ebben a...

Szülőként mit tennél ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Mielőtt lehordanátok,hogy ne szóljak bele az életébe,örülnék,ha egy kicsit a mi szemszögünkből próbálnátok nézni a dolgot.

A fiam 24 éves,1 éve dolgozik elég jó fizetésért. Még itthon lakik és abban egyeztünk meg,hogy nem kell semmit hazaadnia,tegye félre a pénzét.Mivel nem vagyunk gazdagok,csak így tudjuk őt támogatni. A helyzet viszont az,hogy 1 év alatt 1 ft-ot nem rakott félre,mert rengeteget költ a barátnőjére. Azzal nincs gond,hogy ő fizet,de azt már túlzónak tartom,hogy havi 100-120 ezerből képtelen valamennyit félretenni. A lány pedig már-már elvárja azt,hogy mindig menjenek valahová,hogy elhalmozza őt mindennel. Nagyon gondolkozom már azon,hogy leülők vele beszélgetni ez ügyben.


2012. szept. 9. 09:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Aha. Szóval akkor azóta ilyen pénzszóró mióta barátnője van. Akkor pedig mielőbb le kell ülni vele beszélni. És szerintem kellene kérni tőle pénzt, 30 ezret mondjuk és abból felét félretenni neki egy számlára, hogy látod fiam csak ennyit tudtam megmenteni a a pénzedből pedig a dupláját is félre lehetett volna tenni barátnő mellett is! A drága barátnővel sem ártana beszélni! Valahogy rá kéne ébreszteni a fiadat is, hogy a nő csak a pénzére hajt.
2012. szept. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
81%

Ez tényleg jó megoldás, csak a lényeg nem változik: a fiú nem tanul meg takarékoskodni :-( Ráadásul megint abból indul ki, hogy a kérdező a szülő, aki irányítja a gyereke életét, mert ő olyan buta hogy nem tudja megtenni.


Előbb beszélgess vele és ne gyerekként kezeld.

2012. szept. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Sajnálom, ami a fiaddal történt, jól megbolondította ez a lány. Én is azt tanácsolom, hogy beszélgess el vele.


Egyébként én tökéletesen egyetértek veled, hogy ne adjon haza a gyerek. Ez olyan,mintha albérlőként kezelné valaki a saját gyerekét. Ahol nem szorul rá a család, ott ez számomra elfogadhatatlan és kizárólag utálatot szül, semmi egyebet. Ha velem ezt megpróbálták volna tenni a szüleim azon nyomban elköltöztem volna, mert ha már fizetek, akkor már nyugodtan lakhatok egyedül is, sokkal kényelmesebb és akkor legalább tudom, hogy van értelme a fizetésnek.


A föld alá süllyednék szégyenemben, ha csak mert a fiam dolgozik elvenném a fizetését a rezsire hivatkozva. 18 évig nem fájt, most már igen? Ne vicceljünk már, a szülőség nem 18 évre szól, hanem egy életre. Ameddig élek addig segítek és támogatom a gyereket.


És ez nem azokra vonatkozik, akik olyan rossz anyagi körülmények között élnek, hogy nincs más választásuk, ott érthető, hogy segíteni kell egymást.


Mivel a szüleim is úgy álltak hozzám, ahogy kellett tőlem bármikor számíthatnak segítségre. De ha elvették volna a pénzemet, akkor biztosan nem segítenék, vagy kamatostól kérném vissza, elvégre az idő alatt romlott a forint.

2012. szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó! Én értelek és szép is, amit leírsz, de itt azt javasolták, hogy azt a pénzt a kérdező anyuka a fiának tegye félre! Én is aggódnék a helyében emiatt! Jogos az aggodalma.
2012. szept. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
51%

Nem is azoknak szántam a válaszomat, akik ezt tanácsolták, hanem azoknak, akik szerint alap, hogy a gyereknek fizetnie kell a családban.


Ez a gondolat bennem is megfordult, de már láttam, hogy előttem írták mások, és mindössze csak azért nem értek vele egyet, mert a pénz az pénz, folyamatosan romlik. Ha még 5 évig otthon lakik, akkor közel sem fog annyit érni az összegyűjtött pénz, mintha értékállóbb dologban lenne. Ezért nem értek egyet azzal, hogy egy gyereknek születésétől kezdve folyamatosan gyűjtenek egy számlára. Ismerősöm is ezt csinálta, kb. 4 milliót kellene érjen jelenlegi viszonyokban a pénz, és ér 1-et.

2012. szept. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Tényleg el kellene a fiaddal szépen beszélgetni, vagy legalább egy összeget elkérni tőle, és félretenni neki.
2012. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is kérj el tőle egy fix összeget havonta. Nyissatok neki egy lakáskasszát, és abba fizesd bele a pénzt, ha nem akarod bankszámlára tenni. Lakást előbb-utóbb úgyis venni akar majd, és akkor legalább lesz némi alap, amire építhet.
2012. szept. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!