Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezhet férfi és nő között...

Évané kérdése:

Létezhet férfi és nő között szimpla barátság, bármiféle szexuális töltet és flört nélkül? (házas mindkettő)

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem hagy nyugodni a gondolat, hogy előbb utóbb a férjem és a kolléganője között több lesz, mint amit állít. Amúgy sem túl rózsás a helyzet kettőnk közt, próbáljuk a kapcsolatunk romjaiból felépíteni az újat, közben pedig babát várunk. Állítólag a nő jó barátja, sok mindenben meghallgatja, és úgy veszem ki, hogy a férjem egyoldalú közlései miatt, természetesen neki ad igazat és őt támogatja abban, hogy persze én állok mindenhez rosszul... Sem ő, sem a kollégái nem tudnak a 2 hónap múlva születendő fiúnkról. A FB és SMS üzenetek nekem nem tetszenek, amik semmilyen viszonyra nem utalnak, de szerintem túlmennek egy egészséges férfi-nő kollegiális kapcsolaton. Nem tudok tenni ellene, rettegek attól, hogy be fog következni az, amitől félek. Férjemmel meg tudjuk beszélni a dolgainkat, és hiába mondja, hogy semmi olyasmit nem érez iránta, olyan mintha megérzésszerűen tudnám, hogy ennek rossz vége lesz... És megőrjít, hogy ezt tétlenül kell majd végignéznem, de közben aggódok, hogy a férjemnek van igaza és paranoiás vagyok. Az már, hogy szeretetteli barátként gondol rá, akivel tök jó közös nevezőn vannak, hasonlóak, álmodott már vele (nem szexuális töltetűt... mintha csak ez számítana)és olyankor is előfordul minimális kapcsolattartás, amikor már munkahelyen kívül vannak, én ezt soknak és intő jelnek érzem. Ti mit gondoltok erről az egészről? Férfiak válaszára is nagyon kíváncsi lennék, akik éltek már át hasonlót. Valóban soha nem lobbant fel egyetlen aprócska szikra sem, vágy a két "barát" közt? És ti nők, mit gondoltok, ez normális? Nem kellene aggódnom?

#fiú-lány barátság #házas férfi-nő között barátság #szexualitás nélküli barátság #flört barátságban
2012. szept. 10. 17:27
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
69%

2. vagyok. Írta itt valaki az előbb, hogy van nő és férfi között barátság. Ja, az egyik fél oldaláról és ő esetleg jóhiszeműen azt gondolja, hogy a másik is csak barátkozni akar vele, mert azt mondja.

Nekem voltak fiú most már direkt nem mondom, hogy barátaim és bizonyos helyzetekben, szituációkban mindig kiderült, hogy hát igen, ha olyan alkalom adódna, akkor bepróbálkozna, vagy "megdugna". És hozzá kell tennem, hogy ezekben a kapcsolatokban nem viselkedetem soha kétértelműen, mert ugye én barátnak tartottam az illetőket.

2012. szept. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
javítás: az első kérdésem a 2. válaszolónak, a második kérdést az 5. válaszolónak írtam.
2012. szept. 10. 17:54
 13/34 anonim ***** válasza:
56%
Még mindig 2. vagyok. Szóval engem ez annyira nem viselt meg, nem botránkoztatott meg, csak valahol dühítő volt hogy nem lehet egy normális barátom a másik nemből, mert mihelyst alkalom adódik, akkor bepróbálkozna, tehát legyek résen és még csak véletlenül sem mondjak olyat, vagy poénkodjak, amit félreérthet, így pedig ez már nem volt barátság.
2012. szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
88%
Férfiak válaszára voltál kíváncsi, ezért írok. Nem fogok hazudni, előfordult már az én esetemben is olyan, amikor a kolléga nőm/más nők/stb. nők iránt többet éreztem, mint barátság. Sokkal több volt a közös nevező bennük és bennem, mint a párkapcsolatomban, volt, hogy jobban megtaláltam velük az összhangot, és igen, ott volt az a rohadt szikra is, de tudod mit tettem? Összegeztem mindent, és mindig arra a döntésre jutottam, hogy nem fogom megcsalni a páromat ( egyáltalán nem is az a típus vagyok ), nem fogom elhagyni, szimpla fellángolásokért. Ahogy többen is leírták előttem, az egyik fél, esetleg mind a kettő, de többet akar, sajnos ilyenek vagyunk természetünknél fogva. Volt egy-két döntésem, amit megbántam, de végeredményben még mindig együtt vagyunk, és boldogok.
2012. szept. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
84%

Nekem volt nagyon jó fiú barátom. Úgy 10 évesen. Ja nem, utána volt még egy. Csak sajnos vége lett miután szexeltünk.


