Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megütnétek a gyereketeket?

Ti megütnétek a gyereketeket?

Figyelt kérdés
A kérdés elég egyértelmű. Ha rosszul viselkedik a gyerek, fizikai módszerekhez folyamodtok, vagy pedig próbáljátok jó útra téríteni?
2012. szept. 12. 20:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Minden családban elcsattan egy-két nevelőcélzatú pofon, kis kézre csapás, ez még belefér pár évente, amúgy nem.
2012. szept. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Mikor a párom fia megtépte a hajam (4 évesen), dobálta a szemüvegem és ütötte a netbookom, rácsaptam a kezére, és kiabáltam vele.

Pofont soha nem adnék neki, de ha tényleg nagyon rossz, rácsapok a kezére, esetleg a fenekére.


Inkább a kiabálás híve vagyok. :/

2012. szept. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nagyon sokszor eszembe jut, hogy remélem, nem fogom. Ahogy engem vertek, úgy sohasem! És nagyon félek tőle, hogy mi lesz, ha mégis...Apám volt agresszív, már meghalt. Sokszor mondta, hogy kiveri a fogamat, meg stb. Én voltam a "kedvence"...Egyszer még le is ütött ököllel, pedig lány vagyok...


Soha nem bántanék gyereket! Ők ártatlanok, és remélem, nem is fogok soha!!

2012. szept. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem az a cél, hogy mindent pofonnal kell megoldani, de sajnos előfordulhatnak olyan esetek, amikor szükséges. Persze csak nagyon durva esetekben (pl., ha nagyon csúnyán beszél velem, vagy bárki rokonnal, tanárral), drogozáson kapom, vagy hasonlók.

De persze az az alap, hogy eleve nem szabad úgy nevelni, hogy ilyen egyáltalán megtörténjen.

2012. szept. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
16%
Ha nem érti, hogy miért ne csináljon egy adott dolgot és lilára verik akkor se érti meg, azt lehet, hogy érzi hogy rossz, de ha nem tudja miért rossz és hogy csinálja jól, akkor teljesen értelmetlen.
2012. szept. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
Előfordult már 1-2x, hogy a lányom fenekére vagy kezére csaptam. 4,5 éves. Amikor a dackorszakban volt, volt olyan, hogy már semmivel nem tudtam kordában tartani. Ettől függetlenül, hogy elcsattant a fenékrepacsi, nem volt eredménye. Most már nagy, nem igazán hisztizik, sok mindent meg lehet neki magyarázni, megérti. Inkább úgy próbálom nevelni, hogy választási lehetőséget kínálok neki vagy jutalmazom vagy büntetem (pl. mese, édességmegvonás). Azonban azt fontosnak tartom megjegyezni, hogy óriási különbség aki egyszer-kétszer a gyerek fenekére csap és aki veri a gyereket. Össze nem hasonlítható a kettő!
2012. szept. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Eddig ment a nevelés verés és pofonok nélkül is.

A lényeg a határozottság és a következetesség.

Apu sosem vert minket, még is ha ránk szólt hirtelen kisangyalok lettünk. Fontos a kisugárzás.


Ellestem az ő technikáját és bizony tud viselkedni a fiam pedig csak 2 éves.

2012. szept. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Alapból azt mondom, nem. De azt is, minden gyerek másféle bánásmódot "igényel" Hajlok arra, hogy a gének befolyásolják azt, hogy egy ember, kisember milyen természettel rendelkezik. A saját gyerekeim nem provokálják ki a verést, de még legyintést sem. Lehet, hogy ez azzal is összefügg, kicsi koruktól kezdve voltak fontos szabályok, nem satuba szorítás! alapvetőek, és azokat be kellett tartani. Sokat is foglalkoztam velük, játszottunk, sétáltunk, beszélgettünk.

Ugyanakkor látok olyan gyerekeket, akik viselkedése láttán - nem vagyok rá büszke,- de a bicska kinyílik a zsebemben, a tenyerem pedig intenzív viszketésbe kezd.

2012. szept. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%
Néha csattant egy két pofon, vagy seggre pacsi. Két nagyon normális fiam van, 16 és 22 évesek. Kellettek ezek, mert néha nem ért az ember a szóból.
2012. szept. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%
Csak szép szóval NEM lehet gyereket nevelni! Természetesen állandó veréssel sem. De előfordul, hogy nem akar szót érteni és a kezére vagy a fenekére kell ütni. Nem nagyot, elég a kicsi is. Ez hatásos.
2012. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!