Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkretett a múltam? Hogy...

Tönkretett a múltam? Hogy tudnék a jelenre figyelni és annak örülni?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom mostanában, hogyan tudnám a múlton és a régi sérelmeken, meg rossz dolgokon túltenni magam, hogy végre boldog lehessek. Nem részletezem a problémákat nagyon, csak körvonalakban: volt az életemben alkoholista édesanya, végleg eltűnő barátok, volt egy vőlegényem, aki bántalmazott, (felbontottam az eljegyzést és elmenekültem tőle), volt rosszindulatú családtagom, meg pár hűtlen ex aki kihasznált. Szóval kb. ilyen "sorscsapások" értek eddig. Most 27 éves vagyok. Boldog párkapcsolatban élek, illetve élnék, ha tudnék neki örülni. Az a baj, hogy leírtam magam egy szerencsétlen embernek (az előzmények=múltam miatt), aki sose lesz már boldog, és egyszerűen nem hiszem el, hogy most végre szeret engem valaki, akibe én is szerelmes vagyok. Családot tervezünk, kisbabát szeretnénk pár év múlva, de ez annyira hihetetlenül hangzik számomra hogy lehet boldog életem végre. Kételkedek mindenben, és arra gondolok, ez biztos csak egy átmeneti boldogság, valami majd úgyis el fogja rontani, mint eddig. Szeretném megváltoztatni a gondolkodásom, csak nem tudom rá a receptet hogy HOGYAN kellene. Ha tudtok segítsetek tanácsokkal. Köszi.
2012. szept. 11. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Ha segíteni már nincs mód a bajon, adj túl minden keserves sóhajon

Ki azon jajgat ami megesett, a régi bajhoz újat keresett. Shakespeare

2012. szept. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kerék forog: egyszer fent, egyszer lent.

Elég hosszú ideig voltál lent, most jött el az ideje, hogy elég hosszú ideig legyen fent!

Ez mindenkinél így van: vannak szakaszok az életünkben, amikor szinte semmi nem jön össze. Aztán azokon valahogy mégiscsak keresztül-bukdácsoljuk magunkat (=ami nem öl meg, az erősít), és azok után jön olyan időszak, amelyek sokkal könnyebb és szebb lesz. No meg a tapasztalataink birtokában is könnyebb lesz, mert tudjuk, ha nehézséggel találkozunk a jövőben, nem fog elsodorni minket.


Fogadd el az élettől a szépet és a jót, merj boldognak lenni, nevess, kacagj, és ne légy besavanyodott, mert azt senki érted??? senki sem szereti, ha nap mint nap egy félős, magába zárkózott, és szomorú ember él mellette!!!

2012. szept. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam én is. Sok keserűség után csodálatos férjet, és vele együtt 13 boldog évet adott nekem a sors. (Sajnos meghalt a férjem) Eleinte én sem mertem hinni a folytatásban, ezért semmit nem terveztem, mindig csak az elmúlt perceknek, óráknak, napoknak örültem, s azt mondtam magamnak, hogy ezért már érdemes volt élni, ezt már nem veheti el tőlem senki. Nem foglslkoztam a jövővel. Ezt tanácsolom Neked is.
2012. szept. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj boldog lenni! Sose tudhatjuk, mi jön holnap, így élvezni kell a mát. Én is kb így gondolkodtam, mint te, nem tudtam hogy szabadulni a keserű emlékektől. Bár nem volt annyi, mint neked, illetve nem olyan jellegűek. A gondolkodásomat az változtatta meg, hogy rájöttem, az életben egyszer fenn vagyunk, egyszer pedig lenn. Erre emlékszem vissza, amikor nehéz. Másik dolog pedig, hogy arra gondolok, lehetett volna rosszabb is. És még sokan megélik azt, ami te megéltél, sose vagy egyedi a bajoddal. Sovány vigasz a nehéz percekben, de tovább viszaz élet szeretete. Szeretek élni, mégis volt időszak, amikor kívántam, bárcsak ne ébrednék fel másnap reggel. Nehéz volt. De itt vagyunk, te is, élvezd a boldogságot és próbálj meg nem rettegni a jövőtől.
2012. szept. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítséget, tanácsot...
2012. szept. 11. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!