Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségem családja vs. Saját...

Feleségem családja vs. Saját családom?

Figyelt kérdés

Èn vagyok a keresö a kapcsolatban, a feleségem a lányunkkal van otthon! A párom és köztem gyakran felmerülö probléma, hogy a saját családomra szívesebben költök (kizárólag anyagi értelemben), mint az övére. Tudom, ez részemröl önzö dolog, de sajnos nem tudok ez ellene mit tenni.

Van valaki hasonló helyzetben? Mi a lenne a helyes megoldás?


Normális válaszokat elöre is köszönöm



2012. szept. 13. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Mivel a párod "munkája" jelenleg az, hogy otthon nevelje a lányotokat, ezért attól, hogy jelenleg te vagy a kereső a családban, neki is ugyanannyi joga van beleszólni a pénzügyekbe mint neked. Végülis a te családodat és az övét is egyformán lehetne támogatni, hogy ne legyen ebből vita. Elég egyszerű a megoldás nem? :) Valószínű fordított esetben neked se esne jól a dolog, hogy ő több pénzt áldoz a saját családjára mint a te családodra... Úgyhogy szerintem vagy fele-fele arányba menjenek az anyagiak, vagy sehogy, ez a legbiztosabb.
2012. szept. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Csak részben önző, valamilyen szinten pedig normális. Mi mindketten keresünk, és az én szerencsém az, hogy a Párom nem csinál ezekből a dolgokból ügyet. Pl.: karácsonyra szívesen meglepem Édesapámat egy drágább borotvával, Édesanyámat valami konyhai eszközzel, míg az Ő szüleihez hazaállítunk egy üveg itallal meg valami kisebb ékszerrel. (lehet,hogy nem kellőképpen érzékeltettem a példával a különbséget,de jócskán szokott lenni). Szóval a Páromnak igazából mindegy, nekem szokott néha eszembe jutni, hogy Úramisten, rendjén van ez?! De ilyenkor gyorsan ellenérvekkel meggyőzöm magam, hogy igen. Szerintem sokat számít az is, hogy a fészekrakásunkkor "többet köszönhettünk" az én szüleimnek, és szeretném ezt valamelyest kompenzálni. 25. házassági évfordulójukra gondolkodás nélkül hosszú hétvégére küldtem őket wellnesselni, míg a Párom szüleinek azt sem tudom mikor van... :-)

Amíg a Párod nem reagál erre, vagy nem szól, addig ne törődj vele! (Most jöhetne az a duma, hogy különben is Te keresel, de ilyen nálunk nincs, minden közös, mióta együtt élünk)

2012. szept. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Egyetértek az elsővel!
2012. szept. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Na, igen, pont ezaz: az én családomnak így szeretném kifejezni a hálámat a sok törödés miatt, míg ez a másik oldalról nem igazán mondható el...
2012. szept. 13. 07:43
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk is a férjem a pénz kereső.Mindkét szülőt támogatjuk,nem anyagilag hanem ahogy tudjuk.Ha anyósomnak sütök sütit akkor anyuéknak is és ugyanigy forditva.Karácsonyi ajándék mindenkinek ugyanannyi összegből van.Nincs kivételezés.

Az én szüleim eleinte sokkal többet segitetek mint anyósék és akkor is igy volt,most anyósék állnak jobban anyagilag igy ők segitenek többet.

2012. szept. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Akkor érthető a a dolog. Én sem szívesen költök anyósomra, mikor még az esküvőnkre sem adott egy fillért sem. Az utolsó fillérig mindent az én szüleim fizettek. emellett lenyúlta a férjem örökségét. Próbálom a szüleimet segíteni, ahogy tudom. Hála Istennek a férjem nem szól érte, pedig Ő a kereső, én vagyok itthon a gyerekkel.
2012. szept. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

"Na, igen, pont ezaz: az én családomnak így szeretném kifejezni a hálámat a sok törödés miatt, míg ez a másik oldalról nem igazán mondható el..."


Ebben ELVILEG igazad, van, de a feleség meg forditva láthatja, ugyanis ö a saját szülei iránt érzi azt a hálát, amit te a tieid iránt, és a te szüleid oldaláról ö nem kapott annyit.


Szóval gondolj ebbe is bele.

2012. szept. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, ebben 100% igazad van!

Viszont ez az 50-50% talán segít majd!

köszönöm!

2012. szept. 13. 08:30
 9/10 anonim ***** válasza:
18%

Maradj otthon te a gyerekkel te is ugyanannyit, mint a feleséged. Amíg ő van otthon, te döntesz, amikor ő lesz a kereső, akkor neked nem lesz beleszólásod.


És még kérdezik, miért nem szülnek a nők.... hát nem csodálom, sosem akarnék ilyen kiszolgáltatott helyzetben élni, amit ráadásul ki is használ a "férfi".

2012. szept. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39%
Mindenki támogassa csak a saját szüleit.
2012. szept. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!