Ha nem is mondják ki, az egyik akkor is el-el játszik a gondolattal és eljön a pillanat, amikor már nem csak eljátszik a gondolattal, hanem a tettek mezejére lép ( pl. egy közös buli, ahol oldódnak a gátlások).


Tanácsot adni nem tudok, de jogosan aggódsz. Ha hisztizel az csak olaj a tűzre. Meg azért elég furcsa, hogy mekkora barátok és meg sem említi neki, hogy mellesleg 2 hónap múlva gyereketek születik.

2012. szept. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
59%

Ezt nagyon kiforgatjátok.


Persze, ha egy nő vagy egy férfi meg akar valakit dugni, valószínűleg barátkozással kezdi. De vannak olyan barátságok, amik nem így kezdődnek. Igenis léteznek férfi-nő barátságok, különben azt jelentené, hogy mindenki meg akar dugni mindenkit, akivel szóba áll.

2012. szept. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
55%
Kedves 15 ös. Azért nem említi meg, hogy gyereke fog születni - ami egy leendő apának a legnagyobb öröm - mert úgy érzi, hogy mit gyerekes férj, már nem kelendő a húspiacon. Igazi idióta már nem is haragudj kedves kérdező. Sajnos vannak olyan férfiak, akiknek 30 után sem nő be a feje lágya....
2012. szept. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy van ilyen, de csak kevés. Én lány vagyok, és 10 éve vagyok jóban egy fiúval, bár barátságnak nem mondanám, sem haverságnak, a kettő közt van valahol. De se ő, se én sose akartunk semmit a másiktól, főleg, hogy közben neki volt és jelenleg is van évek óta tartó komoly kapcsolata, ahogy nekem is. Még iskolában lettünk jóban a közös érdeklődésünk miatt, de semmi több nem volt, és nem is lesz, főleg, hogy alapvetően mindkettőnknek egészen más típusú párja van/volt.
2012. szept. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
92%

VAN férfi-nő barátság. kifejezetten akkor, ha együtt nőttek fel, vagy régóta haverok, vagy jártak, és nem működött, mert kiderült hogy nem szerelem. Nekem ez utóbbi van. Nagyon szeretem mint barátot, de ennyi. És ő is teljesen biztos hogy így van velem. De ahhoz át kellett esni azon, hogy kapcsolatként, szerelemként nem működött!!!!


Kérdező, az aggodalmad jogos. Én szingli vagyok, és voltak-van ilyen "barátom" akivel rendszeresen beszélgetek, és tudom hogy tetszünk egymásnak. És még nem volt semmi, de ha a kedves feleség így folytatja, lesz, én meg nem fogok tiltakozni :) Most már itt tartok. Egyébként nem feltétlenül beszél ellened a kolléganő. Én is próbáltam megértetni régen egy pasival a felesége szempontjait, de nem fogadta el. Végül is nem én lettem a szeretője, hanem egy másik csaj. de utána is beszélgettünk.


Egyébként azt tanácsolom, hogy ne a másik csajra fújj, és ne próbáld meg eltávolítani a pasid mellől, vagy figyelmeztetgetni, hogy baj lesz ha továbbra is "barátkozik" azzal a nőve. Csak azt éred el hogy még dühösebb lesz a pasi. Inkább arra törekedj, hogy meghitt legyen a kapcsolatok. Hogy a létező feszültségek eltűnjenek. Mert arról nem írtál hogy most mik a konfliktusok kettőtök között. Ezt jól elhallgattad, pedig ezen van a lényeg, nem a másik csajon.


Tudod a lelkiismeret és a hűség egy darabig visszatartja a férfiakat. A legtöbbet. És ezt tényleg így van. De hosszú távon nem. Ha egy komoly probléma sokáig fennáll, és egy pasi úgy érzi hogy nem jól működik a kapcsolata, akkor félre fog lépni. És ha sokáig félrelép, akkor szerelmes lesz a másikba. Ez van. Úgyhogy inkább őszinteséggel, elfogadással és bizalommal fordulj a férjed felé, akkor nem lesz másik nő a képben.


34/N

2012. szept. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Létezhet. Jelen esetben is létezhetne. Két dolog kell hozzá: Te aki a férjed számára a megtestesült álomnő vagy(külső, belső +halálosan szereted), és a férjed aki olyan szerelmes, hogy meg sem lát más nőt, és még az esze is a helyén van. Ebből következően kiegyensúlyozott, boldog párkapcsolatban éltek.

De amit a kérdésben olvastam, az meg sem közelíti ezt.

2012. szept. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!