Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi számít családi erőszaknak?

Mi számít családi erőszaknak?

Figyelt kérdés
Mármint, gondolom egy kézrecsapástól még senkit nem fognak börtönbe vinni. De hol húzódik éles határ az erőszak és a piti fegyelmezések között? A pofon melyik kategóriába tartozik? És amúgy ti hogy nevelitek a gyerekeiteket? Ha rosszat csinálnak, rögtön testi fenyítés lesz, vagy csak ejnye-bejnye, esetleg sarokba állítás, elveszitek tőle a játékot, vagy megvannak tőle tiltva dolgok (pl tv, gép, stb.) ?
2012. szept. 10. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
még a nyolc napon túlgyógyuló sérülésekkel sem igen fogalkoznak. szóval miért számít megkérdezhetem?
2012. szept. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
A családi erőszak annak számít ha fizikai vagy lelki bántalmazás történik, persze ha fizikai bántalmazásról van szó akkor ugye akkor van beavatkozás amikor már vér folyik a gyermek testi épségét vagy életét veszélyeztetik, ha direkt éheztetik stb... Lelki bántalmazások is vannak ha a gyereket annyira lerombolják lelkileg hogy öngyilkosságra folyamodik, vagy esetleg totál depresszióba esik amihez orvosi kezelés kell és egyértelmű bizonyíték van rá hogy a szülők hibája.
2012. szept. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: Csak úgy, kíváncsiságból.
2012. szept. 10. 19:21
 4/11 anonim ***** válasza:
engem egyszer apám azért megvert mert megromlott egy kis(!!) adag tészta mert testvérem kint hagyta reggel én meg napközben nem láttam..felpofozott kb végigrángatott az egész házon hajamnál fogva meg megütött derékszíjjal..meg egyszer azért felpofozott elég erősen mert nővérem kitakarított átjött barátnőm és a zsepijét elejtette mi meg játszottunk és nem láttuk mikor kikísértem barátnőmet és bejöttem már kaptam is a pofont időm nem volt felszedni(olyan 8-10 éves lehettem) szerintem ez már igencsak erőszak. de már 3-4 éve a kezét nem emelte rém mióta külföldön dolgozik...haza szokott járni de akkor sem
2012. szept. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

akkor szerintem ott kezdődik a családi erőszak, amikor lelkisérült felnőttekkel lehet nagy százalékban ismerkedni családalapítás céljából. alig vannak magabiztos emberek, ez neveltetésből fakad eredendően - talán lelki terrornak nevezhető, de azért mert a szülők is így lettek nevelve.

és ott ér véget a családi erőszak, ahol már haláleset van.

2012. szept. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
az hogy mi hol büntetendő törvénye válogatja. elvileg az emberölés sem bűn, csak épp tiltja a törvény.
2012. szept. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
már amikor tiltja
2012. szept. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen szemét emberek érdemlik meg a halált mint amiket előttem írtak.

Ha szeretek valakit akkor nem ütöm meg. Biztos nagyon jó lehet a gyereknek ha ilyen családban nő fel.

Lehet szóval is fenyíteni a gyereket.

2012. szept. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TOMAtm ***** válasza:

hát sztem a verés nem jó gyereknevelés.

jól viselkedsz - jutalom

rosszul - nincs jutalom,helyette megvonás.ha nem használ akkor vannak ilyen kedves kis tréfák mint : 4 kor ébresztő és mondjuk favágás délutánig.megtanulja a gyerek hogy mit lehet és mit nem.egy 4 napos tömény izomláz jobb mint egy verés :) jobban fáj úgy értem - és így lehet rászoktatni hogy mennyit ér a pénz.4-5 óra munkáért 1500-2500 FT mondjuk megtanítja hogy a 160 ezres ájfón mennyi melóban van.én dolgoztam mióta az eszemet tudom,de minden amit veszek gyári állapotban van ha rajtam múlik,mert tudom mennyibe került mennyit güriztem érte.

2012. szept. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

És az most erőszaknak számít, ha az apám azért pofoz fel erősen, mert a nővérem bejött a szobámba, én meg ráordítottam, hogy menjen már ki?

2012. szept. 10. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!