Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezhet férfi és nő között...

Évané kérdése:

Létezhet férfi és nő között szimpla barátság, bármiféle szexuális töltet és flört nélkül? (házas mindkettő)

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem hagy nyugodni a gondolat, hogy előbb utóbb a férjem és a kolléganője között több lesz, mint amit állít. Amúgy sem túl rózsás a helyzet kettőnk közt, próbáljuk a kapcsolatunk romjaiból felépíteni az újat, közben pedig babát várunk. Állítólag a nő jó barátja, sok mindenben meghallgatja, és úgy veszem ki, hogy a férjem egyoldalú közlései miatt, természetesen neki ad igazat és őt támogatja abban, hogy persze én állok mindenhez rosszul... Sem ő, sem a kollégái nem tudnak a 2 hónap múlva születendő fiúnkról. A FB és SMS üzenetek nekem nem tetszenek, amik semmilyen viszonyra nem utalnak, de szerintem túlmennek egy egészséges férfi-nő kollegiális kapcsolaton. Nem tudok tenni ellene, rettegek attól, hogy be fog következni az, amitől félek. Férjemmel meg tudjuk beszélni a dolgainkat, és hiába mondja, hogy semmi olyasmit nem érez iránta, olyan mintha megérzésszerűen tudnám, hogy ennek rossz vége lesz... És megőrjít, hogy ezt tétlenül kell majd végignéznem, de közben aggódok, hogy a férjemnek van igaza és paranoiás vagyok. Az már, hogy szeretetteli barátként gondol rá, akivel tök jó közös nevezőn vannak, hasonlóak, álmodott már vele (nem szexuális töltetűt... mintha csak ez számítana)és olyankor is előfordul minimális kapcsolattartás, amikor már munkahelyen kívül vannak, én ezt soknak és intő jelnek érzem. Ti mit gondoltok erről az egészről? Férfiak válaszára is nagyon kíváncsi lennék, akik éltek már át hasonlót. Valóban soha nem lobbant fel egyetlen aprócska szikra sem, vágy a két "barát" közt? És ti nők, mit gondoltok, ez normális? Nem kellene aggódnom?

#fiú-lány barátság #házas férfi-nő között barátság #szexualitás nélküli barátság #flört barátságban
2012. szept. 10. 17:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
21%
Persze létezik barátság,de csak azoknak akik ezt bemagyarázzák maguknak és csak álltaják magukat!NEM nem létezik!Legalábbis nekem nem működik,és akár ki akrmit mond hogy igen is létezik az hazudik,mert ezt tudósok bebízonyították hogy nem létezik!!De most had ne kelljen leírnom hogy miért..
2012. szept. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
36%
Nem akarlak elkeseríteni, és csak a saját tapasztalatomról beszélhetek, de férfi és nő között NINCS barátság! Valamelyik mindig többet akar. Viszont az, hogy lesz-e belőle valami, már más kérdés.
2012. szept. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
68%
Igaza van ez előttem szólónak. Nekem sok olyan "lánybarátom" volt, akiket meg akartam fektetni és mindezt a barátság leple alatt. Úgy voltam vele, hogy így legalább a lány közelében maradok és ha esetleg szabad lesz akkor ráhajtok. És volt olyan lány, aki hasonlóképpen volt velem. Az egyik fél mindig többet akar. Felejtsd el, nem létezik ilyen.
2012. szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Igen, én is kicsit utánajártam a pszichológiai és biológiai részének ennek, és ezen a téren is erre jutottam. Szóval tudom mire célzol. Nem akarok általánosítani, de 95%-ban mindig arra a válaszra bukkantam, hogy NEM... És hiába mondom a férjemnek, hogy aki benne van, persze, hogy az ellenkezőjét állítja, hisz működik. De pont azt mondják a tapasztalatok, tudósok, hogy csak ideig óráig működik ez... De mégis mit tehetnék, hogy meggyőzzem, ez nem így van és okkal félek? A viták már lassan állandóak és mintha nem lenne amúgy is nehéz más egyéb problémákat, sebeket begyógyítani, még ez is itt van... :(
2012. szept. 10. 17:35
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, szerintem aggodalom helyett próbáld meg a szereteteddel, gondoskodásoddal, és "jó nő"-ségeddel magadra terelni a figyelmét a kollegina helyett, hátha észreveszi, hogy mekkora mázlista hogy te vagy neki..
2012. szept. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
82%
Szia. Újra írok. Azért írok, mert ismerem azt amiről beszélsz. Amikor egy kapcsolat válságban van bizony előfordul, hogy a felek egy másik félnél keresik meg azt amit otthon nem kapnak meg, és itt nem elsősorban a szexre gondolok. Viszont abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy feleség vagy, aki terhes. Ilyen helyzetben azért egy férfi mérlegel, hogy mit veszít és mit nyer egy potyadugáson. Mérlegel, hogy egyáltalán mit akar. Válni? Akkor kapásból a fizetése egy része leugrik a számlájáról, kiszakad a megszokott környezetéből, a gyerekét igen ritkán láthatja és mindehhez jön egy dühös és bosszúálló feleég, aki nem könnyíti meg a dolgát. Végigcsinálni egy fárasztó és megalázó válópert...hááttt, tudod egy Angelina Jolie kedvéért sem tenném meg. Ha pedig az új kapcsolat csődbe megy akkor ott áll egyedül és újra ismerkedhet etcetc. Hacsak nincs nagyon nyomós ok, szerintem nem válik el. Más kérdés, hogy mit érsz el azzal, hogy nyomozol utána, félsz és rettegsz???Ettől semmi nem fog megváltozni. Hagyd, hogy a dolgok menjenek a maguk útján, esetleg mond meg neki, hogy zavar a kapcsolata azzal a nővel, hogy úgy érzed többről van szó, mint szimpla munkakapcsolat. Sok szerencsét. Józsi
2012. szept. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
59%

