Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan mondjam el...

Szerintetek hogyan mondjam el a férjemnek? Érdemes megcsinálni?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen arról lenne szó, hogy már 3 éve vettünk egy lakást. De sajnos mivel akkor nem volt több pénzünk a felújítás elmaradt. Mostanra olyan állapot alakult ki, hogy a fürdő wc-t mindenképpen meg kell csináltatnunk. Erre a pénz meg is van. De én közben már arra gondoltam, hogy akkor csináljuk meg a konyhát és az előszobát is. Akkor rendesen legyen meg, egyszer kell csak a lakást szétbontani. Már 3 éve az megy, hogy ha lesz pénzünk. Erre semmiképpen nem lesz, lehetetlen félretennünk eddig sem nagyon ment. tulajdonképpen a másik felét mindenképpen hitelből kellene, de azért olyan törlesztő lenne, amit mindenképpen tudunk fizetni. Az elsőket mindenképp megcsinálju a másikat akarom még, de nem tduom hogyan mondjam el. Mit tennétek a helyemben?
2010. máj. 27. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Észérvekkel elmagyaráznám neki, hogy miért egyszerűbb, ha egyszerre csináljátok meg, és ha már amúgy is hitelt kell felvenni, akkor szerintem miért érdemesebb így csinálni...Bár ez így elég kevés részlet volt, de biztosan kerek perec elmondanám neki.
2010. máj. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Na gyerekek ezért van a mai világban ennyi válás, milyen dolog az, hogy ilyen dolgokat vad idegen emberekkel akarja megbeszélni, akkor minek van a férj? Mi az, hogy hogy mondjam el neki?!

Na mindegy, de szerintem mindenki addig nyújtózkodjon, míg a takaró ér, ha ezt figyelmen kívül hagyják, akkor ne csodálkozzanak, ha eladósodnak, stb.

2010. máj. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a hitelektől nagyon ódzkodnék, főleg, ha így is alig tudtok félretenni. Meg tudom érteni a férjedet, ha ennyire nem akar hitelhez folyamodni és még inkább várna a felújítással :/

Amúgy én a párommal az ilyeneket is tudom simán közölni, és jutunk valamire, ami mindkettőnknek jó. Simán odamész hozzá, megmondod hogy szeretnél vele egy kicsit erről a felújításról tanácskozni. De szerintem fontos, hogy ne akard mindenképp az akaratodat ráerőszakolni. Legyél kompromisszum képes!

2010. máj. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, az azért elég kockázatos, hogy hitelt felvenni, mert neked kényelmesebb egyszerre csináltatni az egész lakást. Ha a fürdöszoba-WC-t éppen meg tudjátok csináltatni, akkor örülj és inkább spóroljatok a konyhára, mielött abba is belekezdenétek.

Nálunk is igy volt, de én kivártam, amig összegyüjtöttünk annyit, hogy hitel nélkül is meglegyen - még ha ez több évbe is telt. Honnan tudod, hogy jövöre is lesz munkahelyetek? Ha meg spórolni nem tudtok, akkor a hitelt miböl fizetnétek? Ha meg szerinted lenne a törlesztésre lehetöség, akkor AZT az összeget tedd félre és ha már megvan a renoválásra szükséges, AKKOR kezdj bele.

2010. máj. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem jó a hitel.A szüleim is így építkeztek(7 év volt mire kész lett a ház és még pár év amíg a többi), mind hitelből,de ennek sosem lesz vége hiába is gondolod.A szémlákat is fizetni kell+hitelt is, a házat meg mindig újítani kell, tapétázás, festés, a berendezés idővel elromlik, gyerekszoba, aztán egyszer ő is felnő stb.A hitellel csak még több terhet raknátok a vállatokra, amitől sose szabadultok meg.Ráadásul akkor évekig fizeted+több pénzt és mire kifizetted, újra vehetsz fel h. újítsad a házat,mert azért a falak repdezenek meg ilyenek,festés...
2010. máj. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
61%
Először is előveszel egy nehéz lábast, ráteszed a fejére, miközben fakanállal ütöd elénekled neki, hogy ha nem keres több pénzt, hogy felújítsátok a lakást, akkor kizárod az erkélyre a medvedisznóemberhez, ami meg azt mondja, hogy HAAAAMMMMMMM, hatásos, hidd el...
2010. máj. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mondd neki, hogy mikor ér rá, szeretnél beszélgetni a felújításról majd. Amikor mindketten ráértek, főzz teát, tegyél kekszet a konyhaasztalra, kockás papírt, ceruzát, számológépet. Mondd el, hoyg ne ijedjen meg, te elmondod, miit szeretnél, ő is hogy ő mit, ez csak beszélgetés, nem kötelez semmire. Csináljatok költségvetést. Nyugodtan szorozzátok meg 150 %-kal, mert mindig minden többe jön ki.

Számoljátok ki, mennyi örlesztésbe kerülne az egyik, és mennyibe a másik. Semmiképp ne legyen több a bevétel 10%-ánál. Azt is számoljátok ki, mennyi pénzetek lenne, ha munkanélkiliségre juttok, vagy egyikőtök 50%-os táppénzen kórházba kerül. Csak annyi hitelt vállalj, amit úgy is ki tudsz izzadni!

(inkább fürödjetek lavórban örökk, mintsem elvigye a bank a házat harmadáron! Mert könnyen viszik!!)

Számoljátok ki, mirő tudnátok lemondani?

II. oszt csempe, zuhanyzó a kád helyett, magad burkolsz, magatok festetek, hazsnált mosogatótál(mi ilyeneket a zsibvásáron veszünk, 1,000Ft)..stb.

Számoljátok ki, ilyesmivel mennyit spórolhattok meg. Ill. ha barátokat hívtok segíteni, de ara számolj ebéd, stb kiadásokat azért!

Lehet, hogy megmenne mind a négy a fürdő-wc árából, ha tudtok engedményeket tenni, magatok végezni a felújítás egy részét.

Hitelt inkább nem, vagy nagyon kicsit vennék.

2010. máj. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tudtál félretenni, akkor a magas kamattal terhelt hitelt hogy fizetnéd vissza? Hitelt annak érdemes felvenni, akinek megéri a magasabb költség a kényelmet. Ha keés a pénz, minek dobnátok ki még 10-20%-ot?

De mindenképp beszélgess apával, mondd el, hogy te avágyaidról beszélsz, tudod milyen az anyagi helyzetetek, csak te mégis megbeszélnéd, mi lenne, ha..? Ha tudja, mit szeretnél, előbb-utóbb megoldjátok, légy türelmes!

2010. máj. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
most komolyan...ezt probléma megbeszélni a férjeddel??? fel se merülne bennem hogy ezt ne merjem közölni vele...sőőőt...ennyire nem megy a kommunikáció már ilyen szinten se???? azért ez gáz...
2010. máj. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!