Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezhet férfi és nő között...

Évané kérdése:

Létezhet férfi és nő között szimpla barátság, bármiféle szexuális töltet és flört nélkül? (házas mindkettő)

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem hagy nyugodni a gondolat, hogy előbb utóbb a férjem és a kolléganője között több lesz, mint amit állít. Amúgy sem túl rózsás a helyzet kettőnk közt, próbáljuk a kapcsolatunk romjaiból felépíteni az újat, közben pedig babát várunk. Állítólag a nő jó barátja, sok mindenben meghallgatja, és úgy veszem ki, hogy a férjem egyoldalú közlései miatt, természetesen neki ad igazat és őt támogatja abban, hogy persze én állok mindenhez rosszul... Sem ő, sem a kollégái nem tudnak a 2 hónap múlva születendő fiúnkról. A FB és SMS üzenetek nekem nem tetszenek, amik semmilyen viszonyra nem utalnak, de szerintem túlmennek egy egészséges férfi-nő kollegiális kapcsolaton. Nem tudok tenni ellene, rettegek attól, hogy be fog következni az, amitől félek. Férjemmel meg tudjuk beszélni a dolgainkat, és hiába mondja, hogy semmi olyasmit nem érez iránta, olyan mintha megérzésszerűen tudnám, hogy ennek rossz vége lesz... És megőrjít, hogy ezt tétlenül kell majd végignéznem, de közben aggódok, hogy a férjemnek van igaza és paranoiás vagyok. Az már, hogy szeretetteli barátként gondol rá, akivel tök jó közös nevezőn vannak, hasonlóak, álmodott már vele (nem szexuális töltetűt... mintha csak ez számítana)és olyankor is előfordul minimális kapcsolattartás, amikor már munkahelyen kívül vannak, én ezt soknak és intő jelnek érzem. Ti mit gondoltok erről az egészről? Férfiak válaszára is nagyon kíváncsi lennék, akik éltek már át hasonlót. Valóban soha nem lobbant fel egyetlen aprócska szikra sem, vágy a két "barát" közt? És ti nők, mit gondoltok, ez normális? Nem kellene aggódnom?

#fiú-lány barátság #házas férfi-nő között barátság #szexualitás nélküli barátság #flört barátságban
2012. szept. 10. 17:27
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is van több férfi kollégám akivel a munkahelyen nagyon jól megvagyunk elég bizalmas dolgokat tudunk egymásról de nem hiszem, hogy munkaidőn kívül találkoznék velük. FB beszélgetésink (ha vannak) a poénkodásban kimerülnek. Férfi - nő barátság? Elméletileg lehet szerintem de ahhoz úgy kell kinézni szerintem mindkét félnek, hogy szexuálisan ne vonzódjanak egymáshoz. Mert ha ez megvan akkor sajnos előbb utóbb a barátság nem barátság lesz. A te esetedben lehet, (bár nem biztos igazam van) hogy működik a kémia kettőjük között, de téged szeret. Csak ilyenkor vigyázni kell mindkét félnek ne lépjék át azt a határt aminek már valóban semmi köze a barátsághoz. Ez egy nagyon vékony határvonal és nagyon könnyű átlépni. Remélem nálatok nem így lesz.
2012. szept. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
52%
Van fiú-lány barátság,nekem is van egy nagyon jó fiú barátom,aki most ideiglenesen letoj,de úgyis ráakaszkodok.
2012. szept. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

19/22 Eggyet ertek veled.


Egy ket sajat tapasztalatod tudok megosztani veled.

Reszemrol letezik ilyen baratsag bar soha sem lehetsz biztos benne, hogy a masik fel tobbet akar e. (ha csak ne ad egyertelmu jelzeseket)

"Szerelembol" viszont lehet ilyen baratsag, ha a felek normalis korulmenyek kozott eltudnak valni amikor rajonnek, hogy igazabol ez nem szerelem volt. Bar ez a baratsag csak addig mukodik mig egyikuknek nem jon egy uj aki feltekeny lesz a regire.


