Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a férjemnek,...

Hogyan mondjam el a férjemnek, hogy van valaki más?

Figyelt kérdés

a kapcsolatunk a férjemmel szinte rögtön az esküvő után megromlott, az előtt minden rendben volt, nem értettem/értem, hogy miért változott meg utána. teljesen elhanyagolt, nem foglalkozott velem, alig szólt hozzám, intimitás nulla, szex havi egyszer ha szó szerint rámásztam. milliószor próbáltam vele megbeszélni a dolgokat szépen, higgadtan de nem ért semmit, mert őszerinte minden rendben volt. ez a dolog 2 évig ment, teljesen tönkrementem idegileg és lelkileg is, magamba fordultam. nem értettem, hogy mi lehet bennem a hiba. belefáradtam abba, hogy csak én küzdök azért, hogy helyrehozzuk a házasságunkat, mert úgy gondoltam, hogy meg tudtuk volna menteni, ha ő is akarja. én nagyon akartam, mert nagyon szerettem őt, de neki már nem kellettem. aztán megismerkedtem valakivel, akibe nagyon beleszerettem, boldog vagyok vele. a kapcsolatunk fél éve tart. nem akarom magam mentegetni, de ha a férjem nem így állt volna a dolgokhoz, akkor ez nem történt volna meg.

össze akarunk költözni a jelenlegi párommal, úgyhogy mindenképpen el kell mondanom a férjemnek, de nagyon félek, hogy bántani fog, agresszív lesz, vagy nem fog minket békén hagyni. mit tegyek?

28N


2012. szept. 14. 11:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát, ezt másképpen nem tudod közölni, csak így. Tisztességesebb lett volna előbb elválni, és utána mást keresni, de mostmár mindegy.


Kerek perec mondd el, hogy válni akarsz, mert a házasságotok megromlott, boldogtalan vagy benne és találtál valaki mást, akivel boldog vagy.

Gyereketek ugye jól értem nincs?

2012. szept. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

ez nehez lesz.de a ferjed is egy jó nagy marha ha eddig nem vette észre h van más.

sztem megérdemli,ebböl is latszik h sz.rik rád.

2012. szept. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%

Ha nyuszi vagy költözz oda a hapsidhoz és hívd fel onnan.

A férjed úgyis kidobna szerintem, ha övé a lakás.

2012. szept. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Talán elsőnek el kellett volna válni ha már nem tetszett a helyzet meg megbeszélni sem tudtátok, nem pedig a házasság mellett kapcsolatot alakítani ki mással. Így sokkal tisztább lett volna. Így meg is van az oka és meg is érteném ha dühös, agrasszív lenne. Hiszen fél éve csalod
2012. szept. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem lehet hogy már neki is régóta van valakije.

Egy férfi aki havonta egyszer sem akar szexelni több mint gyanús. Csak lehet hogy gyáva beismerni.

Elképzelhető hogy a viselkedésével téged akart belekényszeríteni hogy mond ki a végét.

2012. szept. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Nyíltan és őszintén. Hozzátenném, hogy csak azt lehet kihasználni és bántani, aki hagyja magát. Pakolj össze, mondd el, hogy ennek a kapcsolatnak vége van. MAjd menj el. Nem kell megindokolni hová mész, nem tartozik rá ezen a ponton már. Erőszakoskodni? Hogy lehettél szerelmes olyasvalakibe, aki képes lenne bántani téged? A történtek nem csak az ő felelőssége, hanem a tiéd is. Erre nem két év után kell rájönni. De a lényeg, hogy rájöttél. Most tegyél ellene! (Átéltem, nem csak elméletből mesélek. Meg kell lépni!)
2012. szept. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%
Annyit leszűrtem, hosszasan taglalod férjed bűneit, hibáit, hogy a tiéd eltörpüljön mellette. Én attól még nem fogom az áldozatot látni benned. Értem én, hogy sokat tett a házasságotok megromlásáért, de ez nem mentség arra, hogy megcsaltad. Réges rég ki kellett volna lépned ebből a kapcsolatból. Ezek után sok jóra ne számíts! A jelenlegi "kapcsolatodra" is rá fogja nyomni a bélyegét. A sors büntetését senki sem kerülheti el.
2012. szept. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Két út van, ezt Te is tudod. Vagy elmondod, elválsz és lesz ami lesz, vagy nem és szenvedsz tovább, titkolózhatsz, stb. Az egyik életképes döntés, a másik pedig nem embernek való. Nem nagyon lehet kérdés, hogy melyiket válaszd. Arra viszont egyáltalán nem lehet felkészülni, hogy milyen reakciói lesznek. Bármi megtörténhet. Szerintem nagy valószínűséggel a lelki sérelmeken és az ordibáláson kívül sok minden más nem lesz. A legtöbb férfinek csak a szája nagy.

Közlöd vele, hogy mi a helyzet, összecsomagolsz és eljössz, hogy le tudjon magába higgadni, végig tudja gondolni, esetleg ha tombolni támad kedve akkor azt magába tegye. Ha fizikai következménye mégis lenne, akkor se sok lehetőséged van, ha elejét akarod venni az esetleges atrocitás sorozatnak: látlelet és rendőrség. Erre az esélyt viszont Neked kell tudnod, Te ismered a férjed.

Őszintén szólva tényleg csak ez az egy út van.

28F

2012. szept. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mondd el neki úgy a dolgokat, ahogy nekünk tetted itt! Hogy te próbáltad megmenteni a házasságotokat stb...

Fiatalok vagytok még ahhoz, hogy leéljétek az életeteket egy rossz házasságban!!!


Amúgy miért félsz attól, hogy bántani fog? Ilyen agresszívabb típus?

2012. szept. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd el a férjednek, hogy van valakid, és be szeretnéd adni a válópert. Aztán csomagolj össze, és menj. Gondolom nincsenek közös gyerekeitek, így nem olyan hatalmas probléma ez az egész. Ha közös megegyezéssel váltok, sokkal egyszerűbb, de még úgy is tarthat 1-2 évig...
2012. szept. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!