Én azt mondom, hogy LÉTEZIK egy bizonyos fokig. Lehet egy pasi pl a haverom, vagy nagyon jó barátom, ha meleg, vagy pap. :) Vagy meleg pap. :D

De hogy két egészséges heteroszexuális ember között, mély, szívből jövő barátság lenne, mialatt ők különböző neműek...ebben én sem hiszek. Sőt! Amiket írtál, én már most gyanakodnék a viszonyra. Egy pasi nem fog csak úgy egy nőnek igazat adni, ha az nem az anyja...

Nagyon remélem, hogy tévedek.

2012. szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudtok elutazni egy pár napra? wellness hétvége, vagy valami, ahol ki tudtok kapcsolódni.
2012. szept. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
71%

igenis van férfi-női barátság!

nem szeretem mikor valaki egyértelműen kijelenti hogy valami nem létezik, csak mert ő nem tapasztalta.


úgy tudnám ezt a legjobban leírni, hogy képzeld el azt az érzést,amit az ellenkező nemű testvéred iránt érzel. na pont ilyen a férfi-női barátság.

az ember a testvéréért tűzbe menne, de nem feküdne le vele.

ugyanilyen, ha van egy ellenkező nemű barátod.

persze megint más a haverság. vannak olyan haveri férfi-nő kapcsolatok, ahol valamelyik többet akar, ez a jellemzőbb természetesen.

de én az igazi barátságról beszélek. az más. több.


csak arra tudok tippelni, hogy aki szerint nem létezik a férfi-női barátság, az nincs tisztában az igazi barátság fogalmával.

2012. szept. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

2/4 Megosztanád velünk, hogy neked milyen tapasztalatod volt, ami ilyen csúnyán bizonyította neked azt, hogy nem? Persze csak ha akarod.


2/5 folyamatosan próbálom ezt is, lenni a „jó kislány”, de a rettegés ott van, mert mi van ha ezek után akár egyszer is egy kisebb zűr, hullámvölgy lesz a kapcsolatunkban és akkor az a nő ott lesz? És akkor hiába vagyok az év 90%-ában a „tökéletes feleség”, ami amúgyis lehetetlen… Mint tudjuk, az a kifogás pedig soha nem tud végül visszatartó erő lenni, hogy mindkettő házas. A nőnek 2 gyereke van, nekünk pedig most fog születni…


Szerintetek van bármi, amivel meg tudnám győzni, hogy okkal tartok attól, hogy baj lesz és már most megtenné emiatt ő is az óvintézkedéseket? Annyi mindent próbáltam már, és úgy érzem kifogyott az eszköztáram… Ő is szeretné rendbe hozni a kapcsolatunkat, de egy-egy hullámvölgy mindig előjöhet 1 kapcsolatban. Legutóbbi nagy hullámvölgy eredménye egy kósza 3. fél lett. Csak egy csók, egy havi epekedés utána, de ne mondja nekem senki, hogy ez nem elég ahhoz, hogy darabokra törjön az ember szíve és ne lenne iszonyú nehéz talpra állni. De most ezt a 3.-kat félretéve, szerinte akkor is csak túlreagálom a régi ügy miatt. Hiába mondom, hogy ez a „barátság” más és másfajta fenyegetettséget jelent…

2012. szept. 10. 17:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!