Hasonlo cipopen is jartam bar. Teny nem vagyok es voltam feleseg es gyerek sincs. Mikor megismertem a paromat neki volt egy gyerekkori jo baratnoje (elmondasa szerint mint a testverek olyanok) nos valahogy az elso perctol kezdve nem hittem, hogy csak ennyi mint kiderult nem is. Azt mondta egyszer meg gyerekkorukban szerelmet valott a lany. Szemet hunytam efolott mondvan reg volt mar. Bar szivem melyen meg mindig ereztem, hogy ez nem ennyirol szol. Epp egy nagyon mely pontotn volt a kapcsolatunk amikor ez a "jo" barat spicces allapotban ismet szerelmet valott. Ok nem tudtak, hogy en tudok rola mind addig nem is emlegettem amig ismet(fel ev utan) nem kerult elo a leanyzo pusztan mint "barat". Nem tetszesemet nem tudtam leplezni paromnak elmondtam, hogy tudok a nagy szerelmi vallomasrol es hogy szivesen meglatogatott volna stb stb... annyit kertem tole gondolja magat a helyembe... O mit szolna hozza, ha nekem lenne egy ilyen "baratom"??? Megertett es a barat mara mar nincs.

2012. szept. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint ez erősen személyfüggő is. Nem vagyok még házas, viszont egy lassan 2 éves, komolynak mondható kapcsolatban élek. Emellett van fiúbarátom, haverom nem is egy. A barátom nem féltékeny rájuk, mivel ő előbb ismerte őket, mint én. Legtöbbjüknek van párjuk szintén. Számomra azért létezhet férfi-nő közti barátság, mert a férfiak nagy része nem az esetem, akikkel barátként vagyok jóba, mint férfi sosem tetszettek nekem. És mint ahogy már említettem kapcsolatban vagyunk.

DE! Mivel azt is mondtad, hogy zavaró sms-ek is vannak, az már valóban gyanúra adhat okot. Ha neked ez fáj, akkor mindenképp meg kell beszélni, és ha szeret, akkor meg fogja érteni a problémádat.

2012. szept. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
60%
Természetesen létezik csak barátság, aki azt mondja, hogy nem, az nem tudom miből indul ki, de én el nem tudom képzelni, hogy még a farkuk után szaladgáló férfiak is MINDEN nőt le akarnának fektetni, mert MINDEGYIKHEZ vonzódnak szexuálisan. Akkor nem lenne egyiknek sem szexuális problémája (jajj nem kellek egy nőnek sem, és társai). Aztán hogy ebben a konkrét helyzetben mi a szitu, azt nem tudom, de biztos, hogy nem segít, hogy te előre elképzeled hogy ők együtt és ezt időnként fel is hozod. Önbeteljesítő jóslat amit csinálsz.
2012. szept. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem az esetek kb. 5%-ban elképzelhető, hogy szimpla barátság alakul ki. A te eseted annyiban szerencsés (ha jól értelmeztem az írásod), hogy nem egy eltitkolt barátságról van szó, amire véletlenül bukkantál rá. Nehezen tudom elképzelni, hogy egy olyan nővel lépjen félre (jöjjön össze) a férjed, aki végig a szemed előtt van. Persze lehet, hogy naiv vagyok.
2012. szept. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%
Vicces, hogy aki szerint van férfi-nő barátság, az csak a saját gondolatait említi. Soha nem lehetünk biztosak a másik érzéseiben, csak bízhatunk benne. Az megint vicces, hogy van barátság, ja, előtte voltunk együtt. Akkor az mi? :)
2012. szept. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
NEM NEM ÉS NEM!Mit kell ezt még túlragozni és monológokat írni?Honnan tudja a másik hogy mit érez íránta?Senki nem fogja bevallani és nem meri mert fél hogy a "barátságot" tönkre tenné vele..jaj hány ilyen sztorit hallottam.
2012. szept. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes kérdés! 20 éve volt egy barátnőm, akivel a szakítás után is jó barátságba maradtunk, sőt ma ő az egyik legjobb barátom. Már 16 éve vagyunk "csak" barátok és nagyszerűen működik a kapcsolatunk, mivel semelyikünk nem vonzódik a másikhoz szexuálisan.


Viszont amit Te leírtál az elég gázosan hangzik. Nagyon nehéz, de ha befeszülsz, akkor egyenesen a másik csak karjaiba lököd a férjedet, mert ott "megnyugvást" és " megértést " talál. Tudom hogy iszonyú nehéz, de még véletlenül se menj át számonkérő sárkányba!!!

2012. szept. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
#27: Nem olyan vicces az, csak én pl. tudom, hogy mit gondol a másik, mert ismerem ahhoz eléggé, hogy tudjam nem vagyok az esete. Nem 10 napja, hanem 12 éve vagyunk jó barátok. Nem haverok, barátok.
2012. szept. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!