Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bár együtt élek egy férfival,...

Bár együtt élek egy férfival, gyereket tervezünk, mégsem akarok hozzámenni mert nem hiszek a házasságban. Ez normális?

Figyelt kérdés

A házasságok nagy részébe már van szerződés meg külön kassza, nem érzem az elköteleződést, a "holtodiglan holtomiglan"-t.


Sőt, már olyan is van az ismeretségi körömben hogy a nő külön tesz félre pénzt, hogy amikor majd otthon lesz a gyerekkel legyen miből élnie, mert a férje őt majd nem tartja el a gyerek költségeit meg felezik.


Bízom a páromnak, de ezek miatt valahogy negatív dolognak érzem az esküvőt. Normális vagyok?


2012. szept. 9. 20:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
jogos dolgok ezek amiket felsoroltál, de mégis, hogy mi lesz egy házasságból, az csak annak a függvénye, hogy ki hogy áll hozzá. Nem muszáj megházasodni. Mi a párommal mégis szeretnénk hivatalossá tenni. Már most is közös kasszán vagyunk, pedig még csak 1 éve vagyunk együtt, 2 hónapja költöztünk össze. Ennyire biztosak vagyunk a kapcsolatunkban. Aki nem az, az meg ne is házasodjon! De ha a felek szeretik egymást, akkor az esküvő is csak egy pozitív dolog szerintem.
2012. szept. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Bocs, de szerintem a környezetedben élők nem normálisak.

Mi még a középsuliban is úgy tanultuk, hogy a család legkisebb gazdasági és társadalmi egység: közös otthon, közös kassza, közös célok, munkamegosztás, és a javak felosztása.


Ismerek olyan párt, ahol külön kassza van, külön autó, külön blablabla, felezik a költségeket, magukra költenek, de a gyerekeikre alig-alig, pedig bőven van miből... de akkor a "te gyereked", mikor kéne venni egy cipőt. Mivel felezik a költségeket, mindig ki is egyeznek egymás közt a legolcsóbban. Programokat is külön szerveznek.

Tulajdonképpen néha azon csodálkozom, mi alapján nevezik magukat egy családnak, ha semmi se tartja őket együtt, csak a kényszer, hogy egy fedél alatt kell aludni.

2012. szept. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Ezek, amiket felsoroltál, nem kötelező elemei egy házasságnak, kár lenne ezért negatívnak érezni az esküvőt. De a házasság sem kötelező, semmi probléma nincs, ha nem akartok házasodni.
2012. szept. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Azért ezt olvasd el: [link]


Van negatív példa, de van pozitív is.

Az élettársi kapcsolat sem garancia semmire, sőt.

2012. szept. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

A második válaszolónak teljesen igaza van.

Lehet az is gond, hogy rossz példákat látsz, és hiába gondolod, hogy ez nincs rád hatással, mégis azzal van.

Gyereked persze lehet házasság nélkül is, de ha együtt éltek mégis hogy lesz a gyereknek a ruha vásárlása? Drágám ...-ba került, tedd le az asztalra a felét???? Ez abnormális.

Mi van akkor, ha a pasinak szűnik meg a munkahely? Előtte olyan nagyra volt, hogy ő az asszony költségeit nem fedezi? Ő is lehet még sza...ban. Komolyan elképesztő, hogy milyen kapcsolatok vannak....


Párod szeretne házasságot? Ez is fontos.


Ha nem akarsz, akkor ne menj hozzá, mert az hülyeség, de akkor is egy családként kell"ene" nevelnetek a gyermeket. Neki erre van szüksége. Nem véletlen, hogy így a normális.

2012. szept. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Közös kasszán vagyunk mióta együtt élünk, ezzel nincs gond.


A házassági szerződést a szüleink erőltetik sajnos.

De még ha nem is lenne, akkor is...maga az esküvő, házasság gondolata rossz érzést kelt bennem :-(

2012. szept. 9. 20:59
 7/22 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál párkapcsolatban is meglehetnek. Persze ha házasságban az még gázabb.


Mi nem vagyunk házasok, mégis közös kasszán vagyunk, ahogy az időnk engedi közös programokat szervezünk stb.


Ez csak hozzáállás kérdése, nem számít milyen szót aggatunk rá.

2012. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
56%
Bár én csak 18 vagyok, de ugyanezt gondolom én is. Ha valakivel komoly kapcsolatom lenne később, akkor sem akarnék hozzámenni, mert ahogy rokonaimnál láttam, a házasság napjáig vagy még utána pár napig happy minden, és utána mintha már csak kényszerből élnének együtt, úgy viselkednék. Az a papír szerintem csak ront a kapcsolaton valamiért, de alapból értelmét nem igazán látom. Enélkül is ugyanúgy élhet együtt két ember, lehet gyereke is, és ha később mégis szétmennek, nem kell hónapig, évekig a házasság megszüntetésével sem foglalkozni. A másik meg, hogy, minek felvenni a férj nevét? Ez olyan, mintha a nő a tulajdona lenne ezentúl. Vagy akkor fordítva is kéne, a férj meg felvenné a felesége nevét.
2012. szept. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
54%

Az utolsó leírta a lényeget? Ha csak együtt élnek,könnyebb szétmenni!

Aki nem akar házasságot,az nem bízik a párjában és abban,hogy jó lesz a kapcsolatuk!

Egy házasságért mind két félnek állandóan kell tenni. Szeretni egymást,alkalmazkodni,megbeszél a gondokat. Jóban-rosszban kitartani a másik mellett. Erre pedig sokan nem hajlandók. Nekik valóban megfelel a vadházasság.

2012. szept. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én sokáig azt gondoltam,hogy nem megyek hozzá a páromhoz,majd csak akkor,ha gyermeket tervezünk.A gyerek már megvan,de még mindig nem vágyok arra,hogy valakinek a felesége legyek.Enélkül is egy család vagyunk,és ezek az anyagias hóbortok valahogy nagyon furcsák számomra.Ha egy szekérben a két ló nem egy irányba húz,akkor bizony nem sokat lehet előre haladni.Nálunk minden közös,mert így természetes,ezt hoztuk otthonról,és ezt is akarjuk tovább adni a gyermekeinknek.
2012. szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!