Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha az emberek...

Mit tegyek, ha az emberek ellenszenvesnek tartanak, azt hiszik bajom van velük, pedig csak annyi, hogy zárkózott vagyok?

Figyelt kérdés
Már tudom, hogy ez a bajom, hogy zárkózott vagyok, és ez kiül az arcomra is. És e miatt tűnök ellenszenvesnek. Próbálok nyitni az emberek felé, de olyan ügyetlennek érzem magam benne, mindig olyan érzésem van, hogy lejáratom magam csak és nem érdemes próbálkoznom. Közben azért meg is figyelem az embereket, különböző élethelyezeteket, próbálok "tanulni", okosodni érzelmi téren. De mit tegyek, úgy érzem túl lassú a folyamat.
2012. szept. 11. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Lassú, és ne veszítsd el reményed. Mert van, hogy csak nagyon későn értik meg az emberek a másik ember lelkét...


"Ó ti emberek, kik engem mogorvának, bolondnak vagy embergyűlölőnek néztek, mennyire igazságtalanok vagytok hozzám! Nem ismeritek a látszat rejtett okát. Szívem és kedélyem gyermekkorom óta hajtott gyengédségre, még nagy tettekre is megvolt bennem a hajlam"

Ludwig van Beethoven

[link]

2012. szept. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Túl sokat gondolkodsz, lehet, hogy néha csak egyszerűen ki kéne mondani, ami az eszedbe jut, mindenféle megfontoltság nélkül. Nem kell félni attól, hogy mi lesz. Olyan nagy hülyeségeket csak nem mondasz. Aztán ha mégis, legfeljebb szőkenőnek néznek :D
2012. szept. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyakorolj olyanokon, akikhez nincs túl sok közöd vagy a közeljövőben már egyébként sem lenne. Így nincs akkora kockázata annak, ha valami társadalmi dolgot elszúrsz, és magabiztosabb leszel azok körében, akik jobban számítanak.
2012. szept. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az utolsó válaszíróval értek egyet. Ismerkedj ismeretlenekkel és próbálj meg elhülyülgetni előttük. Így, még hogyha úgy érzed lejáratod magadat, akkor sem lesz semmi bajod, mert nem fogsz velük gyakran vagy egyáltalán nem fogsz velük találkozni. Ha le is járatod magadat, legalább megtanulsz magadon nevetni és egy idő után azokkal is menni fog a ,,hülyülés", akikkel egy közösségben vagy. Feloldódsz.
2012. szept. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!