Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már az agyamra megy a párom!...

Már az agyamra megy a párom! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amióta együtt élünk, egyszerűen kiakaszt ha beteg. A hetekben összeszedtem valamit, fájt a torkom, egy éjszaka lázas voltam, aztán szépen javulásnak indult, nem voltam orvosnál, forró tea, vitamin, torokfertőtlenítő, köptető, kész, megoldotta a helyzetet. Nem csináltam belőle nagy ügyet, mint ahogy ennyiből sosem szoktam.

A probléma, hogy a párom elkapta valószínűleg tőlem. Már egy kis torok kaparástól majd meg halt. Képtelen kimenni főzni magának egy teát, haldoklik, már úgy kellett lefognom, hogy ne hívja magára a mentőket kb. Egésznap a hisztit hallgatom, hogy itt fáj ott fáj, nincs étvágya, fájnak az izmai. 37,5-ös hőemelkedéstől teljesen legyengült, erőtlen, hozzak hideg vizes borogatást. Kapott egy Algopyrint, meg egy hideg törölközőt a fejére nehogy elhalálozzon szegényem, de este 10-kor már ott tartottunk, hogy azonnal vigyem az ügyeletre. Hiába mondtam neki, hogy az ügyelet nem torok kaparásra és hőemelkedésre lett kitalálva, ha majd hétfőig nem lesz jobban elmegy a háziorvosához. Jól megsértődött és ma reggel csak azért is elment. Most azt hallgatom, hogy neki torokgyulladása van és antibiotikumot kapott és tényleg szó szerint haldoklik. Persze én nem érthetem, szerinte én nem voltam ilyen rosszul, nekem enyhébb bajom volt... :D

Én ezt a hisztit már nem bírom, olyan mint egy gyerek. Én le voltam tojva amikor beteg voltam, főzzek magamnak teát, neki meg a hátsóját is ki kell nyalni, mert szegény erőtlen pára megmozdulni sem bír. Legszívesebben leordítanám a kanapéról, hogy ne legyen már ilyen anyám asszony katonája! Még is mit csináljak? Tűrjek és szolgáljam ki? Minden férfi ilyen?



2012. szept. 9. 11:37
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék emiatt szakítani, azért komolyabb problémákat is túléltünk már együtt, csak hirtelen felindulásomból ide jöttem panaszkodni. Az előbb odavetettem azért, hogy kicsit kiábrándító, hogy ilyen anyám asszony katonája, azóta már pár értelmes mondatot is hallottam nem csak a panaszkodást! :)) De majd legközelebb ha beteg leszek én is eljátszom a hattyúk halálát már csak azért is. :)
2012. szept. 9. 12:44
 12/16 anonim ***** válasza:
63%
komolyan azt tanácsoljátok neki h emiatt szakítson? :D marha értelmes emberek járnak ide. ezért van ennyi válás, mert egy kis probléma miatt már elválnak. gondolkodjatok már egy kicsit, istenem :s
2012. szept. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Majd találkozunk 10 év múlva...sok lelki beteg gyerek is azért van ennyi mert, gyökerek a szülők....és azok is az ilyen kis életképtelenektől lesznek...
2012. szept. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Volt ilyen pasim,hidd el,nem használ a kanapéról leordibálás (megtettem 2 nap hiszti után miután az ügyeletes orvos is megmondta hogy 37 fok nem láz és ilyennel ki ne merjük hivni).

Nem amiatt szakitottunk,de örülök hogy párom nem ilyen,nem gyereket akarok,hanem párt.

2012. szept. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem nöként az segített megszokni a fájdalmat, hogy minden hónapban megjön, görcsölök, és ez mellett is kb mindent megcsinálok mint egyébként. Munkába is bejárok, csinálon a dolgom. Igaz ha kipihenném szerintem nem kellene még egy nap csak ahhoz, hogy kipihenjem, mert azokon a napokon bizony a fájdalom legyengít. Lehet párszor a pasiknak is lenne ilyen problémájuk, megszokták volna, de legalábbis jobban viselnék a fájdalmat.
2012. szept. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

37.5 foknál soha nem szökik magasabbra a lázam, még a tüdőgyulladásnál is csak ennyi volt. De ettől függetlenül nagyon beteg voltam.

A férjedet pedig ha szereted, akkor ilyenkor nyugodtan lehet vele türelmesebb, elnézőbb is lenni. Ő ilyen, fogadd el. A férfiak amúgy is nehezen élik meg a betegségeket, zsémbesebbek ilyenkor, mint a nők. Egy tea készítés, vagy gyógyszerbeadás, netán borogatás ilyenkor...türelemmel...többet használ nemcsak a betegnek...hanem a kapcsolatnak is.

2012. szept. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!